Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Egy kórházban dolgozom portásk...

Egy kórházban dolgozom portásként folyamatos munkarendben, 12 órát, 2 nap munka, 2 nap szabad.Az igaz, hogy ha kiveszek egy nap szabadságot, és ha azt követi 2 szabadnap azt is ki kell vennem, mert szabadság után nem lehet szabadnapot kiadni?

Figyelt kérdés

2023. febr. 18. 16:48
 1/9 anonim ***** válasza:
35%
Igen igaz.
2023. febr. 18. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
6%
Ha nem dolgoztal, akkor mi utan jarna szabadnap???
2023. febr. 18. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
53%
Nevezzük inkább pihenőnapnak, mert a szabadnap ugye fizetett távollét. Szóval ha a második napodra szabit kérsz, akkor minek mennél be a pihenőnapodon dolgozni?
2023. febr. 18. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
76%
Lehet, nem értem a kérdést. Mikor én dolgoztam ilyen munkarendben, Akkor ha mondjuk h-k szabadnapos voltam, sz-cs kivettem szabadságot akkor a p-sz szabadnapom ugyanúgy megmaradt, hiszen így voltam beosztva, és akkor 6 napig nem mentem dolgozni.
2023. febr. 18. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
4-es, pontosan, én is így képzelem, tavaly még szerintem így volt, ahogy leírtad.:-))
2023. febr. 18. 21:48
 6/9 anonim ***** válasza:
68%
4-es vagyok, nekem továbbra is így logikus, hiszen ha 5 napos munkarendben dolgozom, és kiveszem a pénteket, akkor sem megyek be vasárnap dolgozni azzal, hogy de a hétvége csak két nap, ugye?
2023. febr. 18. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
64%

Szerintem most is így van! Én is folyamatos 12 órásban vagyok (még 2-3 hétig :) ) , a rövid hetemen csak szerda-csütörtök megyek. Ha ezen a két napon szabin vagyok (itt vigyázni kell mert ez 3 nap szabit visz el), akkor egész héten nem dolgozom.

Üdv:3

2023. febr. 18. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Adott időszakban a meghatározott számú pihenőnapnak meg kell lenni.

Adott időszakban a meghatározott számú munkaórának meg kell lenni (hogy a szabadság napjára hány órát számolnak, valahol rögzítve van).

Ebből kell kiindulni.

2023. febr. 19. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Folyamatos műszakrendnél az adott hónap 8 órás munkanapjainak száma az alap. Februárban pl 21 munkanap van, az-az 168 óra, ennyinek meg kell lenni folyamatos műszakrendben is. Én folyamatos 12 órás műszakrendben vagyok, és ebben a hónapban 14 munkanapom van, ami szintén 168 órára jön ki. De ez lehet több és kevesebb is, általában 3 hónapos ciklusokat szoknak venni, és ha a végén marad plusz óra, azt vagy kifizetik, vagy úgymond PP vagyis plusz pihenőként kiveszi a dolgozó. Jelen hónapban, a 14 napon kívüli napok mind pihenőnapok, ha meg bemegyek valamelyiken akkor túlóraként kifizetik. Sajnos ebben a munkarendben egy munkanap megváltásához, 1,5 nap szabit kell beáldozni, mivel ezt 8 órás műszakra, munkanapra adják
2023. febr. 19. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!