Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » A munkahelyem elvinne nyaralni...

A munkahelyem elvinne nyaralni de én nem akarom?

Figyelt kérdés

Ez egy nagy nemzetközi cég. Az évértékelőn bekerültem a legjobb 10-be. Tehát hamarosan a vezetőség a főnökkel elvisz minket egy 10 napos egzotikus nyaralásra valahová a trópusokra.

Ahová egyáltalán nincs kedvem menni.

3 éve vagyok a cégnél, egy célom volt eddig mégpedig, hogy felmondjak.

De aztán emeletek a fizetésen szóval igy már tűrhetőbb a helyzet.

Viszont a muna elég stressz. A másik probléma hogy egy kis faluban lakom innem ingázok egy kis városkába, ahol nincs igazán jelentős élet. Átkéretrhetném magam egy másik nagyobb városba de akkor már nem jönnék ki anyagilag.

Kevés barátom van nehéz így a világ végéről a világ végre ingázva valamerre haladni. Eléggé a depresszió felé halad az életem.


A lényeg pedig, hogy idén már tényleg terveztem felmondani. Viszont bekavart ez az ingyen nyaralás. Hülye lennék ha lemondanám, holott egyik kollégát sem ismerem személyesen aki jön. Ha elmegyek akkor biztosan nem lesz képem felmodani idén, akkor marad a szenvedés. Viszont ha lemondom az utat életem végéig bánni fogom.



2023. febr. 19. 10:06
1 2 3 4
 11/35 anonim ***** válasza:
88%
10 Nem tudom milyen helyeken dolgoztál eddig, de ez kvára nem így működik. Végkielégítés nyilván senkinek nem jár felmondás után, de csak akkor kötelezhetnek extra költségek megtérítésével ha erről szerződés van. Ha nincs, és bírósággal meg hasonlókkal fenyegetnek az csak ennyi, fenyegetés, ők is tudják, hogy ha perre viszik az ügyet akkor azt el fogják bukni és nem is fogják ezt meglépni. HRen dolgoztam évekig, asszem van róla fogalmam.
2023. febr. 19. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/35 anonim ***** válasza:
0%

11

Akkor is így van, hiába vallod, hogy te ott dolgoztál...más meg járt egyetemre csak éppen takarítani, de járt..kb ennyi.

Amennyiben a cég közli igazoltan az anyagi károkozást a dolgozó kilépése miatt (ez sehol nem probléma ), onnantól a dolgozó perelhet-évekig, azt meg nem fogja, mert miből..sakk-matt.

Elég egy gané főnök, aki rafinált és miért is ne, ha ilyen egy beosztott;)

2023. febr. 19. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/35 anonim ***** válasza:
93%

"...vagy mivel felmondasz, ezzel anyagi kárt okozol a cégnek-ezt könnyen kreálják és 3 havi bérrel tartozol:DDD"


Erre van q felmondási idő, de ne zavarjon

2023. febr. 19. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/35 anonim ***** válasza:
0%

13

Szerinted ezzel le van tudva:DDD

Simán bele is lehet kötni ezen idő alatt a felmondóba mindenféle indokkal...álmodhattok itt paragrafusról, de az nyer, aki jobban tudja forgatni és ezt egy vállalati vezető vagy jogász jobban tudja+a cég háttérismerete ő mellettük van;)

2023. febr. 19. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/35 anonim ***** válasza:
85%
cool story bro
2023. febr. 19. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/35 anonim ***** válasza:
78%
#7, #10, #12, #14: Hallod barátom, ha ennyire egy egyszerű valami vagy, aki ráadásul még sosem dolgozott semmilyen cégnél, akkor minek büfögsz bele a felnőttek beszélgetésébe?
2023. febr. 19. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/35 anonim ***** válasza:
89%
10: Ha a dolgozó mond fel, akkor amúgy sem jár végkielégítés. Hogy anyagi kárt okoz-e esetlegesen valamivel, azt bele kell foglalniuk a munkaszerződésbe. Például dolgoztam olyan helyen, ahol a szerződésben le volt írva, hogy ha a dolgozót a cég a saját pénzén elküldi valami tanfolyamra, és a tanfolyam elvégzése után 1 éven belül felmond, akkor vissza kell fizetnie bizonyos százalékot. Na most, ha a cég által fizetett nyaralásról is így gondolkodnak, akkor azt is bele kell foglalniuk. Olyan nincs, hogy fizesse meg, mert ők hirtelen kitalálták, mert nem tetszik nekik, hogy fölmondott.
2023. febr. 19. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/35 anonim ***** válasza:
84%
14: De valami példát írhatnál, mert ez így önmagában nagyon légből kapott elképzelés. Ha beadja a felmondását, szabályosan letölti a felmondási időt, akkor mégis mivel tudnák megtámadni hivatalosan?
2023. febr. 19. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/35 anonim ***** válasza:
90%
Én ugyan nem nyaralás de céges buli után mondtam fel. Azért még akartam egy jót enni inni bulizni ingyen :D Én elmennék a nyaralásra imádom a trópusi helyeket. Aztán hazajönnék és a következő munkanapon nap felmondanék. Biztos nem fizettetik ki veled.
2023. febr. 19. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/35 anonim ***** válasza:
100%

Én rákérdeznék a munkáltatónál, hogy a nyaralással kapcsolatban alá kell e írnom valamilyen papírokat (szerződést) külön, pl utasbiztosítás egyebek miatt. És így ha van is külön aláírni való akkor lehet puhatolózni hogy lesz e következménye annak ha utána felmondok (pl kifizettetik az utat).

Általános kérdéseket is joga van feltenni egy ilyen utazással kapcsolatban a dolgozónak. Így kiderülhet az is hogy azzal a pár emberrel aláíratnak e valamilyen külön erre az útra vonatkozó szerződést.

2023. febr. 19. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!