Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » A munkahelyem elvinne nyaralni...

A munkahelyem elvinne nyaralni de én nem akarom?

Figyelt kérdés

Ez egy nagy nemzetközi cég. Az évértékelőn bekerültem a legjobb 10-be. Tehát hamarosan a vezetőség a főnökkel elvisz minket egy 10 napos egzotikus nyaralásra valahová a trópusokra.

Ahová egyáltalán nincs kedvem menni.

3 éve vagyok a cégnél, egy célom volt eddig mégpedig, hogy felmondjak.

De aztán emeletek a fizetésen szóval igy már tűrhetőbb a helyzet.

Viszont a muna elég stressz. A másik probléma hogy egy kis faluban lakom innem ingázok egy kis városkába, ahol nincs igazán jelentős élet. Átkéretrhetném magam egy másik nagyobb városba de akkor már nem jönnék ki anyagilag.

Kevés barátom van nehéz így a világ végéről a világ végre ingázva valamerre haladni. Eléggé a depresszió felé halad az életem.


A lényeg pedig, hogy idén már tényleg terveztem felmondani. Viszont bekavart ez az ingyen nyaralás. Hülye lennék ha lemondanám, holott egyik kollégát sem ismerem személyesen aki jön. Ha elmegyek akkor biztosan nem lesz képem felmodani idén, akkor marad a szenvedés. Viszont ha lemondom az utat életem végéig bánni fogom.



2023. febr. 19. 10:06
1 2 3 4
 21/35 anonim ***** válasza:
88%
20: A megoldás egyszerű: Ha eléteszik, hogy írja alá, akkor nem írja, és nem megy a nyaralásra. A lényeg, hogy ha a dolog anyagi tartozással jár egy bizonyos felmondási határidővel bezárólag, akkor arról a dolgozót mindenképpen előre informálniuk kell, nem csak akkor, ha kérdezi.
2023. febr. 19. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/35 anonim ***** válasza:
100%

21:

Én is így gondolom. Csak ha véletlenül csend lenne, nem mondanak semmit, akkor is lehet érdeklődni mintha csak általánosságban érdekelne pl az utasbiztosítás miatt. Úgyhogy szerintem egy külföldi utazásnál alapból kellene lennie egy szerződésnek pénzügyi és biztosítási szempontból is.

Ha azt elolvassa a kérdező akkor már talán jobban tud dönteni.

2023. febr. 19. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/35 anonim ***** válasza:
15%
Szerintem ne menj el, ha nem akarsz. Majd mész magadtól, ha annyira akarsz.
2023. febr. 19. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/35 anonim ***** válasza:
100%

Én elmennék.

Ha ezt jutalomból kaptad nem hinném hogy utólag felmondás miatt kifizettetnék. De ha mégis, arról előre tájékoztatniuk kell.

Viszont ha elmész, lehet közelebb kerülsz a kollégákhoz akik ott lesznek. Új barátokat is szerezhetsz. A sok közös élmény akár fordíthat is a mostani álláspontodon.

2023. febr. 19. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/35 anonim ***** válasza:
53%
Mindig van egy le nem írt szabály ( késés, öltözködési etikett...stb ), egy le nem írt munkakör ( egyéb feladatok-ebbe bármi elfér ), egy le nem írt fizetési kötelezettség ( üzleti károkozás esete )csak annyi a cégek közti különbség, hogy melyik és mennyire sz_revő, de ezt egy sötét szobanövény meg nem érti, mert hül_e és ugrál itt..naplementéig...felőlem tegye:)
2023. febr. 20. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/35 anonim ***** válasza:
25: És a nyaralás utáni felmondás ezek közül mégis melyikbe tartozna? Mert az biztos, hogy üzleti kárt nem okoz vele, és munkakört sem mulaszt el.
2023. febr. 20. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/35 anonim ***** válasza:
53%

26

Legyen bizalmas céges adatok gyűjtése és kiszivárogtatása, kémkedés;)

Mehetsz fogat mosni vagy tictacot bevenni a nyáladzás után:)

2023. febr. 20. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/35 anonim ***** válasza:
78%
27: És ezeket a dolgokat mégis hogy hozzák ki abból, hogy a nyaralás után fölmond?😳 Szerintem el kellene kezdened fantasztikus regényeket írni, ekkora képzelőerővel. 😀
2023. febr. 20. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/35 anonim ***** válasza:
27%
Legyél becsületes, és mondd le. MOnd meg, hogy tervezted, hogy kilépsz a cégtől. Nem lesz az olyan hűde nagy szám, az az egzotikus utazás. Még összeszedsz valami trópusi betegséget. Ne menjél. - De nem értem egészen, miért nem jó ennél a cégnél? Csak mert messze van? Mi a feladatod? Az a lényeg, hogy azt szívesen végezd.
2023. febr. 20. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/35 anonim ***** válasza:
77%
Mindenki csendes faluba vágyik a városokból, örülj inkább neki, ha már családod lesz, megfizethetetlen, hogy ilyen helyen élsz.
2023. febr. 20. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!