Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Mit tehetnék ebben a helyzetben?

Mit tehetnék ebben a helyzetben?

Figyelt kérdés
Apámmal a rokonom főnökének földjére járunk fát vágni 1250 Ft órabérrel, mindezt feketén. Nem törődik velünk, ha kivitt, esőben és hidegben is ott kell lennünk. Kénytelenek vagyunk ott lenni, mert édesapám 61 éves és nem talált munkát, én 19 éves vagyok. Gondolkoztam azon, hogy érdemesebb lenne elmennem gyárba, ott legalább bejelentett munkahelyen vagyok. Ha emiatt kihagyok 1-2 napot, lehet többet amíg felvesznek valahova, szerintetek mekkora probléma? Édesapám egyedül lenne, és azt nem akarom. Biztos nem örülne neki.

2023. febr. 26. 22:03
 1/3 anonim ***** válasza:
0%

Milyen végzettsége van édesapádnak?


Gondolom, hogy fizikai értelemben már valószínűleg hanyatlik az ereje. Szellemileg még azért lehet elég friss.


Munkaügyi központban nem járt? Ott mit mondtak?


Miért lenne egyedül, amíg dolgozol? Édesanyád nem szerepel a történetben? Elváltak, megromlott nagyon a viszonyuk? Biztosan helyrehozhatatlanul?

2023. febr. 26. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

"Milyen végzettsége van édesapádnak?"

Nincs végzettsége, sajnos.


"Gondolom, hogy fizikai értelemben már valószínűleg hanyatlik az ereje."

Igen. :(


"Munkaügyi központban nem járt? Ott mit mondtak?"

Járt, de egyelőre nincs olyan munka, amit vállalhatna.


"Miért lenne egyedül, amíg dolgozol?"

Egyedül kellene fát vágnia, mert én nem lennék ott, hisz valahogy igyekeznék normális munkát vállalni. Ez zavar, hogy szegény apukám fagyoskodna és szenvedne egyedül.


"Édesanyád nem szerepel a történetben?"

De, rokkant nyugdíjas.

2023. febr. 26. 22:31
 3/3 anonim ***** válasza:

Hát igen, 8 általános végzettséggel szinte kizárólag fizikai munkát kaphat(na.)


Talán ha szereti a gyerekeket - és tud is velük bánni - esetleg dajkát mindenhova felvesznek. Persze lehet, hogy férfit nem keresnek erre a célra.(Mármint bölcsődébe és óvodába ezek erősen hiányszakmák.)


Így tényleg nehéz, hogy édesanyád is rokkant nyugdíjas. Nagyszülők a jelek szerint már nem élnek. Más közelebbi rokon nincsen?


Falu? Kis lélekszámú település, ahol éltek?


Önkormányzat? Családsegítő szolgálat esetleg? (Persze ez utóbbival nem árt egy kicsit azért vigyázni - eddigi tapasztalatom szerint.)


Talán a leginkább az egyházhoz érdemes fordulni segítségért. Én szinte mindent ott találtam (még társjelölteket is. Egészen reménytelen, viszonylag idősnek számító életkorban!!!)


Rengeteg segítséget kaptam már egyháztól, felsorolni is lehetetlen! (Nem egy felekezettől kértem és kaptam már segítséget. Így tudtam nagyon sokáig életben tartani az édesanyámat.)


Sajnálnám, ha nem tudnék segíteni sehogy sem. :(


Egész biztosan van járható út, csak meg kellene találni! Azt már megtapasztaltam az elmúlt éveim során, hogy nincs reménytelen élethelyzet. Mindenre lehet megoldást találni. Még olyankor is, amikor látszólag minden összeomlott.

2023. febr. 26. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!