Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Két év után milyen indokkal...

Két év után milyen indokkal mondhat fel a munkáltató? A jelen esetben mi lenne részemről a helyes döntés?

Figyelt kérdés

Elvileg most már csak nagyon komoly indokkal mondhat fel.

Ma, munka után felhívott és váratlanul kifejtette, hogy felakar nekem mondani.

Az indok, hogy nem sikerültek még mindig bizonyos szakmai vizsgáim, ez igaz. Ezeket elvileg mások 3-4 hónap alatt megcsinálták. Kérdés:akkor miért nem 3-4 hónap után küldött el a vizsgák hiánya miatt?

A szerződésben nem kikötés a vizsgák teljesítése, csupán megasabb fizetési kategóriával jár. A munkámat enélkül is eltudtam végezni.

Voltak hibáim, de ezekkel nem okoztam nagy összegű veszteséget, amit ne vonhatott volna le a fizetésemből. Kb piti dolgok, annyit mindenki hibázik.

Lényeg, hogy a munkámat kifogásolja, hozzáállásomat, elég piti indokokkal. Számszerű, nagyösszegű kártételt nem tud mondani.

Hasonló hibák a többiekben is megvannak.

Konfliktusaink nem voltak.


Nos, az új választottja már megvan, le is van papirozva.

Ezután próbált közös megegyezéses felmondásra rávenni, nagyon sürgetősen.

Az egy hónap felmondási időt elakarja engedni.

Mikor látta hogy ragaszkodom hozzá és a dolgok átgondolásához, akkor finom zsarolással próbálkozott:

Boltban dolgozunk, minden évben leltár hiányra hivatkozva levon bizonyos összeget mindenkitől, ami edfig 3.000ft/fő volt évente, most 60000ft legutóbbi évben, fejenként. Amiről semmiféle konkrét papírt nem kapunk, nincs semmi iratunk a konkrét hiánylistáról, sem arról, mennyit vont le rá havonta.

Azt mondta, ha aláírom a közös megegyezést, akkor elengedi a leltárhiányt. Aztán azt pedzegette, hogy a dolgozó 6 havi bérével felel a leltárért, stb..

Ez a nő már volt beperelve leltárcsalás miatt, el is vesztette a pert, de ugyanúgy csinálja tovább.

El tudom képzelni, hogy ha nem az lesz amit akar, még simán rámsóz valami kitalált hiányt.


Mik a jogaim, lehetőségeim ebben a helyzetben?


2023. febr. 27. 20:47
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
75%
Én úgy tudom, ha ő mondd fel,akkor jogosult vagy kártérítésre.Azért akarja,hogy te mondj fel,vagy közös megegyezéssel.
2023. febr. 27. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
54%
Jogod van másik melót keresni. Én nem hiszem, hogy érdemes erőltetni ezt, ha ennyire nem akarnak ott látni. Amellett, hogy kedvező feltételeket harcolsz ki, a közös megegyezést úgy érdemes aláírni, hogy neked is jó legyen (vagyis, ha már van aláírt munkaszerződésed máshol). A jogaidat bíróságon jogi képviselő segítségével tudod érvényesíteni és az egész eljárás valószínűleg drágább, mint amit nyerhetnél vele.
2023. febr. 27. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

Fontos lehet még, hogy a kamerát a dolgozók lehallgatására (is) használja, ami szabálysértésnek minősül. A lehallgatott dolgokkal aztán visszaél.

Szóval neki is van bőven a rovásán. Az egy dolog, hogy főnök, a rájuk is vonatkozó szabályok nem véletlenül lettek kitalálva.

2023. febr. 27. 21:16
 4/13 anonim ***** válasza:
38%
Többi dolgozóval állj össze és nyomd fel a főnököt
2023. febr. 27. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
72%
Lengesd be neki a munkaügyi bíróságot. A leltárhiányt pedig neki kell bizonyítania.
2023. febr. 27. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Mondd, hogy ha fel akar mondani, akkor mondjon fel rendes munkáltatói felmondással. Ha megfenyegetőzik tarts talonba egy munkaügyes ügyvédet, mert ebből akár nyerhető pet is lehet, a leltárhiányok miatt is.
2023. febr. 28. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Jobban járnék ha ő mondana fel? Mármint, ha ki eszközölném, hogy ő mondjon fel?
2023. febr. 28. 07:53
 8/13 anonim ***** válasza:
Igen.
2023. febr. 28. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Közös megegyezéssel csak óvatosan. Annak a te érdekeidet is tartalmaznia kell, elvégre egy kétoldalú jognyilatkozat. Ez a nő nagyon súlyos hibát vétett azzal, hogy rá akart kényszeríteni, hogy írd alá+ még fenyegetőzik is, hogy ha nem írod alá, akkor rosszabbul jársz. Ilyet nem tehet meg, neked nem kötelességed aláírni. Egyébként igen, jobban jársz,ha inkább ő mond fel neked.
2023. febr. 28. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm a hasznos választ mindenkinek :)

Voltam ma munkaügyi felügyeletnél, két munkaügyi jogásszal beszéltem, tanácsot kértem. Az összes papiromat megmutattam, nem egy szabálytalanságot találtak.

Nem részletezem most, hosszú a lista.

Ma szabadnapom van, holnap azért bemegyek, tudatában annak, hogy ha tovább fenyeget, vagy számomra hátrányos döntést hoz (pl nakamba sóz valami mondva csinált leltárhiányt), akkor van okom beslattyogni a kezemben lévő szabalytalan szerdősési tartalmakkal és a pert a jogászok szerint már kb el is bukta.

Mivel én is gondoltam már felmondásra, így végre meglett a kellő fenéken billentés, hogy keressek valami jobb helyet...

Tehát most a kapott infók alapján úgy néz ki jobban járok, ha kivárom, hogy ha akar, ám mondjon fel. Így még felmondás után van jogom perrel élni. Közös megegyezés esetén nem.

Azt akarom elérni, hogy az egyébként semmilyen papírral alá nem támasztható leltár hiányt (amit mindenkitől egyforma részben von), elengedje, kifizeti a legutóbbi ledolgozott hóra járó fizetésem, megváltja a szabadságom időarányosan és megkapom a felmondási időm. Akkor felőlem felmondhat, szerintem ez így, korrekt, különben itt aki megütheti a bokáját az ő, most így néz ki a dolog. Jól gondolom?

2023. febr. 28. 18:21
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!