Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Hogyan lehet kezelni a rosszin...

Hogyan lehet kezelni a rosszindulatú, negatív és lenéző kollégákat?

Figyelt kérdés
Egy futár cégnél dolgozom, de még viszonylag új vagyok. Egyszer későn értem egy címre és akkor a lelkemre kötötték, hogy szóljak a diszpécsernek, ha nem győzőm a mennyiséget és küldenek segítséget. Így most kértem. Sajnos egy nagyon rosszindulatú kollégának küldték át a címet és a diszpécser is pont ilyen rosszindulatú. Ők jóban vannak. Mindketten régóta ott vannak. A lényeg, hogy visszaküldték és nekem kellett elhozni, így nagyon későn végeztem. Persze a kolléga 2 órával korábban végzett és be is, ment panaszkodni a főnökömhöz (kézenfogva a diszpécser barátjával). Nekem pedig be kellett mennem másnap elbeszélgetni, hogy miért voltam lassú. Ami eléggé abszurd helyzet. Nagyon igazságtalan, mert tényleg gyorsan dolgoztam, de lehetetlen volt időben végezni. Nem tudom, hogy hogyan álljak ki magamért az ilyen régi motorosokkal szemben. Érzem azt is, hogy nyomás alá akarnak helyezni és manipulálni, hogy növeljék a terhelhetőségem. Nagyon kivagyok ettől, de szeretnék ott dolgozni. Sajnos, ha kérek segítséget az a baj, ha nem akkor meg az :( Mit csináljak? Nem szeretnék szenvedni a megfelelési kényszertől és balekká válni azért mert ők sokkal régebben ott dolgoznak én meg új vagyok. Próbálom megtartani a 3 lépés távolságot, de sajnos nem lehet. Ott tesz keresztbe ez a kolléga és a diszpécser ahol csak tud. Más okból kifolyólag volt már több rosszindulatú húzásuk. Ti hogyan kezelnétek a helyzetet?

2023. febr. 28. 22:47
 1/5 anonim ***** válasza:
73%

Apám is kiszállító/futár, én soha az életben nem dolgoznék ilyen f*sszopó cégeknek, amúgy is ez egy szimpla kényelmi szolgáltatás a sok csicskának, akik arra sem képesek hogy a panelból lemenjenek a rendelésükért, nem, még képesek felvitetni a 6. emeletre a molnárkocsival az 43kg berendelt kaját + 2 karton vizet. Sok csicska ember, de komolyan, és még csak borravalót sem adnának apámnak. Még értem ha egy 80 éves néniről lenne szó, okés, de apám elmondása alapján nagyon ritka hogy idős emberek rendeljenek (mert nem tudják használni a webshopot).

Erre nem képesek manapság az emberek, hogy elmenjenek bevásárolni, vagy legalább a boltig elmennének az összekészített kajájuk miatt. Ezt az egész futárszakmát eltörölném a francba.


Amennyire rálátásom van az egészre a diszpécserek ott szúrnak ki ahol tudnak ha új vagy, apám amikor kezdte volt hogy elsírta magát itthon és mondtuk neki hogy hagyja ott a francba, de ő szereti ezt csinálni, mert vezetni is szeret (és amúgy tényleg k*rva jól vezet). A lényeg hogy folytatta és az volt a szerencséje hogy nagy volt a fluktuáció a munkahelyen aztán beolvasott a főnöknek hogy ez mind a diszpécser miatt. A lényeg az hogy kirúgták azt a diszpécser csajt, esküszöm én nem tudom hogy dolgoztathatnak ilyen f*sszopó embereket, semmi empátia nincs bennük, de ilyen körülmények között feleljen meg a futár az elvárásoknak.

Régebben volt hogy betervezték a címeket és úgy ahogy az összes ilyen alul iskolázott alja munkahelyen az újakkal mindig valahogy kiakarnak tolni korosztálytól függetlenül. Ha azt kibírod, vagy leszarod akkor elfogadnak egy idő után és habár én más területen dolgozok velem is így volt, ahogy apámmal is.


Tegyük fel hogy 3 hónapja vagy ott, ha 2 hónap múlva sem változik semmi, esetleg történik valami olyasmi, amit rajtad akarják hogy csattanjon, hagyd ott a francba. Ha tudsz vezetni és fiatal vagy hidd el két héten belül találsz hasonló munkát.

Én előző munkahelyemről azért léptem ki, mert két ember helyett dolgoztam, többiek kibeszéltek, hülyére voltam véve hogy plusz munkát csinálok, pedig az lett volna a norma, én meg szeretem ha lelkiismeretesen végezhetem a munkám már csak apámtól tanulva is. Szóval ott hagytam mert trehány f*sszopók között nem lehet kiteljesedni. Most jobban keresek és a meló is egész jó.

De tényleg, rengeteg más terület van ahol futár-szerű munkakörben alkalmazhatnak, szerintem adj 2 hónapot magadnak, közben keresgélj más munkahelyet is. Ilyen beépült férgekkel csak a vezetőség tud kezdeni bármit is, ha ők nem veszik észre, ott nem veled van a baj.

2023. márc. 1. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Teljesen lenézni, nem foglalkozni vele.
2023. márc. 1. 05:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Kérdező, annyit tudsz tenni, hogy lelkiismeretesen, becsületesen elvégzed a munkát, amit kiadnak. Inkább kérj segítséget,ha valami nem megy. Még a legrégibb motorosokkal is előfordulhat, hogy valami nem úgy jön ki. A főnök mit mondott, mikor be kellett menned beszélgetni? Szerintem is adj magadnak 1-2 hónapot, aztán ha továbbra is változatlan a helyzet, akkor keress mást. Futárokra mindig lesz szükség, úgyhogy még fogod találni a számításaid. :)
2023. márc. 1. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 Lilluci27 ***** válasza:
Ignorálni őket
2023. márc. 1. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
En biztos elkezdenek nezelodni, nagyon sok futar melo van
2023. márc. 1. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!