Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Hogy kezeljem a helyzetet a...

Hogy kezeljem a helyzetet a kollégáimmal?27/F

Figyelt kérdés

Találkoztam pár kollégával munka után ittunk pár sört és talán túl sok mindent osztottam meg velük az este folyamán (amit mások előtt vagy más kollegák előtt nem mondtam volna).


Tudom, vigyáztam volna a nyelvemmel… én sem így terveztem.


Hogy kezeljem ezt a helyzetet a későbbiekben, hogy ne jöjjek ki belőle rosszul?


Van valami diplomatikus mondat, amivel jelezni tudnám, hogy a tegnap este nem minden info hivatalos vagy kellene nagyon megosztani másokkal? (ezek a nem hivatalos infok olyan dolgok, amiket a többi kollegámnak (Magyarországon) alapvetően nem mondanék el, ők pedig egy másik országban élő külföldiek akikkel külföldön találkoztam és együtt dolgozom).


Hogyan fogalmaznátok meg hogy nem szeretném ha minden info kikerülne arról az estéről, vagy vmi hasonló?


Remélem érthető a kérdés előre is köszönöm a segítségetek!



2023. márc. 1. 03:52
 1/4 anonim ***** válasza:
98%

Ennek már nincs értelme. Az “info” kint van. Azóta vagy eltűnt, vagy éli a szokásos életét: már másnap elindult vándorútra.

Fölösleges már köröket futni. Nevetségessé tennéd magad, de leginkább megalázó helyzetbe hoznád.

Felejtsd el. Bárkivel előfordulhat. Máskor tartsd a szád.

2023. márc. 1. 04:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Legalább megtudtad magadról, hogy alkoholos befolyásoltság alatt annyira feloldódnak a gátlásaid, hogy mindent képes vagy kifecsegni.
2023. márc. 1. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
48%

Na, de miért olyan bonyolult ez?

Megmondod, hogy "kérlek, amiket tegnap meséltem, ne adjátok tovább. Köszi."


Ezerszer megoszt az ember egy-egy baráttal olyasmit, amit mással nem. Igazából általában kérni sem kell, hogy ne adja tovább.

2023. márc. 1. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Ezt már el kell engedni. Amit kimondtál,az kint van. Viselkedj természetesen a munkában. Ha a kollégák jófejek, akkor nem adják tovább olyanoknak,akik nem voltak ott ezen az estén. Meg tudod, minden csoda három napig tart, ha témáznának is rajtad,hamar ráunnak. Hidd el, az emberek többségét leginkább saját maga érdekli és nem másokkal foglalkozik.
2023. márc. 1. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!