Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Főnököm mutathat kollegáimnak...

Főnököm mutathat kollegáimnak kamerafelvételt rólam?

Figyelt kérdés
Véleményt kért a többi kollégától, pedig nem vagyok új, mindenki egy időben került erre a helyre. Szerintem megalázó. Főleg hogy nem is tudtam volna róla
2023. febr. 17. 09:29
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
97%

Szerontem az engedélyed nélkül nem.

Hacsak nem Te tetted ki valami nyilvános csatornára.

2023. febr. 17. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
81%

A kérdés ilyenkor az, hogy mit mutat meg és milyen céllal.

Ezt így nem lehet kijelenteni, hogy megteheti vagy nem teheti, hiszen semmit nem tudunk a dologról.

Ha egy balesetvédelmi probléma miatt mutatja meg azt ahogy végezted a dolgodat és hibásan tetted, akkor szerintem nem csak megteheti, de éppen kötelessége is megtenni, hiszen meg kell előznie azt, hogy baj történjen. Ha azt mutatja be, hogy cigiztél ott ahol nem lett volna szabad az helytelen, azt nem teheti meg. Akkor elég ha szóban elmondja, hogy a szabályoktól eltérően dohányoztál tiltott helyen.

Ha meg a mosdóban vagy öltözőben lettél lefotózva/filmezve azért fel is jelentheted.

2023. febr. 17. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
44%

Nagyon sajnálom, ez szörnyű, és cseppet sem etikus. Határsértő. Akkor sem, ha közösségi oldalon van, és mindenki látja. Mintha kinevetnének kollektíven.

Mit tervezel, hogyan tovább?

2023. febr. 17. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim válasza:
83%

na ezt elmesélem.


egy volt munkahelyemen hatalmas csőtörés volt, és a teljes folyosói álmennyezetet le kellett szedni. és mi került elő? 3 db (folyosó eleje közepe vége) térfigyelő kamera a mennyezet alá amiről senki sem tudott....


adatvédelem mi?

2023. febr. 17. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Az a történet, hogy egy vásárlónak nem adtam vissza 5 forintot, és utána szólt nekem én persze egyből visszaadtam. Ezután még megkérdezte tőlem, hogy én miért nem akartam visszaadni? Nem tudtam erre mit válaszolni. És kínomba elmosolyodtam a helyzeten. Ezután elkérte a vásárlók könyvét és panaszt írt... A fonokommel ezután ezt megbeszéltük és azt mondta hogy nagyon rosszul kezeltem a helyzetet és nem áll mellém. Gondoltam oké, rendben van le van zárva. Másnap viszont ezt hallottam vissza hogy más kollegáknak ezt mutatja és véleményüket kérte stb. (De a kamera felvételen nem hallják, hogy a vásárló milyen stílusban beszélt velem) De szerintem ez megalázó akármi is volt a szituáció. A főnök amúgysem kedvelt engem amióta közöltem hogy nem fizette ki senkinek sem a fizetett szabadságot.
2023. febr. 17. 12:37
 6/14 anonim ***** válasza:
80%
Ha ez igaz akkor szánalmas. Én lépnék ilyen helyről.( voltam tescoban pék, léptem is másfél hónap után a körülmények miatt).
2023. febr. 17. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
78%

A főnöködet fel lehet jelenteni személyiségi jogok megsértése miatt, ugyanis a biztonsági kamera felvételeit kizárólag az üzemeltető személy vagy hatóság nézheti vissza bűncselekmény esetén.

Minden más eset jogsértő pláne mutogatni...


Kiosztanám a főnököt és jelenteném, hogy szenvedjen kicsit az eljárásban, munka meg van máshol is...

2023. febr. 17. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
62%

Az is egy sz*r rágó vásárló aki 5 forinton hepciáskodik. Én még 200at se kérek vissza, had örüljön, hogy gyűlik a kis kocsimosásra való..

Én megfognék egy marék 5 forintost és bevágnám a főnököm irodájába a felmondásommal együtt. Aztán nézegethetik vissza azt is közösen.

2023. febr. 17. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
19%

8

Ha napi 500 vevőt lehúz 5ft-tal+a felkerekítésekkel, akkor az tisztességes ember....

Ha napi 10 boltban lehúznak mindig ennyivel és mindenhol, akkor bezzeg hó végén megjelenik a tükrödben a "sötét folt" kérdéssel, mint hova a fizum:DDD


Ha valami 100ft, akkor 100ft-ot akarok érte fizetni...persze, aki lopja pénzt, az tudja szórni is ugye ugye;)

2023. febr. 17. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
48%

9

Oké. Pontosan te vagy az az ember aki a válaszom első felében szerepel. :) Nem lehúzás, dolgoztál már ilyen helyen? A legtöbb ember nem szokta vissza kérni a 5…100ft visszajárókat, ezt mondjuk úgy “illik” otthagyni, ha rendes volt az eladó. Oké ha 95 akkor annyi az ára és visszajár az 5ft ha 100assal fizetsz de van pofád megfogni és eltenni azt az 5 forintot?:D Elég gané a helyzet ha minden forintra szükséged van.

2023. febr. 17. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!