Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Miért engem kell cseszegetni?

Miért engem kell cseszegetni?

Figyelt kérdés

Egy kis irodában dolgozunk 6-an. Múlt hét óta folyamatosan betegednek meg az emberek,akik közül ketten be is járnak dolgozni, teletüsszögik,köhögik az irodát. Ha ablakot nyitok becsukják 2 perc után. Elegem lett, maszkot hordok napok óta.

Erre én lettem lecseszve,hogy ez hülyeség, minek van rajtam. Nem tartozik rájuk, hogy nem szeretnék hazavinni semmit az idős szüleimnek, akikhez rendszeresen járok segíteni.


Eleve bunkóságnak tartom a betegen való bejárkálást, de ez, hogy még annak szólunk be,aki védekezni próbál, ehhez nem tudok mit hozzászólni.


2023. márc. 3. 18:34
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Mert nem mondtad, hogy " nem szeretnék hazavinni semmit az idős szüleimnek, akikhez rendszeresen járok segíteni.", ezért egy hipochonder alaknak néznek.
2023. márc. 3. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Legjobb lenne ezt kerekperec közölni velük. Mert szerintem azt hiszik, hogy a post covid-hisztisek közé tartozol.

Amúgy jól gondolom, hogy nálatok van betegpénz, más néven éves bónusz, amit januárban fizetnek ki, de csak akkor, ha nem voltál beteg egész évben? Mert általában az szokta ezt eredményezni, hogy akár negyven fokos lázzal imbolyogva is bemennek.

2023. márc. 3. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Mondd meg nekik, hogy az idős szüleidet félted. A maszkon tényleg nem illik nevetni, de az ablaknyitogatás már neccesebb terep, kint még hideg van, ők nem akarnak még jobban megfázni, részedről is érthető, hogy te meg lebetegedni nem akarsz.


A fő hibás amúgy a munkahely meg az egész rendszer, ha semmi negatív következménye nem lenne a betegszabinak, vígan maradnának otthon az emberek két tüsszentéssel is. Most azért járnak be lázasan, mert vagy a plusz pénzt vagy akár az egész állásukat féltik...

2023. márc. 3. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Nem, itt nincs semmi bónusz, ez egy szaros állami munkahely.

Elég érdekes,sőt inkább szánalmas dolog az, hogy a covid alatt amint valakinek pozitív lett a tesztje,akkor indult a rettegés,meg a maszkozás, olyankor egy kis torokkaparással hazaküldték az embereket, sőt amíg pozitív volt a tesztje nem jöhetett, akár hetekig, hiába nem volt semmi baja már.

De most, hogy más van a fókuszban egy sima influenzát semmibe vesznek,az nem számít,ha valaki vörös szemekkel,köhögéstől fuldokolva jár dolgozni.


Én egyébként a covid előtt is hangot adtam,hogy nem kéne betegen bejárni, légfrissítőket használtam, illetve használtam kézfertőtlenítőt, amikor ugye sokaknak még ez szinte ismeretlennek számított.


Korábban említettem már nekik, amikor az egyik szülőm gyakran került kórházba különböző betegségek miatt és féltem,de hát őket ez nem érdekli. Szerintük a maszk nem véd semmitől és az, hogy így nem kapok el semmit, az hülyeség.

2023. márc. 3. 21:10
 5/5 anonim ***** válasza:

Most idejöttél vígasztalódni meg siránkozni? Szerinted kell maszkot hordanod, szerintük meg nem. Te szóváteszed, hogy betegen ne járjanak dolgozni, ők meg szóváteszik a maszkot. Ilyenek az emberek.


Csináld azt amit jónak látsz.

2023. márc. 4. 06:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!