Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Miért van az, hogy hirtelen...

Miért van az, hogy hirtelen mindenki elkezdett cseszegetni?

Figyelt kérdés

Eddig nem nagyon barátkoztam a kollégákkal, csak akkor beszéltünk ha munkáról volt szó, elvoltam magamban, és dolgoztam. Ezért én lettem az, aki “nem tud beilleszkedni”. De engem nem is ez zavart. Az utóbbi időben viszont beláttam, hogy ez a magatartás nem vezet jóra, és elkezdtem nyitni feléjük. Velük mentem kajálni, beszélgetést kezdeményeztem, én is meséltem magamról. Tök jól elvoltunk így pár hónapig, viszont most azt veszem észre, hogy próbálnak beszólogatni. Az egyik pont arra jött be, hogy fújom az orrom, és ilyet szól, hú, te is jó szarul nézel ki (mert pont aznap ment haza egy kolléga, nátha miatt). Csakhogy én nem voltam náthás, gondolom ő azt hitte az vagyok, azért mondta, de akkor mire értette? Ezek szerint alapból szarul nézek ki?

Más. Mutattam milyen ajtódíszeket csináltam otthon, és az egyik nem sikerült olyan jól, ezt én is belátom, mondtam is nekik, erre az egyik, “hát ja, ez olyan semmilyen”... fura eddig minden munkámat dicsérték, még azt is ami szerintem nem volt olyan jó, csak akkor azt nem mondtam nekik.

Aztán, mutattam az egyiknek hogy mit rajzoltam a digitális rajztáblán, azt mondja jó, jó, de a liliom az nem lila. Hát mondom nem igaz, hogy az utóbbi időben csak a csesztetést kapom, semmi nem jó amit csinálok. Ez azt jelenti nem szeretnek? Lehet jobb lenne ha megint nem szólnék senkihez semmit... miért lettem most én a rossz, akinek mindog beszólogatnak??


2020. dec. 11. 12:21
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
87%
Ezek nem is beszólogatások, te vagy túl érzékeny és sértődékeny
2020. dec. 11. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Az nem beszólás, hogy szarul nézek ki??? Meg hogy olyan semmilyen a munkám?? Meg hogy ilyen színű virág nincs is?? Nem is az volt a lényeg milyen színű, nem egy gyógynövénykönyvbe ment illusztrációnak...
2020. dec. 11. 12:34
 3/12 anonim ***** válasza:
90%

Szerintem nem, nekem is szokták mondani hogy nem a legjobban nézek ki, ha épp fujom az orrom meg kettő percet sem aludtam éjszaka. Ez a baráti aggódás egy megnyilvánulása.


Az hogy a munkád olyan semmilyen, te magad mondtad, ő meg helyeselt, gondolom mert úgy gondolja. Az jobb ha kétszínűen istenit? Nem jobb ha őszintén megmondja a véleményét? Vagy te milyen kollégára, munkahelyi barátra vágysz? Aki képmutató, nyalizos vagy aki őszintén szól hozzád?

2020. dec. 11. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
83%
Szerintem is túlreagáltad. Nem volt ezekben a szitukban semmi rosszindulat.
2020. dec. 11. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
De akkor eddig miért nem ilyenek voltak?
2020. dec. 11. 13:33
 6/12 anonim ***** válasza:
88%

Mert eddig nem nyitottá feléjük, és most hogy úgy érzik már kvázi barátok vagytok, őszinték veled, ahogy az ilyen kapcsolatoknál általában lenni szokott.


Ne akadj fenn ezeken, semmi sértő szándék nem volt mögöttük

2020. dec. 11. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
0%

vendéglátás? mert ott szoktak ilyen bunkok lenni.

Kivancsi vagyok milyen munkakör

2020. dec. 11. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Nem vendéglátás. Egy cég.
2020. dec. 11. 14:00
 9/12 anonim ***** válasza:
78%
Létezik olyan, hogy építő jellegű kritika, amit a jelek szerint nem viselsz jól. Próbálj meg különbséget tenni az építő kritika és a kifejezetten bántó szándékú, lekicsinylő szemétkedés között. Ezeket - véleményem szerint - te reagáltad túl.
2020. dec. 11. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Akkor ti hogy reagáltatok volna ezekre?
2020. dec. 11. 14:17
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!