Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Aki jó fél év múlva megy...

Aki jó fél év múlva megy nyugdíjba annak miért kéne máris elnézni azt hogy lassan minősíthetetlenül végzi a munkáját és nem lehet vele mit kezdeni (a főnök szerint)?

Figyelt kérdés

Egyre másra panaszodnak az ügyfelek (többször már írásban is) meg a kollegák is, hogy ez a hamarosan nyugdíjba menő minősíthetetlen munkát végez.

A főnök azt mondja nem tud vele mit kezdeni már nem tud hatni rá, mert hamarosan (októberben...) megy nyugdíjba...


tényleg el kell ezt fogadni? Tényleg nem lehet hatni rá? Én ha főnök vagyok, tudnék hatni!


2023. márc. 8. 18:39
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Miként, tudnál hatni rá?
2023. márc. 8. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
81%

Gondolom megvan már az utód (a munka attól még nem lesz kevesebb, valakinek akkor is el kell végeznie, téged meg nem tart rá alkalmasnak), de még nincs betanítva, ezért ha kirúgja őt a főnök, akkor vagy neki magának kell elvégeznie az ő feladatát (lsd."magad uram, ha szolgád nincsen"), vagy fel kell vennie valakit (akit be kell tanítani, ez mind idő).

Október még messze van, ennyi szabija (7 hónap) senkinek nincs (nem, annak sincs ennyi, aki 40+ éve dolgozik, annak is jó, ha van mondjuk max. 35 napja, ilyesmi egy évben), kirúgni ennyivel a nyugdíjba menetel előtt meg már nem illik senkit.

2023. márc. 8. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
5%
De nem vagy főnök. Soha nem is leszel.
2023. márc. 8. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
86%
Igaza van a 2-es válaszolnak. Van aki kirúgná, van aki nem. Én olyan helyre raknám az utolsó fél évre, ahol nem tud kárt csinálni. Ha eddig becsületesen dolgozott, csak most bevette a leszaaarom tablettát, akkor nem rúgnám ki. Az is lehet, hogy rosszul éli meg, hogy ez az utolsó februárja, utolsó márciusa stb.... . Nem vagyunk egyformák.
2023. márc. 8. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
77%

"Én ha főnök vagyok, tudnék hatni!"


Ó, hát te aztán nagyon de nagyon ugye hogy ugye! 😃 De nem vagy az. 😩

2023. márc. 8. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
97%
Nálunk a nyugger mami konkrétan órákig videókat néz a telóján. Ahelyett hogy felvennének helyette valakit aki képes és akar is dolgozni.
2023. márc. 8. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%
Az ilyen puhány főnököt én meneszteném a posztjáról. Olyan nincs, hogy nem illik valakit elküldeni. Fegyelmi okokból azonnali hatállyal elküldhető bárki, hónapokkal a nyugdíj előtt is.
2023. márc. 8. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%
Hát ha már ott tartotok, hogy az ügyfelek írásban panaszkodnak, úgy vágnám ki onnét, hogy meg sem áll Jászberényig. Egy munkahely azért van, hogy dolgozzunk, nem szociális intézmény, hogy jótékonykodjunk egy dolgozni nem akaró majdnemnyugdíjas szegényszerencsétlennel.
2023. márc. 8. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%
Meg azért fél év nem kevés idő. Mást ekkora szerződéssel vesznek fel...
2023. márc. 8. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
40%
Kirúgnám, aztán fél évig mehetne nyugdíj előtti fiszem-f@szom segélyre. Ne a munkáltatónak okozzon kárt.
2023. márc. 9. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!