Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Aki jó fél év múlva megy...

Aki jó fél év múlva megy nyugdíjba annak miért kéne máris elnézni azt hogy lassan minősíthetetlenül végzi a munkáját és nem lehet vele mit kezdeni (a főnök szerint)?

Figyelt kérdés

Egyre másra panaszodnak az ügyfelek (többször már írásban is) meg a kollegák is, hogy ez a hamarosan nyugdíjba menő minősíthetetlen munkát végez.

A főnök azt mondja nem tud vele mit kezdeni már nem tud hatni rá, mert hamarosan (októberben...) megy nyugdíjba...


tényleg el kell ezt fogadni? Tényleg nem lehet hatni rá? Én ha főnök vagyok, tudnék hatni!


2023. márc. 8. 18:39
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
100%

Az összes komoly felelősséggel járó feladatot elvenném tőle (mindent, amin komoly pénzek, projektek, bármi, aminek súlya van, múlik rajta valami), csak olyan feladatokat kapna, aminek nincs súlya, nagy jelentősége. Akkor rúgnám ki, ha azokat se teljesíti.

Ha eddig meg voltál vele elégedve, akkor egy nagyon alapos lelki fröccsöt, vagy ha úgy jobban tetszik, hegyi beszédet mindenképp kapna tőlem, és mindenképp meg akarnám tudni, hogy - a közeli nyugdíjazáson kívül - mi az oka a viselkedésének . (Azt, hogy van-e valami, amit nem mond el, nem mond ki, mert oké, hogy nyugdíjba vonul, de azért attól még ennyire nem kell beletojnia magasról mindenbe.)

2023. márc. 9. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 A kérdező kommentje:

"Az összes komoly felelősséggel járó feladatot elvenném tőle"


semmifajta ilyen jellegű feladata nincs és nem is volt soha. Takarító, aki irodákat takarít helyben és megbízásra.

ha a partvist is elveszed tőle, mit adsz neki helyette?

2023. márc. 9. 12:11
 13/15 anonim ***** válasza:

Én leülnék vele és olyan helyzetbe hoznám, hogy magától akarjon felmondani.

Mondjuk arra hivatkozva, hogy kb. nem csinál semmit (mert ha jól értem, ez van), mivel munka meg van, ezért fel kell venned egy embert, és ezért az ő bérét - most mondok valamit, csak hasamra csapok - le kell felezned.

Erre alighanem magától mond fel.


Ha nem, akkor nem marad más lehetőséged:

1. kivárod a tényleges konkrét időpontot, és elköszöntök egymástól, ő nyugdíjba megy, te meg kereshetsz egy normális - ezek után alaposan megrostált, HR-esekkel többszörösen többkörös felvételi, stressz-teszt, stb. kőkemény feladatsorok során által letesztelt, vizsgáztatott - munkaerőt.

2. kirúgod és beleállsz a konfliktusba.

2023. márc. 9. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 A kérdező kommentje:

"Erre alighanem magától mond fel."


egészen biztosan nem fog felmondani akkor se ha naponta fát vágsz a hátán.

Én se tenném a helyében. Szept 30-ig kell kihúznia (mínusz uyge a nyári szabi!!) és egy nappal se tovább.

2023. márc. 9. 12:41
 15/15 A kérdező kommentje:

" ezek után alaposan megrostált, HR-esekkel többszörösen többkörös felvételi, stressz-teszt, stb. kőkemény feladatsorok során által letesztelt, vizsgáztatott - munkaerőt.“


Kicsit túldefiniálod. egyrészt én nem vagyok főnök.

másrészt ez egy betanított meló szinte minimálbérrel. ide örülhetsz ha bárkit is találsz nem még többkörös rosta.

Jó ha 1-2 ember jelentkezik az állásra aki van olyan hülye hogy ennyiért eljöjjön melózni.

2023. márc. 9. 12:45
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!