Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » A munkáltatók mennyire szereti...

A munkáltatók mennyire szeretik az europass-os önéletrajzokat?

Figyelt kérdés
Érdemes ebbe megírni?

2023. márc. 9. 06:55
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
75%
Nagyjából senkit nem érdekel, hogy milyen fajtát küldesz. A lényegi infók legyenek benne, aztán úgyis behívnak, ha a HR-es értelmesnek lát. Utána meg a felvételi alatt úgyis kiderül, megéri-e veled foglalkozni.
2023. márc. 9. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
46%

Ennél nagyobb hülyeséget nem is írhatott volna az #1-es... Logikailag is bukik a dolog, de alapjáraton is ezt szokták szájba rágni a szakértők, hogy Europass-os önéletrajzot csak oda adj be, ahol kifejezetten azt kérik. Kiindulásnak jó, hogy nagyjából tudd, miket kell összeszedni magadról, de általános esetben kifejezetten hátrányos.

Mit árul el rólad egy ilyen önéletrajz? Azt, hogy lusta voltál összedobni Word-ben egy sajátot és/vagy azt, hogy nem értesz a Word-höz (ami lassan már egy takarítónőnek is elvárás).

Az Europass ráadásul tele van felesleges sallangokkal, amikre az esetek többségében nincs szükség egy önéletrajzban, vagy nem úgy.

Az önéletrajz elsődleges célja nem az, hogy tájékoztatást adjon az álláskeresőről, hanem az, hogy figyelemfelkeltő és tömör legyen. Ez az első és legfontosabb lépcső. Ha ez teljesült, csak onnantól számít az, hogy mi van beleírva (legfeljebb 2 oldalban).

Írtam már jópár önéletrajzot, és vállalok is pénzért önéletrajzírást, ha érdekel, keress meg.

2023. márc. 9. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
62%

Ennyi butaságot. Felesleges, sallang, amit bérmikor kikpacsolhatsz, ha értenél hozzá.


Plusz 2 oldalas önéletrajz. Eszednél vagy? El sem olvas egy olyan önéletrajzot egy HR-es. Az elejére kelle magadról kb 5 mondat, ami jól összefoglal, aztán szakmai tapasztalat és iskolák, plusz esetleges plusz képzések, ami releváns a munkához. 2 oldal, jézusom, ilyen baromságot.

2023. márc. 9. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
25%

#3: mókás, hogy azt feltételezed, én nem értek hozzá, de te állítasz egyre több hülyeséget :)

1) Igen, lehet szabályozni az adatokat benne, de továbbra is Europass-ról beszélünk; egy olyan sablon, amit az összes HR-es ismer, és 95% automatikusan lesepri az asztalról, mert nem sablon embereket keresnek, akik egy weboldalra be tudnak írni pár dolgot magukról.

Ne gondold, hogy egy álláshirdetésre 1 ember jelentkezik. Valami alapján szűrni kell a beérkezett önéletrajzokat, és az elsődleges szűrő a vizuális megjelenés, szimpátia lesz. Ha az alapján nem találnak megfelelő embert (szinte kizárt, hogy ne találjanak), akkor ESETLEG hozzányúlnak a többihez is.

De tegyük fel, hogy van 10 jelentkező, mindegyik Europass-os CV-t küld be. Találnak közte valakit, aki szakmailag megfelel, majd az utolsó napon jelentkezik más egy egyedi, igényes önéletrajzzal. Ha szakmailag valamivel a többiek alatt van, akkor is garantálni tudnám, hogy a végső mérlegelésnél felé fognak húzni.

2) Nem azt mondtam, hogy 2 oldalas legyen, hanem azt, hogy LEGFELJEBB 2 oldalas lehet (és ebben benne van a szellős formázás és felsorolások miatti széthúzás is). Nyilván egy pályakezdőnek 1 oldalnál nem lesz több, de a lényeg, hogy komolyabb múlttal rendelkezőnek sem lehet több 2 oldalnál.

3) Az önéletrajz nem motivációs levél. Nem fogalmazást kell írni, nem kell bele bemutatkozás. Személyes adatok kellenek fotóval, tartalmi lényeg tanulmányokról, munkahelyekről, releváns szakmai tapasztalatokról, egyéb skillekről szépen, igényesen megszerkesztve, és kész.


Ne okoskodj, ha nem vág szakmádba... :)

2023. márc. 9. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
38%
Mondjuk azt valóban kihagytam, hogy nem mindegy, milyen munkakörbe jelentkezel, mert pl. építőipari fizikai munkásnak, szalag mellett dolgozónak, rakodósnak, egyéb fizikai munkásnak, stb. nyilván az is elég, amit te írtál. Ott az Europass már túlteljesítés.
2023. márc. 9. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
31%

Te vagy az, aki osztja az észt a baromságaidról.


Egy rendes önéletrajz tartalmazza a neved, telefonszámod, e-mailed, egy képet rólad. Ezután írsz maagdról pár sort, lehetőleg a pozícióval összefüggésben.


Majd beírod a legmagasabb iskolai végzettséged, mert az bőven elég, plusz a RELEVÁNS szakmai tapasztalatot. Mert a kutyát nem érdekli, hogy te annó fél évet pénztároskodtál az Auchanban, ha valami irodai pozícióra készülsz. Persze, kivétel, ha 25 vagy és most jöttél ki az egyetemről, így semmi más értelmeset nem tudsz ebírni. De egy 40-es emberke önéletrajzában senkit nem érdekel, hogy Ő 20 évesen az Auchanban dolgozott.


A végére meg beírod általában a nyelvvizsgád, ha van, plusz egyéb, a munkához RELEVÁNS képesítéseket. Mert itt se érdekel senkit, hogy neked van CO2 hegesztőid, ha irodai melósnak mész. Az ilyen hobbi, meg egyéb nyomorultságok meg végképp röhejesek. Interjún úgyis megkérdezik, ha érdekli őket, egyébként meg senkit nem érdekel mit hazudsz oda.


Úgyhogy jah, tudom, hogy mivel a neten csóróskodtok és próbáljátok rátukmálni mindenkire a "szolgáltatásaitokat", így megpróbáljátok előadni, hogy húúúú, ti majd pénzért megmondjátok a tutit. A valóságban viszont egy HR-es telibeszarja az egészet. A motivációs leveles részed meg külön röhej, komolyabb cégek rég leszoktak róla és ezért kérnek az elejére egy pár soros bemutatkozást.

2023. márc. 9. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
41%

én 5 éve dolgozom HR-ben, Recruitmentben.


Nem nézzük mennyire egyedi a formázás, a tartalmat nézzük. Sőt, ami azt illeti ebből a szmepontból kimondottan nagy segítség az Europass, mivel elterjedt és ezért fél másodperc alatt tudjuk hova kell görgetni, hogy megtaláljuk azt, amit keresünk.

Az egyedi formázásban már olvasni is kell. Nem mintha nem olvasnánk, de ha 50-100 CV-t kell átnézni rövid időn belül, akkor van, hog ymásodpercek alatt döntünk az egyik sorsáról. És bizony azt kukázzuk, ami nem elég célratörő. Amiben keresgélni kell azt nem szeretjük. Márpedig az Europassban nem kell keresgélni, hisz abban mindneki tudja mi hol van.


Ha meg áttekinthető, úgyis a tartalma dönt, nem a formázás. Kivéve, ha szőközzel tolod be azt, hogy "expert with MS Office":D Akkor számít a formázás, de nem a pozitív irányba:D

2023. márc. 9. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:

"Az Europass ráadásul tele van felesleges sallangokkal, amikre az esetek többségében nincs szükség egy önéletrajzban, vagy nem úgy."


Ezzel azért nem teljesen értek egyet, egy önéletrajzban az van, amit ÉN írok bele, teljesen mindegy, hogy magam szerkesztem, vagy sablont használok. Egy jó sablonba is lehet irreleváns dolgokat írni, míg kerülhet lényeges elem egy rossz sablonba is. Ha nem írok bele sallangot, akkor nem lesz benne sallang.

2023. márc. 9. 11:44
 9/16 anonim ***** válasza:
81%

8as, így van. Az Europass felületén be lehet állítani mi jelenjen meg a CV-ben és mi nem. Valójában az egész csak a formázásban segít, nem neked kell Wordben összerakni.

Szóval sallang csak akkor van benne, ha te direkt beleraksz.

2023. márc. 9. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
0%

#8: és ha valaki nem ért ahhoz, hogy megírjon Word-ben egy önéletrajzot, vagy mit írjon bele, akkor az fog érteni ahhoz, hogy kiszűrje, mit célszerű feltüntetni egy Europass cv-ben, és mi az, ami jobb, ha nincs benne? Mert amúgy nem. Elkezdi kitölteni, minden infót megad magáról, amit csak tud, és a végén lesz egy kukázni való, de amúgy tök fainnak hitt valami.


Mindenesetre én megpróbáltam segíteni, de hát egy 5 éves HR recruiternek mégsem mondhatom meg a megfelelő minőségű önéletrajz felépítésének folyamatát (12 éves HR osztályvezetőként és elhelyezkedési tanácsadóként) ugyebár... Csak érdekes, amikor valaki olyan marhaságok mellett érvelget, ami szakmailag 0. A diplomáját is elvenném az ilyennek.

Adok egy jó tanácsot: a CV kinézete már egy magára valamit is adó cég (és HR-osztály) esetében első körös szűrési lehetőség is lehet. Egy egyedi cv lehetőséget ad a személy részleges megismerésére, stílusára, intelligenciájára, akár soft skilljeire.

Az Europass pedig rámutatást enged arra, hogy az álláskereső arra is lusta volt, hogy utánajárjon, hogyan néz ki egy jó önéletrajz, vagy nem ért a Word-höz, ami szintén kétségeket vethet fel.


Lehet, hogy nálatok bevett szokás az Europass, és a fentebb említett 5%-ba tartoztok, mert ti magatok is lusták vagytok komolyabb figyelmet fordítani a szűrésre, de teljesen biztos lehetsz abban, hogy az esetek többségében (főleg, ahol 2-3-4 körös a szűrési folyamat) nem nézik jó szemmel, ha te ennyire tiszteled meg a munkáltatót, hogy Europass sablont adsz be.

(Csak hogy néhány általam is ismert példát mondjak a teljesség igénye nélkül, ahol nem elfogadott az Europass: állami hivatalok, közművek, MÁV, VOLÁN, BorsodChem és leányvállalatai, Jabil (szellemi részleg), MOL, BOSCH, Waberer's.)

Az évek során nem egy ember fordult hozzám segítségért hasonló probléma miatt, vagy azért, mert kb szövegszerkesztőben volt megírva az önéletrajz, vagy azért, mert ő nagyon profin összedobott egy europass cv-t, de sehova nem veszik fel.

Aztán a számok is engem igazoltak, amikor összehoztunk egy személyre szabott önéletrajzot, amivel ha nem is vették fel (mert ugyebár a végső döntés nem a cv-től függ), de eljutott addig, hogy egyáltalán behívják interjúra.


Gondolhatod, hogy engem nem ez a párezer Ft fog földhöz vágni, amit egy önéletrajz megírásával keresnék. Bár tanácsot sem szoktam ingyen osztogatni ;) Mondjuk neked kár is... Szakmai továbbképzésre se szoktál járni? Vagy minek az, amikor úgy is jobban ismered a 'trendet'.

2023. márc. 9. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!