Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Mik voltak a legfurább kérdése...

Mik voltak a legfurább kérdések, amit feltettek nektek állásinterjún?

Figyelt kérdés

Nekem az alábbiakat mesélték ismerősök:


-Milyen állat szimbolizálna téged? Miért?


-Mi az a 3 dolog, amire a legbüszkébb vagy? (Azokból, amiket eddig elértél.)


-Hogyan képzeled el magad 5 év múlva?


Illetve, olyan sokan mesélték nekem már, hogy általánosnak tűnik, de mégis olyan fura a „Mik a gyengeségeid?” kérdés. Erre mégis mit lehet mondani egy állásinterjú keretében? Ti ilyenkor olyasmiket mondtok, amik nem befolyásolják a munkavégzést?


Előre is köszönöm a válaszokat!



2023. márc. 10. 19:51
1 2 3 4
 1/40 anonim ***** válasza:
11%
Ezek nagy része nem fura, hanem rutinkérdés.
2023. márc. 10. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/40 anonim ***** válasza:
90%

Nem velem történt, de tesóm 2 dolgot mindig meg szokott kérdezni, mikor új munkatársat keresnek.

- Aludtál-e az oviban? (vannak kb. 15-en most és utólag derült ki, hogy SENKI nem aludt az oviban)

- Van-e háziállatod/szeretnél-e? (mind állatbzik, kutyabarát munkahely, együtt egy állatmenhelyet támogatnak, tesóm lovasoktató is, az egyik csaj kutyatenyésztő és kutyás sportban versenyez, stb.)

2023. márc. 10. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/40 anonim ***** válasza:
84%

2

Miért kérdés hogy aludt e az oviban.

Te most viccelsz és csak én nem értem?

2023. márc. 10. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/40 anonim ***** válasza:
17%

Nem ezen múlik, hogy felveszik-e, nyilván. De eddig mindig bevált, hogy aki szimpatikus volt nekik, akivel egy hullámhosszon volt velük, az szintén nem aludt. :D

Gondolom ez olyan dolog, hogy bizonyos személyiségű emberek hajlamosabbak bizonyos dolgokra.

2023. márc. 10. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/40 anonim ***** válasza:
100%

Az állatosat nem igazán értem. Bár alapvetően ki tudnám fejteni.


A másik kettő eléggé alap kérdés. Nyilván nem mindegy, kit interjúztatnak.


Egy olyan pályakezdő aki egész napos gépezés mellett végig bukdácsolt képzés ideje szorozva kettővel évet az egyetemet, nem biztos, hogy fel tud bármit mutatni.


De vannak akik már egyetemen is aktív tagjai a társadalomnak, pl. ismerőseim szakmai beszélgetéseket, rendezvényeket szerveztek amin tanárok, szakmabeliek vettek részt illetve aktív egyetemi hallgatók. Vagy van aki egyetemen is tanársegédként oktat, órákat tart.


Vagy ugyanarra az állásra jelentkezik olyan ember, akinek már van 5+ év szakmai tapasztalata, akkor nyilván neki már lesz adott esetben elért eredmény az életében. Projektek, kész munkák, stb.

2023. márc. 10. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/40 anonim ***** válasza:
92%
Én még olyan emberrel nem találkoztam, aki azt mondta volna, hogy aludt az oviban.
2023. márc. 10. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/40 A kérdező kommentje:

1-es:

Ezek tényleg rutinkérdések? Honnan vannak ilyen értesüléseid, ismerősök mesélték, vagy interjúztató vagy?

Tényleg érdekel.


Egyébként szerintetek ezeknek a kérdéseknek mi a célja? Szerintem az, hogy kizökkentsék az embert az eltervezett stratégiájából/ mondandójából azzal, hogy meglepik. És hogy őszinte legyen mindenképpen a válasz, hiszen nincs sok idő átgondolni. De nem tudom, jól gondolom-e...

2023. márc. 10. 20:09
 8/40 A kérdező kommentje:

5-ös:

Ahaaa, értem, köszönöm. Akkor ezek szerint ezek nem különösebben meglepő kérdések, maximum csak számomra.


Mindegy, attől még jöhetnek továbbra is akár ilyesmik is, mert számomra igazán érdekesek! :) Én még nem voltam soha állásinterjún.

2023. márc. 10. 20:15
 9/40 anonim ***** válasza:
100%

"miért akar itt dolgozni?"

Még ő is tudta, hogy hülye kérdés, el is nevettük

(gyári sori munka)

2023. márc. 10. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/40 anonim ***** válasza:
100%

A hol szeretne lenni 5 év múlva kérdés is érdekes.


Például friss húsként elkerülsz egy céghez. Első pár évben jön a beetetés, hogy itt majd fejlődsz, előre lépsz, minden téren. Eltelik az az 5 év és azt veszed észre, hogy pontosan ugyanott vagy, a fizetésemelések elmaradtak, magasabb pozícióban nem vagy, esetleg még degradálódott is a pozíciód.


Közben meg azt látod, hogy az ismerőseid, évfolyamtársaid bejártak egy karrier utat, eltelt 5-8 év az életükből és magasabb pozícióban, sokkal több pénzért dolgoznak.


Szar dolog megélni, hogy eltelt az időd, és nem sikerült "karriert" kiépíteni. Nyilván ez nem mindenkinek célja, az sem jelent bajt.

2023. márc. 10. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!