Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Túlvett szabadság?

Túlvett szabadság?

Figyelt kérdés
Ha bérlista alapján több szabadságot vettem igénybe, mint amennyit lehetett volna, akkor mi a teendő? Nem vált be a munkahely, hamar felmondtam, így lett több. A szabadság fizetve lett.

2023. márc. 11. 22:22
 1/8 anonim ***** válasza:
95%
Semmi. Elsunyizod azt örülsz neki.
2023. márc. 11. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
85%
Né féltsd a pénzt! Kamu kérdés.
2023. márc. 11. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Nem kamu kérdés. Hamar otthagytam a munkahelyet, így a tárgyévre jutó szabadságnál többet vettem igénybe, mivel a felmondási nap hátralévő órái - amit nem dolgoztam le - túllépték a tárgyévi szabadságot.
2023. márc. 11. 22:54
 4/8 anonim ***** válasza:
88%
És ez nekik nem tűnt fel?
2023. márc. 11. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Nem tűnt fel. Sem a bérlistán, sem egyéb másik kilépő dokumentumon nem szerepel, hogy lenne visszafizetési kötelezettségem.
2023. márc. 11. 23:14
 6/8 anonim ***** válasza:
82%

Ha nem vettél észre akkor ne aggódj! Én a korábbi cégemnél évekig igénybevettem a gyerekes szabit, miközben a fiaim az exemmel éltek, és soha senki nem szólt, pedig tudták az irodában is, hogy elváltam, mert az adókedvezményt se kértem. Hozzáteszem, hogy mi úgy tudtuk, hogy jár a pótszabi, és nem csak én vettem így igénybe, hanem másik két kollégáról is tudtam.

Egyébként van az az opció is, hogy ha hónapra lebontva többet veszel ki, akkor az utolsó bérből levonják, vagyis visszafizettetik veled. Tudtam ilyen esetről is.

2023. márc. 12. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Nincs túlvett, csak túladott szabi, azt ugyanis a munkáltató adja ki.

A 2012-es mt óta nem lehet visszakövetelni.

2023. márc. 12. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Örülj neki és lépj tovább.

Nem ettől fognak tönkre menni.

2023. márc. 13. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!