Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » A munkáltató kirúgását köteles...

A munkáltató kirúgását köteles vagyok elfogadni? Ha nem akkor mit tehetek annak érdekében, hogy inkább közös megegyezéssel rúgjanak ki?

Figyelt kérdés

Az utóbbi időben eléggé ingatagnak látszik a helyzetem. Nem közlik velem, hogy kifelé áll a szénám, de érződik a levegőben.

Kiosztott feladatok többségét egyedül nem tudom megoldani, a rám bízott területeken kaotikusság van, de már motivációm sincs.


Esélyes, hogy hamarosan közlik velem, hogy nincs tovább. Ha ez történne akkor köteles vagyok elfogadni a kirúgást vagy van kiskapu (pl. pereskedés esetére) amivel élhetek?


Igazából a munkáltató általi kirúgást akarom elkerülni, aminél még a közös megegyezéssel történő felmondás is ezerszer jobb a következő munkahelyem szempontjából (ha megkérdezik nem mindegy hogy miként távoztam).


Mire figyeljek?

Még egy kérdés: ha elsőre csak figyelmeztetnek, akkor az a legjobb, ha utána személyesen én adom be a felmondásomat elkerülve, hogy tuti ne ők rúgjanak ki?



2023. márc. 12. 15:23
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
93%
Szerintem simán belemennek a közös megegyezésbe, ha kéred.
2023. márc. 12. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
90%

Kövezzetek meg, de soha nem értettem a kirúgás módjai közötti különbségeket, - nyilván a hatásai mások, de sík hülye vagyok ezekhez!

Értelemszerű, hogy a fegyelmi úton befejeződő karrier súlya még dereng, de a többiről füstöm sincs! :(

2023. márc. 12. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%
#2 Én is csak arról tudok, hogy ha van az embernek munkanélküli biztosítása, pl hitelre, akkor számít, mert a közös megeggyezést a bank nem fogadja el, illetve a tömeges leépítést szokták így eltusolni a cégek, mert akkor nem kell bejeleteni.
2023. márc. 12. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%
Most komolyan abból következtetsz kirúgásra hogy egyre nagyobb terheket kapsz? Nekem ez inkább úgy tűnik hogy meg vannak veled elégedve és több felelősséget bíznak rád - ha úgy látják nem bírod majd segítenek vagy átszervezik valahogy de kirúgni biztos nem fognak
2023. márc. 12. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
58%
Ha tényleg úgy érued,add be a felmondást.
2023. márc. 12. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
86%
Nálam hasonló volt a szitu, egyre többmindent vártak el, és persze szóvá tettem. Ugyan nem közvetlenül, mert mások is morogtak, de a a morgósok közt voltak spiclik akik visszamondták a főnöknek. Behivatott, és közölte, hogy vagy csinálom, vagy menjek el. Én meg közöltem, hogy már nézelödök. Elfogadta, és még először normális is volt, és nézelődjek nyugodtan, tanácsot is adott, hogy júniusig mindenképpen találjak valamit, mert nagy változások várhatóak a munkaerőpiacon. Aztán 2 hét se tellt bele, és közölte, hogy március elején pontot akar tenni az ügy végére, ezért úgy 1 hét után inkább beadtam a felmondásom, mert találtam is másik helyet, ami kultúráltabb, és még a kedvem is jobb azóta.
2023. márc. 12. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
Nekem is az a baj, hogy egyre többet kell dolgozni és eddig csapatban el tudtam sumákolni a munkát, de már egyre több az egyéni felelősség.
2023. márc. 12. 17:43
 8/16 anonim ***** válasza:
100%

Sosem mentem volna bele a közös megegyezésbe. Meg a fenét! Ha szabadulni akarnak tőlem, akkor fizessék csak ki a végkielégítésemet, mint a huzat.

Semmilyen hatása nincs a következő munkahelynél, csak akkor ha fegyelmivel rúgnak ki. Ha rendes felmondással mondjuk gazdasági okok vagy létszámleépítés miatt, az nem a te hibád.

2023. márc. 12. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:

És ha fegyelmivel rúgnak ki (miközben azt gondolom jogtalanul) az ellen tehetek vmit? Vagy olyankor mire figyeljek?


Eleve elégtelen munkavégzés miatt kirúghatnak fegyelmivel?

2023. márc. 12. 21:21
 10/16 anonim ***** válasza:
100%

Azt azért eléggé komolyan bizonyítani kell ám. Bár tény, hogy te magad is bevallod, hogy ha lehet, akkor inkább elsumákolod a melót, ez azért már elégséges indok lehet. Ha úgy érzed, hogy ilyen vége is lehetne, akkor inkább te add be a felmondásodat. Nálam ilyen helyzet nem volt, belekötni semmibe sem tudtak, létszámleépítésbe pakoltak bele. Undorító módon intézték amúgy, szóval nyilván nem írtam volna alá semmiféle közös megegyezést, hogy elessek 8 havi végkielégítéstől (abból vettünk utána új autót).

A te eseted nyilván más tészta, valószínűleg jobban jársz a közössel vagy ha te mondasz fel. Ha nincs igazuk és úgy akarnak fegyelmivel kirúgni, hogy nem tudják bizonyítani, akkor mehetsz munkaügyi bíróságra.

2023. márc. 12. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!