Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Egy cégnek van bármi köze két...

Egy cégnek van bármi köze két alkalmazottja munkahelyen kívüli peres ügyéhez, amely polgári perben folyik? Kirúghatja a cég az X alkalmazottat, mert beperelte az Y alkalmazottat? Ehhez lenne köze a cégnek?

Figyelt kérdés
2023. márc. 14. 10:33
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
13%
Valamennyire van, mert a munkájukra is kihat. Pl nem lehet őket egymás mellé beosztani.
2023. márc. 14. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
84%
Elméletben nem, de mivel gyakorlatban a céget emberek irányítják, ezért sokszor az ő személyes döntéseik felülírják az elméletet.
2023. márc. 14. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Nem, nincs.
2023. márc. 14. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
csak az a kérdés ez a "valamennyire" elég -e ahhoz hogy emiatt X embert kirúgja a cég?
2023. márc. 14. 10:42
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Ha a rossz kapcsolat odáig fajul, hogy nem tudnak egymással együtt dolgozni, akkor igen.


Tök mindegy, per van-e a háttérben, vagy más.

2023. márc. 14. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Persze, ha úgy gondolják, hogy ez rossz hatással van a munkára, akkor a kevésbé "értékeset" kitehetik, vagy akár mind a kettőt. No persze nem azért, valami más ürüggyel.
2023. márc. 14. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
37%

Az előző válaszolok feltehetően nem munkajogászok (én sem), de valószínűleg még csak nem is jogászok.


Kérdező: igen, a munkáltatónak joga van kitenni. Nézzük csak pl. a Mt. 8. § rendelkezéseit:


8. § (1) A munkavállaló a munkaviszony fennállása alatt - kivéve, ha erre jogszabály feljogosítja - nem tanúsíthat olyan magatartást, amellyel munkáltatója jogos gazdasági érdekeit veszélyeztetné.


(2) A munkavállaló munkaidején kívül sem tanúsíthat olyan magatartást, amely - különösen a munkavállaló munkakörének jellege, a munkáltató szervezetében elfoglalt helye alapján - közvetlenül és ténylegesen alkalmas munkáltatója jó hírnevének, jogos gazdasági érdekének vagy a munkaviszony céljának veszélyeztetésére. A munkavállaló magatartása a 9. §


vagy akár az 52. § -t

52. § (1) A munkavállaló köteles

d) a munkakörének ellátásához szükséges bizalomnak megfelelő magatartást tanúsítani,

e) munkatársaival együttműködni.


Szóval, akár erre való hivatkozással is felmenthet a munkavégzés alól. Nyilvánvalóan a perben álló munkavállalók együttműködése munkaadói oldalról alátámasztja a felmondás megállapítását.

2023. márc. 14. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
89%

7-es: nekem úgy tűnik, hogy mi a legtöbben pont ugyanazt írtuk, amit te is. Én ráadásul ügyvéd vagyok. Mondjuk tény, hogy nem a munkajog a szakterületem, de attól még a válaszom megalapozott, és én is azt írtam, hogy kiteheti.


Szóval akkor miért is kellett beszólni, hogy mindenki hülye??

2023. márc. 14. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

"e) munkatársaival együttműködni.“


A pereskedés miért zárja ki a munkatárssal való együttműködést? 8-16-ig együttműködünk, 16.01től meg peres felek vagyunk. Hol itt a gond?


Én hónapokig dolgoztam úgy hogy ki nem fizetett fél havi bér miatt perben álltam a céggel. És ott dolgoztam! Megnyertem a pert, fizettek és akkor is ott dolgoztam. Aztán felmondtam, de én és nem ők!

2023. márc. 14. 12:20
 10/12 anonim ***** válasza:
95%
Balázskának egyébként teljesen felesleges válaszolni.
2023. márc. 14. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!