Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Ápoló kollégák, nálatok is ez...

Ápoló kollégák, nálatok is ez a szemétkedés folyik az ünnepnapokon?

Figyelt kérdés
Van egy réteg amelyik sose akar dolgozni se karácsonykor, se újévkor, ezért a másik réteg szív. Nálatok hogy megy a beosztás ünnepnapokra?
2022. nov. 4. 15:49
 1/10 anonim ***** válasza:
87%
Sok munkahelyen ilyenkor a családosok kapják meg az ünnepeket, nem csak az ápolóknál. Szerintem sem fair, pláne ha már legalább általános iskolás felsős korú gyereke van. Az egyedülálló meg nyomja az igát.
2022. nov. 4. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Aki jóban van a beosztóval az nyer. Van aki 10 év alatt még 1x se dolgozott karácsonykor (24, 25, 26 se!).
2022. nov. 4. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
22%

Miért nem lehet elfogadni ez egy ilyen munkahely ilyen elvárásokkal ?

Hegesztő vagyok ! Vállaltam hogy 40-fokos melegben , nyakig beöltözve hegesztek . Még ünnepnapon is , vagy hétvégén is .

2022. nov. 4. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Elvan fogadva kedves utolsó. De azt ne mondd, hogy igazságos dolog az, hogy van aki minden évben dolgozik 31. éjjel, 1.nappal, 24.éjszaka. Elvan fogadva, de miért nem lehet ezt igazságosan? Nem azt mondom, hogy soha nem akarok dolgozni ünnepnapokon, de akkor én soha többé nem lehetek a családommal itthon, mert nincs gyerekem? Miért nem lehet pár évente forgatni, hogy oké te tavaly itt voltál újévkor, akkor most maradj otthon, jöjjön a másik. Oké, hogy valaki az 5 éves kisgyerekével otthon akar maradni szenteste, de úgy gondolom a 15 éves kibírja egyszer ha az anyja dolgozik egyetlen napot karácsonykor. Az nem fair, hogy minden évben ugyanazok az emberek vannak azokon az ünnepnapokon. Nagyon elkeserít, hogy így telibe fossák egymást az emberek. Ha otthon akar a gyerekkel maradni karácsonykor hát legyen, de akkor újévkor tolja már be a fenekét, vagy valami érted...én nem tudnék ilyen lenni, nővéreméknél pl nézik az előző év beosztását, és azalapján írják be.
2022. nov. 4. 16:33
 5/10 anonim ***** válasza:
74%
Személy szerint: vérző mellbimbóval elviszem Karácsony mindhárom napját, mert annyira nem fontos nekem az az ünnep, máskor is le tudok ülni a szüleimmel vacsorázni (gyerekem, párom nincs), de cserébe a szilvesztert _mindig_ kikérem, és mire egyáltalán eszükbe jutna, hogy behhívjanak - mert valaki mindig meggondolja magát, hogy kéne neki a szilveszter is, és elkezd egyezkedni, hogy nem menne be - addigra már a szellemvilággal kommunikálva ittam magamat Zacher-kompatibilisre.
2022. nov. 4. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
88%

Szinte minden munkahelyen jelen van a diszkrimináció eme formája is.

Igazságtalannak tartom, - mert azt sugallja, hogy akit arra ítélnek menetrend szerint, hogy ünnepeken, szabadnapokon, szabad akarata ellenére kell mások helyett is jelen lennie, azok "értéktelenek", "sokadrendűek", nem lehet igényük arra, hogy szabadnapokon ők is lazíthassanak.

A gusztustalanabb része az ennek, hogy sok főnök nem is veszi a fáradtságot, hogy a igazságosság elvének legalább a látszatát megpróbálja fenntartani.

Példa lehet erre az óra tologatás.

Ha én szerveznék beosztást embereknek, garantált, hogy nálam ugyanaz az ember nyerné meg - napra pontosan - az óra átállításának mind a kettő éjszakáját. És ez azért történne így, hogy kompenzáljam az időben oda-vissza mozgást, de a karácsonyokat, Szilvesztereket is egyenletesen szórnám szét - apelláta nélkül. Akinek nem tetszik, mehet isten hírével, - nem vagyok vevő az egyénre szabott "soft-terrorra"! Ha te magad nem állsz a sarkadra, akkor a fejedre nőnek az erőszakos emberek, - velük szemben nincs már, járható út!

2022. nov. 4. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
89%
Amikor pályakezdő voltam, az sem volt buli, hogy mindent a nyakamba nyomtak, mert “te fiatal vagy, bírod és még családod sincs”. Haha, jó vicc. Arany középút kell. 2 év után úgy kiégtem, mint a sicc és egészségügyi problémám is lett a végére, pedig bírom a strapát.
2022. nov. 4. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
94%

Nem ápoló vagyok.

A volt munkahelyemen a 2 ünnep között "ügyeletet" kellett tartani. Az első évemben simán vállaltam, mert én voltam az új. A második évben nekem kellett vállalni, mert a családosok legyenek otthon. A harmadik évben már februárban szóltam, hogy nem leszek bent két ünnep között. Jött a december, megint rám akarták osztani. Ez volt az utolsó csepp a pohárban, ezért felmondtam.

2022. nov. 4. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
7-es ugyanígy vagyok. Pedig annyira szeretem ezt csinálni. Olyan nagy kérés lenne, hogy 7.év után otthon lehessek egy teljes napot karácsonykor/újévkor? 6-os teljesen egyetértek veled, ugyanezt tenném ha én lennék a főnök (ami késik egyébként nem múlik, a végzettségem gyakorlatilag megvan hozzá). Csak az érdekelne, az élet-munkahely mindenhol ennyire igazságtalan? Sok osztályon voltam gyakorlaton, és szinte mindenhol ez van. Nem a pénz az oka... Az igazságtalanság.
2022. nov. 4. 18:40
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
Én ápolóként, hozzáteszem még a szüleimmel élek, de szívesen dolgozom ünnepnapokon mert duplán fizet, és a családdal igy is ugyis együtttudok lenni máskor adott esetben. Soha nem értettem miért más az karácsony vagy husvét vagy bármelyik ünnepnap. Az az ünnep amit mi annak jelentünk ki. Nekem az ünnek nem attól lesz mert a biblia vagy az állam azt mondta hogy akkor most te dec 24 kell jólérezd magad a családoddal és pont. Minden együtt töltött idő ugyanolyan értékes, és szép és te teszed ünneppé azzal hogy milyen a kapcsolatotok vagy hogy milyen légkört teremtetek.
2022. nov. 10. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!