Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Hogyan lehet hamar állást...

Hogyan lehet hamar állást találni?

Figyelt kérdés
20 éves nő vagyok, egy megyeszékhelyen élek, de a munkaerőhiány inkább a férfi munkakörökben van. Közgazdasági középiskolába jártam, azonban ennek megfelelő álláshirdetéseket nem látok, pedig egy egyszerűbb irodai munka is megfelelne. Aki hasonló helyzetben volt, hogy nehezen talált munkát, főleg nőként, végül hogyan talált?

2023. márc. 17. 08:18
 1/8 anonim ***** válasza:
32%

Muszáj iroda? Ha hirtelen kell meló, nem kell válogatni, mehetsz árufeltöltőnek, kajafutárnak is, amíg találsz kedvedre valót.


Te nem munkát nem találsz, hanem kedvedre valót nem. Ez nem mindig sikerül ám az életünk során, elsőre.

2023. márc. 17. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
86%
Tanulj valami szakmát is, mert a, mai világban az érettségi kevés. Akinek munka kell, annak első körben bármi jó, én is voltam diplomával tescos árufeltöltő, aztán csak összejött az irodai munka is.
2023. márc. 17. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
71%
Könyvelőt mindig keresnek. Ha máshol nem, Budapesten.
2023. márc. 17. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 Lilluci27 ***** válasza:
0%
keresni kell
2023. márc. 17. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Nekem annyira nem volt rossz ez az egész munkakeresősdi. Október-novemberben kerestem munkát és tudtam, hogy februárban szeretnék csak kezdeni. Volt egy év tök jó tapasztalatom és nagyon menő CV-t írtam. Aztán nagyon sok helyre jelentkeztem, olyanokra is, amiknek nem teljesítem a követelményeit vagy csak részben.


Nekem az nehezítette, hogy az egyetem miatt csak 30 órát akartam dolgozni illetve, hogy utána kiutazom külföldre mesterképzésre, így nem írtam volna alá több éves szerződést. Plusz a tapasztalataim miatt inkább junior pozíciókat céloztam a gyakornokik helyett.


Az volt a könnyebbség, hogy nem volt sürgős és hogy nem kellett megalkudnom. A tapasztalatért kerestem állást elsősorban, nem a pénz miatt. Illetve olyan tudásom van, ami alapvetően keresett.


21N

2023. márc. 17. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
84%

És mit jelent a közgazdasági iskola?

Van egy értettségid meg tudsz gépírni?

Nyelvekkel hogy állsz?

2023. márc. 17. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Én nem tudnék egész nap egy irodában ülni. Nincs valamilyen könnyebb mezőgazdasági munka, amit a levegőn lehet végezni? Vagy ha szereted a lovakat, a lovak mellett valami teendő? Nem kell lenézni a kétkezi munkát sem.
2023. márc. 18. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Sajnos könnyen és gyorsan csak azokban a szakmákban lehet állást találni, ahol nagy a hiány és nem véletlenül. Ilyen a vendéglátás, kereskedelem stb., Viszont nem csak rosszul fizet, hanem az idiótákat is el kell viselni, plusz nagyon keményen végig kell talpalni a munkaidöt. Effektíve nem véletlenül lehet azonnal elhelyezkedni. Sajnos csak az ilyenekben van azonnal hely, a többi szerencse kérdése...
2023. júl. 18. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!