Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Erdemes felmondani a munkahely...

Erdemes felmondani a munkahelyen ha belsős állásra nem vesznek fel?

Figyelt kérdés
A munkahelyemen a belsős állásokat ugyanúgy meg kell pályázni mintha vadidegen lennél. Többedjére elutasítottak tapasztalat hiányra hivatkozva. A reszlegemre nem találnak embereket emiatt nem vesznek tőlünk át senkit.
2023. márc. 17. 23:51
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem
2023. márc. 17. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Hát ezt neked kell érezned. Nálunk a férjem járt így két éve. 25 év tapasztalattal megpalyazott egy belső állást de nem, inkább felvettek a feje fölé az utcáról egy vadidegen embert. Embertelen xar érzés lehet. Még nekem is fájt, de ő nem beszél erről, de látom hogy bántja a dolog.


Maradt mert szeret ott dolgozni, de ez a tüske benne lesz szerintem.


Én is voltam egyszer hasonló helyzetben, én két hónap múlva felmondtam. És egy sokkal jobb helyre kerültem.

2023. márc. 17. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Felmondani kapásból nem, de új munkát keresni és utána felmondani igen
2023. márc. 18. 01:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Ez önmagában nem ok a felmondásra.
2023. márc. 18. 03:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Személyfüggő, igazából bárki bármi bármiért felmondhat, attól függ hogy éled meg.


Egyébként velem most az ellenkezője történt: szinte a “megkérdezésem nélkül” tettek be egy kiterjesztett poziba, szervezeti átalakítás miatt, fizetésemelés kb hagyjuk, nem igen tettek hozza emiatt… nem akarom ezt, így nyilván fel is mondanék.


Normális esetben amúgy eleve meg kell pályázni a belső helyeket.


U.i: 2-este reflektálva: ilyet akkor látni általában, amikor az eredeti poziból sem akarjak elengedni az embert, mert szinten nehéz lenne a pótlása.. aljas dolog, de sajnos láttam már ilyet.

2023. márc. 18. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Már kiírtad ezt a kérdést.

Akkor is azt válaszoltam, most is azt írom, mondj fel bátran, ha nem engednek előléptetni. Nem a te bajod, hogy kényelemből le akarnak szorítani a jelenlegi pozidba.

2023. márc. 18. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

5-ös, a kettes vagyok. Igen, alapból ez is lehetne, de nálunk az történt, hogy az új ember végzi a férjem feladatait, a férjem pedig egész nap unatkozik, de persze talál magának munkát, de szerintem ez tök gáz. Nagyon sajnálom őt, de nem akar felmondani, pedig látom rajta, hogy megviseli.


Mondtam neki hogy nézze akkor a jó oldalát, alig kell dolgozni, a felelősség is sokkal kevesebb, a pénz viszont tök jó.

2023. márc. 18. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

férjem pedig egész nap unatkozik (...) látom rajta, hogy megviseli (...) alig kell dolgozni, (...) a pénz viszont tök jó."


Hidd el ez az állapot sem jó. Kiolloztam a hsz-edből azokat a részeket, melyek meghúzzák a vészharangot. Ez a kóros semmittevés a munkahelyen az egyik véglet ( boreout szindroma) a másik véglet a (burnout szindroma) mind a kettő káros az egészségre.


A másik az, hogy félnie kell attól, hogy mikor válnak meg tőle mert tudják, hogy nincs feladata.

2023. márc. 19. 05:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!