Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Mi van akkor, ha úgy mondok...

Mi van akkor, ha úgy mondok fel év közben, hogy már több szabit vettem ki?

Figyelt kérdés

Annyira vettem ki több szabit, hogy eddig majdnem a felét az éves szabimnak (pontosabban 9-et, és 22 nekem az éves; erkölcsileg tiszta vagyok, az első 5-öt kötelezően kivetették az év első hetében amolyan "téli szünet hosszabbítás" okból, de persze a papírt ez nem változtatja, hogy mennyit vettem ki, az tehát 9). Pár munkanapon belül felmondanék. Számolok az egyhavi felmondási idővel. De még annak végén is az lesz a helyzet, április végén, hogy csak harmada telt le az évnek, 22÷3<9 biztosan.

Egyedül azt tudom, hogy ha időarány>kivett lenne, akkor még kompenzálnának is valahogyan (vagy kiadnának szabit, hogy vegyem ki a maradékot a felmondási idő alatt, vagy ha ez alatt nem adnának ki, akkor meg pluszpénzzel külön azokat a napokat megváltanák [eddigi munkahelyeim mindegyikéről ez utóbbi módokon jöttem el]), ám a mostani helyzetem fordított reláció, na ilyenkor mi van, van-e a „megváltják, ha maradt szabim” dolognak fordított irányú változata (azaz én okoztam nekik munkakiesést)?



2023. márc. 28. 00:13
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
51%

"ahol régen is volt beleszólása a munkáltatónak, ott igazából régen is miért vonta le a bérből."


Ez jó meglátás, és jó kérdés. Ki tudja? Az igazságérzetet némileg bántotta a régi MT szabálya, talán nem véletlen, hogy kivették belőle.

Ki tudja?


Gondolj bele, azért az nagyon durva, ha mondjuk év elején szabadságra küldenek, mert nem tudnak munkát biztosítani. Ezzel elmegy mondjuk 16 napod januárban. Aztán februárban felmondasz, vagy kitesznek és visszafizettetik a kiadott szabadság jelentős részét, mert időarányosan többet adtak ki, mint amennyi járt. Tessék?????

Velem ezt el akarták játszani a régi munkahelyemen, csak jeleztem nekik, ha bármit le mernek vonni a fizetésemből, beperelem őket. Nem vonták le. Ellenkező esetben valóban bepereltem volna őket. Ők küldtek szabira, nem én kértem. Nem tudtak munkát biztosítani, hát miért nem fizettek helyette állásidőt? Közben találtam más, és felmondtam.


Ahol ilyesmi többször megtörténhet, az az építőipar. A fagyok miatt nem mindig tudnak dolgozni. Mondjuk decembertől februárig. Jó hosszú idő. :)

Manapság ezt úgy oldják meg, hogy határozott időre kötik a szerződéseket, és a fagyok idejére már nincs munkaviszony. Szerencsére az állandó és folyamatos határozott időre szóló munkaviszonyokat is leszabályozták már. A végtelenségig ezt sem lehet eljátszani.

2023. ápr. 2. 03:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 A kérdező kommentje:
És ha az a főszabály, hogy amennyiben én „tartoznék” szabival (nem kevesebbet, hanem többet vettem ki, mint amennyi évkezdéstől/munkakezdéstől az évközi felmondásig járt volna időarányosan), ők nem fizettetik azt vissza, lehetséges-e akkor is, hogy aki jelenleg alkalmaz engem munkaközvetítő, az visszafizettetné a különbözetet? (A „jelenleg” nem összekeverendő a kérdésben írtakkal, sőt, a jelenelg a kulcsszó: a kérdés idején volt munkaviszonyom kb ápr. közepéig tartott, a mostanim aug. közepe óta van, és engedtek nyaralni, perpillanat *is* kismillió % h én állok „tartozásra”≈többletre, és elkezdtem a napokban kicsit félni, hogy eminnen ők küldenek el még a próbaidőm alatt...)
2023. szept. 30. 12:03
 13/13 anonim ***** válasza:
57%
A jogszabály mindenkire vonatkozik. Nem tesz különbséget foglalkoztatók között.
2023. okt. 1. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!