Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Épület karbantartó állás...

Épület karbantartó állás mennyire alja szakma ? Éttermi karbantartót mennyire nézik le, ha épp mikrohullámú sütőt, vagy kávégépet, grillsütőt szerel ?

Figyelt kérdés

2023. márc. 29. 08:05
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
82%

Aki használni akarta azt a mikrohullámú sütőt vagy kávégépet, az biztos nem néz le, hanem örül, ha megcsinálod.

Én egyáltalán nem tartom ezeket alja munkának. De aki olyan munkát végez, amitől én idegenkednék, azt se nézem le. Pl. aki 3 műszakban szalag mellett végez képzettséget nem igénylő robotmunkát, azt se nézem le - noha azt a munkát valóban messzire kerülném. Ehhez képest a hibajavítás intelligens munka.

2023. márc. 29. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Egyik nap elektromos gépeket szerel a karbi pl. kondenzátort cserél a mikrobák, villanymotor a kávégépben, másik nap burkol, fest. Harmadik nap csap telepeket, zárakat cserél. Mennyire aja munka az ilyen ? Nagyon lenézett munkakör ez, ahogy én látom
2023. márc. 29. 08:13
 3/15 anonim ***** válasza:
75%

Ki nézi le?

Aki abban az étteremben, intézményben dolgozik? Vagy a haverjaid a kocsmában? Ez utóbbi esetben hülyékkel haverkodsz, cseréld le a haveri körödet.

2023. márc. 29. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%

"a mikrobák"

Csak azt nézik le, akinél okosabb a telefonja.

Az "alja munka" ott kezdődik, ahol erkölcstelennek kell lenni, lásd: verőlegény, bérgyilkos.

2023. márc. 29. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:

Mikrobák az elírt mikrohullámú sütőt jelent.


Több helyről hallom, hogy az épület karbantartó munka villanyszerelő végzettséggel az mindennek a legalja, mert kell burkolni, festeni, csapot cserélni, kazánt, klímát szerelni. Falat vésni, árkot ásni a kábeleknek menőbb ?

2023. márc. 29. 08:23
 6/15 anonim ***** válasza:
80%
Én boldog lennék ha fele ennyi mindemhez értenék
2023. márc. 29. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
75%

Egyetértek 6-ossal. Aki ennyi mindenhez ért (vagy legalábbis ott beletanul), az később, ha úgy alakul könnyebben talál másik állást. Könnyebben tud maszekolni ismerős ismerősénél, mert egy ilyen "ezermester" az kincs.

Szóval nem tudom, kitől hallottál ilyeneket, de ne foglalkozz vele. Aki alja munkának érzi, az ne menjen ilyen helyre. Legalább megmarad másnak.

Esetleg azért lenézheti, mert ilyen állás sokszor közintézményekben van, és alacsony a fizetés. Én ugyan emiatt nem tartok valamit alja munkának, de sokan tényleg úgy vannak vele, hogy ha valamiért keveset fizetnek, akkor azt alja munkának tekintik.

2023. márc. 29. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
73%

Lol, múltkor a kavéfőzőm javítása 30ezer volt, szóval valszeg jobban keres mint én, mire nézzem le?


Amúgy sokkal jobb, ha ért sokmindenhez, mintha egyedül a vízórát sem találja meg a lakásban a leolvasáshoz.

2023. márc. 29. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
Épület karbantartó az gondndok aki a faszát veri egész nap, dugulás erhárító, mosogató cseléd, udvar sepregető, szart takarító alja állásnak tartják sokan. Csak ennyit lát a többség a szakmából.
2023. márc. 29. 08:50
 10/15 A kérdező kommentje:
Mosogatógépet, mosógépet, mikrohullámú grillezős sütőt, gáz kazánt, klímát nem húzza ki az ember az udvarra, hogy miután ki lett a retek takarítva belőle, meg legyen javítva. Nagyérdemű közönség csak a járda burkolást, burkolás utáni sepregetést, falfestést látja a munkakörből. Na ez is csak ennyire vitte, mikor meglátják a karbantartót.
2023. márc. 29. 08:59
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!