Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Nőként ért már diszkrimináció,...

Nőként ért már diszkrimináció, hogy nem vettek fel, kevesebbet kerestél stb.?

Figyelt kérdés
2023. márc. 29. 20:26
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
73%
Nem.
2023. márc. 29. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
68%
Igen.
2023. márc. 29. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
75%

Egy penzügyi vezető aki általában nò fele annyit kap mint mondjuk egy csopvez a szalagon aki általában férfi.

Én nem gondolnám azt hogy többet/kevesebbet érne egyik másik munkája

De azért 50% az baromi hatalmas kulonbség.

2023. márc. 29. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
*általában nő
2023. márc. 29. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
94%
Szerintem azok az ágak amikben főleg férfiak vannak, valahogy mindig jobban fizetnek de duplán triplán jobban, mint a női ágak pl konyvelés penzugy szamvitel vagy hasonlók.
2023. márc. 29. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 Metionin ***** válasza:
94%
Igen, volt ahová tuti azért nem vettek fel, mert féltek, hogy elmegyek szülni és egy másik helyen a 'mikor szül' kérdésre adott 'soha' válaszom után vergődni kezdett az interjúztató, hogy pedig azt muszáj és hogy anélkül nincs értelme az életemnek, mire szépen elköszöntem és távoztam. Egy férfival biztosnem játszotta volna el ezt a műsort.
2023. márc. 29. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
92%

Ja pkuszolom is.

A szalagos csopveznek sanszos hogy érettsegije sincs de a szakmához ért, a nő meg dipkomával ért magas fokon a pénzügyekhez. De fele bér jár az utóbbinak.

Ez mi?

2023. márc. 29. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
93%
Igen tőlem minden prémiumot megvontak mert bármikor elmehetek szülni.. és én naiv anno 18 évesen ezt el is fogadtam!
2023. márc. 29. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

És mi a helyzet a megváltozott képességűekkel?

Őket jobban elkerül a cégek :)

2023. márc. 29. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
96%

Olyan volt, hogy a szülés lehetősége miatt nem kaptam meg állást. Igazából már tudom, hogy ha interjún felmerül a téma, akkor az a hely kuka.

Nem akarok gyereket, és ha ezt így kimondom, akkor vagy az van, hogy "de, biztos akar, nincs olyan nő, aki nem akar" = tuti hazudok, és csak azért kéne a munka, hogy legyen honnan szülni menni. A másik opció, hogy egy gonosz szarnak vagyok elkönyvelve, akivel valami nem stimmel, mert hát mi az, hogy nem akarok.

Meg se kérdezhetnék amúgy, szóval ha elhangzik a kérdés, akkor tudom, hogy engem ide nem fognak felvenni, és onnantól mindent megteszek, hogy rommá trollkodjam az interjút.


Illetve egyszer volt, hogy kiderült, hogy kevesebbet kapok, mint a munkatársaim (egyetlen nő voltam a csapatban). Frissen vettek fel, talán kát hét lehetett hátra a próbaidőnkből, elhívtak iszogatni, és megbeszéltük a fizetésünket, és kiderült, hogy az enyém sokkal kisebb. Következő munkanapon bementem megkérdezni hogy wtf, bullshiteltek egy sort, hogy szakmai tapasztalatot adnak, meg mennyire jól néz majd ki az önéletrajzomban, hogy itt dolgoztam (=eleve nem terveztek velem hosszú távra), megkérdeztem, hogy akkor próbaidő után kerülök egy bérsávba a többiekkel, vagy mondjuk 6 hónap után, vagy ha bizonyos feltételeknek megfelelek, vagy mikor, pontosan milyen kritériumok teljesülése után fogják azt mondani, hogy most már bizonyítottam, hogy ér annyit a munkám, mint a többieké, és megkaphatom ugyanazt a bért, mint a többi pár hónapja ott lévő dolgozó? Volt nagy kuss, aztán végül nem nézett ki jól az önéletrajzomban, mert ezután szimplán felmondtam és hazamentem.

2023. márc. 29. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!