Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Miért gondolják úgy sokan...

Miért gondolják úgy sokan hogy ha valaki jogász akkor alapból jó fizetést fog kapni egyetem után?

Figyelt kérdés
Amikor szóba hozom ismerőseimnek hogy a legtöbb ügyvédjelölt, jogi előadó nem keres többet ma mint egy aldis kasszás és a kezdő fizetésük bérminimum általában nem hiszik el, pedig ez az igazság. Az átlagos ügyvédi fizetést meg milliókra gondolják, ami nagyon messze van a valóságtól.

2023. ápr. 3. 10:11
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%

Mert a sztárügyvédekből indulnak ki? Nem tudom.

Kérdezd meg őket, az a biztos.

2023. ápr. 3. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 Metionin ***** válasza:
83%
Sztereotípia, az orvos, ügyvéd (ugye nekik minden jogász = ügyvéd) az kőgazdag.
2023. ápr. 3. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
83%

Mert mit lát az ember a nagyvilágban? Azt, hogy az ügyvédek rájátszanak ezekre a sztereotípiákra, és laikus számára hihetetlenül nagy pénzeket elkérnek mindenért. (A Schadl féle ügyekről nem is beszélve)

Gondolj bele, egy ingatlan adásvételt megcsinálnak 0,5-1,5%-ért, egyszerű ember kiosztja, hogy több százezret keres 1-2 óra alatt, tanácsadás számla nélkül 20k-tól felfelé...

2023. ápr. 3. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:
Igen de ez egy nagy hülyeség, 2 ügyvédből álló irodában ingatlan adásvételt 2-3 hetente láttam. Ilyen szempontból akkor meg az ingatlan közvetítő milliomos mert ő meg elkér 3% és csak ezzel foglalkozik? Aki meg a hihetetlenül nagy pénzeket kérő ügyvédeket ismer csak az mind nagy irodákba járt vagy sztárügyvédeknél.
2023. ápr. 3. 12:23
 5/17 anonim ***** válasza:
86%
Nézd. Egy ügyvédnek megvan a lehetőség, hogy sok pénzt keressen és előrébb jusson. Egy aldis kasszásnak nincs meg a lehetőség.
2023. ápr. 3. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%
Én még nem láttam se csóró orvost, se csóró ügyvédet.
2023. ápr. 3. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:
Ez mondjuk így teljesen nem igaz, lehetősége ugyanúgy van műszak vezetőnek, áruház vezető-helyettesnek, vezetőnek stb. lennie. Bére ugyanúgy tud nőni az idővel ha megbízható még ha nem vált munkakört sem.
2023. ápr. 3. 12:59
 8/17 anonim ***** válasza:
100%

7

Áruházvezető nehezen lesz egy okj-és gyorstalpalóval.

2023. ápr. 3. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:
Üzletvezetőt keres jelenleg is a Lidl több helyen például, oldalukon nézd meg ha nem hiszel nekem, középfokú végzettség és élelmiszer kereskedelmi tapasztalattal rendelkezőket keresnek.
2023. ápr. 3. 13:58
 10/17 anonim ***** válasza:
100%

#4: Melyik része a hülyeség? Nem így van? Egy átlag kis lakás az ország jobb felén 30M, ha csak 1%-ért csinál havi 2 adásvételit egy ügyvéd, máris havi 600k árbevétel (abba persze bele lehetne menni, hogy mi a különbség az árbevétel és a profit között). Egyszerű polgár szerint csak előveszi a szerződésmintát, átírja az adatokat és kész. Plusz egy óra felolvasás a szerződéskötéskor. Mellé bejön napi 1-2 ügyfél ilyen olyan tanácsadásra, bármire, mindegyik 20k, alsó hangon, az már újabb 600k, máris 1,2M. Se egy peres eljárás, se semmi komolyabb ügy.

És nem, nem nagy ügyvédi iroda, ez pl. az én ügyvédem tarifája, aki egy átlag, kicsi 1-2 fős iroda Budapesten.

2023. ápr. 3. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!