Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Mit lenne érdemes dolgozni,...

Mit lenne érdemes dolgozni, ha egyszerűen hányingerem van az emberek stílusától?

Figyelt kérdés

Kipróbáltam már a fizikai, szellemi munkát is (utóbbiban van diplomám is).

Előbbi talán még jó is lenne, ha szerény és kussban dolgozó emberek lennének, de sajnos míg szellemi munkakörben tenyérbemászó/munkamániás stréber/pszichopata/lenéző/exhibicionista/benemkussolna/szőrszálhasogató emberek dolgoznak addig fizikai munkakörben meg full goromba/intoleráns pronyó (nem a vicces/mókás, hanem az önbecsülést romboló és vegzáló fajta) emberek dolgoznak ami részben jobb mint a saját valagát fényező diplomás bunkó, de a kemény fizikai terheléssel már sok.


Egyszerűen ha valakire ránézek rosszul vagyok és minden porcikám az ellen dolgozik, hogy ne ismerkedjek vele, nemhogy vele dolgozzak.


Az lenne a legjobb, ha rosszabb esetben csak félkussban, jobb esetben pedig teljes kussban és emberektől mentesen tudnék pénzt keresni.

Milyen lehetőségeim lennének erre? Mert már nem sokáig bírom, hisz nap mint nap gyomorideggel járok be és már amikor leülök azt érzem, hogy itt semmi keresnivalóm nincs (főleg, hogy a szaktudásom is konvergál a 0-hoz és csak szenvedek).


Nekem már egy nettó 180 is elég lenne ha a fentiek teljesülnének.



2023. ápr. 6. 15:47
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
57%

Legyél ev.

Nincs kolléga csak ügyfél.

2023. ápr. 6. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
36%

"Egyszerűen ha valakire ránézek rosszul vagyok és minden porcikám az ellen dolgozik, hogy ne ismerkedjek vele, nemhogy vele dolgozzak."


Talán el kéne fogadni a kollégáidat olyannak amilyenek és akkor könnyebb lenne velük társalogni is. Nem lehet megfelelni másoknak, ahogy ők sem tudnak megfelelni neked, ha nem tudsz beilleszkedni egy munkahelyre, az nem csak az ő hibájuk. A leírtak alapján ugyanolyan intoleráns lehetsz, mint azok akikről ezt állítod.

Az én nagybátyám például alkoholista, építkezésen dolgozik, munkásszállón tengődik, de dolgos, szorgos és nagyon kedves ember akinek megnyílik, ahogy van olyan is mint unokatestvérem, aki annyira antiszociális hogyha beszélgetek vele, akkor olyan mintha monológot folytatnék, de nem azért mert csak én beszélek, hanem a "hát igen", meg a "talán" és a "nem tudom" szavakon kívül képtelen kifejezni magát. Na jó, lehet túlzok kicsit, de az a lényeg hogy minden ember más milyen, ha ők nem keresik a társaságod akkor nem feltétlen kell velük foglalkozni.


Mi az hogy gyomorideggel jársz be nap mint nap... Ha felvettek az adott állásra, akkor megfelelsz nekik, lehet hogy nem bírnak, de eltudod látni a munkát. Te ugyan úgy nem vagy se jobb, se rosszabb mint más kollégád, egy csapatként kell tekinteni rájuk, esetleg a közös céllal összegyűlt társaságként: ami a munka elvégzését jelenti.

2023. ápr. 6. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
70%
Kérdező! Én is úgy látom a dolgokat mint te. Ha teheted menj el nemzetközi kamionozni, sajnos én nem tehetem
2023. ápr. 6. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Én is ilyen állást keresek, de nem találok kompatibiliset a képességeimhez/korlátaimhoz. Ha férfi lennék, talán kipróbálnám a kamionozást, de így nem merem, meg a vezetéstől is tartok valamennyire a sok közveszélyes őrült miatt. Én IT-ben próbáltam elhelyezkedni, de nem feleltem meg egy cégnek se, ált. komoly diplomát várnak hozzá, vagy erős matek érzéket (tesztekkel kiszűrik), még olyan pozihoz is, ami nem fejlesztő, mert nem is azt próbáltam. A párom IT-s, és így látom, hogy arany élete van, mert full home office-ban nyomja, és ált. napi 2 p-et beszél online a kollégáival, a tényleges napi munkája meg max másfél óra. Még a fordító jó lehet, amihez szintén nem kell bejárni sehova, de ahhoz is nagyon komoly tudás kell és diploma, ami nekem már nem fér bele az időmbe. Más ötletem nincs, már amit piacképesnek találnék.
2023. ápr. 6. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Talán még a mozdonyvezető jó lehet, de nem tudom, mennyire megterhelő a munkarendjük.
2023. ápr. 6. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
#5 Én az akartam lenni, csak nem felelek meg a kitételeknek. :/
2023. ápr. 6. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Biztonsági őr, éjjeli őr, portás. Ha van kedved és pénzed tanulni, fogtechnikus. Vidéken állattenyésztő.
2023. ápr. 6. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 Micimacko67 ***** válasza:
100%
Menj el kórboncnoknak...ott csendben vannak az ügyfelek!
2023. ápr. 7. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Kamionsofőr/mozdonyvezető álommunka lenne, de sajnos nem lehet korrigálni az egyik szemem (így rossz a térlátásom). IT és hasonló home-office-os dolgokhoz 2-szer kellene újjászületnem annyira buta vagyok hozzá.

Ilyen éjjeliőr-ön még nem gondolkoztam, bár szerintem portásnak nagyon is kell csevegni és pofizni (útbaigazítás, köszönés egész nap meg emberek keresése).


#8: Kórboncnoknak felvesznek gyengébb pszichés állapottal? Nem hivatalosan "nem meghatározott szorongásos zavarom" van, de gyógyszert nem mertem beszedni, mert előidézhet epilepsziát és ugrik a jogsi.

2023. ápr. 7. 16:00
 10/12 anonim ***** válasza:

"IT és hasonló":


Azt jól ki kell fogni, mert én nagy általánosságban ilyeneket tapasztaltam:


"szellemi munkakörben tenyérbemászó/munkamániás stréber/pszichopata/lenéző/exhibicionista/benemkussolna/szőrszálhasogató emberek dolgoznak"


Még talán a grandiózus nárcisztikusokkal bővíthetnéd a listádat.


Amikor meg még majdnem hogy munkamániás stréber voltam (fiatal kori nárcisztikus drive féleséget szerettem volna kielégíteni, szóval alkotni valamit ami szakmai megelégedéssel tölt el), akkor meg elhavaztak szellemi ganajtúrással.

2023. ápr. 7. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!