Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Hogyan számolandó a munkaidő...

Hogyan számolandó a munkaidő és a túlórapénz egy kétnapos ottalvós csapatépítőn? Mert a munkaidőn ez bőven túlnyúlik, és ha ez MUNKA (márpedig az mert kötelező) akkor ki is fizetendő

Figyelt kérdés

Ugye a munkaidő 9-17h, de a csapatépítő meg 8as indulás, kettő nap és 20as érkezés másnap.


Nyilván az alvás ideje az nem munkaidő, na de minden más igen mert kötelező az egész.


Na akkor erre mennyi bér jár? Igencsak combos túlórapénz ez, nem?


2023. ápr. 8. 19:26
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
33%
Sajnos nem, nekünk még a szabadnapjainkból is levontak rá!
2023. ápr. 8. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
88%
Megnézném azt a céget, amelyik túlórapénzt fizet a csapatépítőre
2023. ápr. 8. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
91%

Csak a szerződésben foglalt dolgok a köztelezőek. ami nincs benne, arra nem kötelezhet a munkáltató, 1, mert nincs rá jogalapja, 2, mert ember vagyok, saját magánélettel, családdal, stb, ami fontosabb mint a munka.


Olyan sincs, hogy ottalvós csapatépítő.


1 percet se dolgoznék olyan helyen, ami kötelezővé akarna tenni bármit a munkaidőn kívül.

2023. ápr. 8. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
82%

#3 Hiába tiltakozol, mert nekünk volt ilyesmi. Valami pályázat útján nyerte a cég, péntek -szombat és első nap estig tartott egy balatoni hotelben. Postásossat játszottunk :) De a szünetekben meg strandoltunk. Ha jól emlékszem 8 órás műszaknak számolták, a szombatit meg túlórának, de igazából ez senkit nem érdekelt, mert jó buli volt az egész.

Amúgy 3-as, mi alapján törölnék és tiltanák a kérdezőt? Csak úgy kíváncsiságképp kérdezném.

2023. ápr. 8. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
82%

Nem, nem kötelező.


Próbáld ki, csak ne menj el rá.

2023. ápr. 8. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
68%
Az alapítványi iskolában mióta van csapatépítő? Sőt, mióta van fizetés?
2023. ápr. 8. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
43%
én Szabolcsi kisvárosban élek ahol van ipari park néhány gyárral, és bizony ők is kötelezőben kezelik a csapatépítőket és hatalmas balhékat csaptak ha valaki nem akart részt venni rajta, nemhogy még pluszban díjazzák
2023. ápr. 8. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
79%

#4 nekem meg családom van, és a gyerekemet nem fogja senki se hazavinni az oviból, nem fog vele senki se játszani és foglalkozni munka után, ha én csapatépítőn vagyok.


Ez a fontos, nem pedig a semmit nem érő csapatépítőjük, ami általában piálásról szól, amire nem vagyok vevő.

2023. ápr. 8. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
56%

#8 Törölték a 3-as hozzászóló válaszát, ami valami lázító hozzászólás volt, hogy senki ne válaszoljon itt.

Én elhiszem, hogy fontos a család, de ez nekünk kötelező volt, és csak kivételes engedéllyel lehetett távolmaradni, különben hiányt írnak. Alkoholt meg nem iszom. De piálás nagyon nem is volt , mert pénteken estig voltunk, és dolgoztunk, másnap meg úgy délig és jöttünk haza.

2023. ápr. 8. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
90%

Nálunk az előző munkahelyen erősen ajánlott volt részt venni a két napos ottalvos csapatepiton.


A hátam közepere sem kívántam. De elmentem.


Rendes munkabér járt, mintha dolgoztam volna, semmi több.


Nem hinném, hogy ezért túlórapenz járna.


Halistennek a mostani munkahelyen nincs csapatepito, mégis rohadtul jó a csapat.

2023. ápr. 8. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!