Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Túlórapénzről való lemondásra...

Túlórapénzről való lemondásra kötelezhet a munkáltató?

Figyelt kérdés

Egy technikumban vagyok oktató. (a munka törvénykönyve vonatkozik ránk)

A főnök azt akarja, ne vegyük fel az első 3 hónap után járó túlórapénzt, mert szerinte tavasszal kevesebb óránk lesz, mint a kötelező alapóraszám, s akkor csökkentené arányosan az alapfizetésünket. Jól tudom, hogy az alapfizetést nem csökkentheti, s neki van foglalkoztatási kötelezettsége, ha nem tud épp órát adni, az nem az én problémám? (természetesen munkaidőben akkor is bent lennék a munkahelyemen)

Segítségeteket köszönöm!



#oktató #túlórapénz #foglalkoztatási kötelezettség
2022. nov. 20. 14:03
 1/4 anonim ***** válasza:
67%

Oktató vagy és ilyen buta?


Nem semmi:)


Amugy az amit a fönököd mondott az a több havi munkaidőkeret esetén megvalósítható.

Nem tudom hogy te milyen munkaszerződés alapján dolgozol, de ha havi elszámolásban vagy akkor az adott hónapban letolt túlmunka járadóságát a következő fizetéseddel együtt kell megkapnod.

Ha 3 havi munkaidőkeretben vagy akkor pedig a 3 hónap utáni első fizetéskor. De 3 havi munkaidő keret esetén lehet egyenlőtlenül elosztani az alapmuka időt igy előfordúlhat hogy nem kapsz plusz pénzt csak szabadnapokat...

2022. nov. 20. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 mindentudó99 ***** válasza:
100%
Ha bennt vagy nem otthon akkor eleve dolgozol nem?
2022. nov. 20. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 mindentudó99 ***** válasza:
100%
Egyébként az egyes jól írja. Ha keret munkaidőben foglalkoztatnak amit nem tudunk akkor lehet olyan hogy a túlórádat nem kifizetik hanem lecsúsztatják. Viszont ha most felvehető a túlórapénz akkor lejàrt az adott keretmunkaidőd. Ha van túlórád azt most ki kell fizetni vagy le kell csúsztatni. Olyan szerintem nincs hogy most nem szàmoljàk el és átviszik egy másik megkezdett időszakra. Viszont keretidőn belül dolgozhat egyik hónapban kevesebbet másikban töbet a lényeg hogy a keretidő végén minden el legyen számolva.
2022. nov. 20. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
3 hónapos mk van tehát ha abba belefér akkor nem fizetik ki.
2022. nov. 20. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!