Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Van-e olyan jogszabály amely...

Van-e olyan jogszabály amely kimondja hogy fizetés nélküli szabadság csak akkor vehető ki, ha már a fizetett elfogyott?

Figyelt kérdés

Egyrészt ha van ilyen jogszabály (a cég szerint van...) akkor kíváncsian várom a pontos linket róla (tv, paragrafus)


másrészt csöppet érdekes, hogy a szabit időarányosan adják ki, vagyis ha ez tényleg így van (és csak akkor mehetek fizetetlenre ha a fizetett elfogyott) akkor valaki magyatázza el így április tájékán hogy fogyhatott el a fizetett szabija valakinek, mert azt csak időarányosan adják ki... vagyis a teljes éves összes szabi mégis hogy fogyhatott el?


2023. ápr. 10. 15:18
 1/8 anonim ***** válasza:
57%

Elöször is tényleg csak akkor mehet valaki fizetés nélkülire, ha elfogyott a fizetett szabadság. (munka törvénykönyv, szabadság címszavak, ne én keressem már meg neked!)

Másodszor az idöarányos annyit jelent, hogy annyival rendelkezik a dolgozó, de a munkáltató kiadhatja idö elött is a késöbb esedékes szabadságot is.

A teljes évre való szabadság megúgy fogyhat el, ha pl. igazolatlan hiányzást a dolgozó kérésére szabadságkénz számolnak el.

2023. ápr. 10. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

". (munka törvénykönyv, szabadság címszavak, ne én keressem már meg neked!)"


Ugyanezt a szar üres mellédumát nyomja a barom főnök is, csakhohgy nem nyalom be.


Már a jogiforum.hu oldalon is feltettem a kérdést, és meg is kaptam a választ: nem létezik ilyen jogszabályi kötöttség.


"Másodszor az idöarányos annyit jelent, hogy annyival rendelkezik a dolgozó,"


Le vagy maradva... tavaly nov óta (Mt módosítása) a dolgozó SEMMIVEL? de 1 nappal SEM rendelkezik.


"ha pl. igazolatlan hiányzást "


Baromságot ne beszéljünk már. Igazolatlan hiányzást normál helyen egy felmondással honorálnak. Ha valaki "csak úgy " hiányzik, akkor nem szabira írják ki utólag, hanem kivágják a francba. és atöbbet be se kell jönnie.

2023. ápr. 10. 15:32
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

"Már a jogiforum.hu oldalon is feltettem a kérdést, és meg is kaptam a választ: nem létezik ilyen jogszabályi kötöttség."


Belinkelnéd? Ugyanis demeber végéig nyoma sincs ilyen kérdésnek balázska :)

2023. ápr. 10. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
97%
Az alapítványi iskola portásának nem jár fizetett szabi :)
2023. ápr. 10. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem a törvényben meghatározott ok miatt menne az ember fizetetlen szabadságra, akkor csak ADHATÓ. Mivel a cég jófejségén múlik, ezért ő szabja a feltételeket.
2023. ápr. 10. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
78%
Alapítványi iskola.
2023. ápr. 10. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
78%
alapítványi iskolás őrült
2023. ápr. 10. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
94%
Nincs ilyen szabály. Az hogy időarányosan adják megintcsak nem kötelező, cég dönti el. Ráad ha mindent kiadtak és kiveszel 2 hét fiznélkülit, akkor buksz egy nap fizetettet, szóval ez így nem igazán praktikus. Viszont, mivel fiznélkülit adni nem kötelező, így a munkáltató úgy / akkor ad / nem ad, amikor akar.
2023. ápr. 10. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!