Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Váltanátok munkahelyet ebben...

Váltanátok munkahelyet ebben az esetben?

Figyelt kérdés

3 éve vagyok egy multicégnél. Vannak előnyei és vannak hátrányai. Az előnyei a pénz és a biztos munka. Ennyi pénzt valószínű sehol nem fogok keresni, ha csak nem megyek ki külföldre. Valamint a munka is szilárd biztosnak tűnik, folyamatosan van munka és a jövőre nézve is csak lesz és lesz.

Viszont 2 óriási hátránya is van. Az egyik a folyamatos műszak. A kezdetekkor én úgy éreztem, egy idő után majd csak sikerül hozzászoknom. Tévedtem. Kezdetben csak az első szabadnapom volt kóma, 3 év után már az első 2 szabadnapom, hullafáradt vagyok mindig, mintha nem tudnám magam kipihenni. A harmadik szabadnap olyan, hogy kezdek agyilag és fizikailag is a normális kerékvágásba érni, de másnap meg menni kell megint, készülődni, korán lefeküdni. Ráadásul éjszakás után az esetek 80%-ban nem sikerül nappalra átállnom a harmadik szabadnapra sem. Így nincs semmi élményem már egy jó ideje. A belvárosba épp tegnap voltam lent, mert szabin vagyok... mintha egy másik városba lettem volna, nem tudom, mikor voltam ott utoljára, eszméletlen volt. A régi barátokkal félévente találkozom, másból sem áll az életem, mint a meló, pihi, kaja és hogy el tudjak aludni. Úgy érzem, kezdek benne lelkileg kiégni, mert nem ez az életvitel volt a jellemző rólam.

És ebből ered a másik problémám. Nem csak nálam van ez. Az emberek frusztráltabbak, életuntabbak és bunkóbbak. Próbálok mindig türelmes lenni a másikhoz, a másik szemszögét is figyelembe venni, de sokszor nem sikerül nekem sem, ahogy velem szemben egyre többször másnak sem. Az ember csak folyton nyel, hogy tudjuk, másnak is vannak problémái... de meddig nyeljen? A csapatom nagyon jó kis csapat volt. Azóta néhányan elmentek, néhányan maradtak... a legszéthúzóbb csapat lettünk és nem tudom, mit csináljak velük, hogy összetartsunk, legalább egymást lelkileg kicsit feldobjuk néha... mostanában már ez sem megy.


A jelenlegi helyzetben ti hogy döntenétek ez esetben, ha konkrét tervetek nincs a pénzzel? Mik a tapasztalatotok? Maradnátok itt még 1-2 évig, hogy jó anyagi létben legyetek addig is és után is valameddig, viszont egy tök üres élettel amíg itt vagytok, vagy pedig keresnétek egy 8 órás munkát, ahol valószínű több időtök lenne és így több élményetek is, de közel sem ennyi keresettel?



2023. ápr. 11. 12:39
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Én abban a mederben próbálnám tartani az események folyását, hogy hiába járok több műszakba, megpróbálnám a munkahely bejáratánál letenni - befelé menet - a magánéleti gondjaimat és csak ott foglalkoznék a munkát érintő problémák megoldásával. Visszafelé pedig fordítva.

Én is több műszakban "tolom az ekét", de nekem nem okoznak különösebb gondot ezeknek a szempontoknak a szem előtt tartása. Annyi előnyt élvezek - talán - veled szemben, hogy nekem van egy minden tekintetben komoly segítségem, - a feleségem, - aki mindenről, de szó szerint mindenről gondoskodik, hogy én a munkahelyemen úgy teljesíthessek, amennyire csak módomban áll. Ezzel együtt javaslom, hogy tarts ki, - legalább egy komoly megtakarítást vagy befektetést próbálj meg összehozni, mielőtt olyan döntést hoznál meg, amely negatívan hat ki az egész hátralévő életedre!

Gondold át alaposan!

2023. ápr. 11. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a hasznos választ!
2023. ápr. 11. 12:51
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Én folyamatosan nézegetném a lehetséges álláshelyeket. Lehet néhány allásinterjúra érdemes el is menni, mert lehet simán talalsz olyan helyet, ahol nem sokkal keresnél kevesebbet. Én nem maradnék évekig olyan helyen, amitől a leki állapotom meg az egészségem tönkremehet. A pénz fontos, de van ami fontosabb. Szóval szerintem ha épp nem ez a legfontosabb, keress mást.
2023. ápr. 11. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
83%
Leirhattad volna mennyit keresel most és hogy mi a végzettséged.
2023. ápr. 11. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

Kedves 3as, köszönöm neked is a hasznos választ! Igen, a család, az egészség és az ember lelki állapota mind sokkal fontosabb, mint a pénz. Fontolóra fogom venni mindenféleképp, hogyan tovább.


Kedves 4es, műszakvezető vagyok, 700ezer körül keresek jelenleg, ha nincs túlórám.

2023. ápr. 11. 14:39
 6/13 anonim ***** válasza:
67%
Nettó 700ezer az nagyon szép pénz! Én ennyiért maradnék.
2023. ápr. 11. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
Akkor menjél, ha találsz egy jó helyet, ahol az egészséged is megmarad, és legalább a 600-at megkapod.
2023. ápr. 11. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat! Mindenkinek ment a zöld pipa.
2023. ápr. 11. 16:47
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
Én a helyedben közben folyamatosan nézelődnék. Az előző munkahelyemen én is folyamatos 12 órás műszakban voltam, de egy halál az egész. 1 év alatt kezdtem lezülleni, és a kapcsolatom is ráment, ami méginkább depissé tett. Ráadásul ilyen munkarend mellett ismerkedni sem lehet, mert amikor szabad hétvégém volt, akkor meg jöttek a gyerekeim. A főnök meg közben egyre többet várt el, így ez volt az utolsó csepp a pohárban, hogy lépjek. Most 8 órás és 3 műszakos munkahelyet találtam, de sokkal jobb a kedvem, pihentebb is vagyok, meg ugye minden hétvégém szabad, hacsak nem megyek be túlórázni. 8 óra meg sokkal gyorsabban elmegy mint a 12, nyugisabb, tisztább is ez a munkahely. Pénzben talán kicsit kevesebb, még nem tudom, mert csak egy tört hónapon vagyok túl, utazásra mindenképpen többet kell költeni, de az alapom hasonló, viszont a szabadidő miatt akkor is megérte. Meg így azért csak van értelme ismerkednem is.
2023. ápr. 12. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Igen, rengeteg időt és energiát elvesz a 12 órázás és nem lehet hozzászokni, legalábbis én 3 év alatt nem tudtam. Idővel muszáj lesz váltanom mindenféleképp, közbe folyamatosan nézelődni fogok én is. Köszönöm szépen a választ kedves 9es!
2023. ápr. 12. 15:09
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!