Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Ez esetben váltanátok munkahel...

Ez esetben váltanátok munkahelyet, vagy maradnátok?

Figyelt kérdés

Adott egy jól fizető munkahely. Munkaidő beosztás családbarát, hétvége szabad. Táppénz, szabadság nincs. 8 óra helyett csak 4 órára vagy bejelentve. Szereted magát a munkát, elég jó pozícióban vagy, néha zsebbe csúsztatott juttatások is vannak. A lakóhelyedhez nagyon közel van, így alig utazol.

A főnököd a rokonod, aki ha rossz passzban van, zsarnok, undok, diktátor. Ha jó passzban van, akkor a szabályok is lazábbak, akkor jó a társasága, akkor engedékeny. Ez pár naponta változik, ehhez alkalmazkodni kell. A főnök felesége egy rossz természetű, zsémbes nő, aki csak panaszkodik, sopánkodik, és téged tart lelki szemetesnek. Telefonon hívogat munka után is, a magánügyeivel terhel. Mindketten egoisták, az értékrendjük különbözik a tiédtől.

Ha váltasz, akkor közel fele ennyit keresnél, pocsék végzettséged miatt sok lehetőséged nem lenne, csakis rosszabb munka, ahol max. csicska lehetsz, vagy hét végén is dolgozni kell. /Kicsi gyerekek miatt ez nem opció, meg mondjuk itt is csicska vagy/

Tehát vagy elviseled a fentieket, vagy megválsz a munkahelytől, és döntesz a kevesebb pénz de több nyugalom mellett. A nyugalmat az biztosan megadná, hogy van szabadság és táppénz, ha a kicsik betegek. Meg nem hívogatna óránként a munkáltatód. Hogy döntenél? 35/N


2014. jún. 3. 14:36
 1/9 anonim ***** válasza:
Én otthagynám, szabadságra évente legalább egyszer szükség van, ne adj isten egy súlyosabb betegség esetén táppénzre is, valamint nem zsebbe szeretném kapni a fizm felét, ráadásul még a kiszámíthatatlan viselkedésű főnök, nekem ez már sok lenne.
2014. jún. 3. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
59%

Hát abból amit leírtál, szerintem maradnék.


Nincs egy munkahely se, ahol a nyugalom garantált. Ha ehhez még egy rosszabb fizetés is társul úgy egyenesen elviselhetetlen.

A szabadság és táppénz sok helyen már csak papírforma. Ne hidd hogy mindig elmehetsz majd táppénzre, mert ezt egy munkáltató sem nézi el, a szabadságról nem is beszélve.


Volt már pár munkahelyem, de a szabadságot nem igen tudtam kihasználni, táppénzre se mertem elmenni. Tehát ha a nyugalmadat ebbe a két dologba látod, akkor áltatod magad.


Inkább viseld el azt a pár nap rigolyáját a rokonodnak, ott legalább biztos helyed van.

A bejelentés már más kérdés, de gondolom a kezdetektől ezekkel a feltételekkel vagy, így nem igen tudsz változtatni rajta.

2014. jún. 3. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Keresgélnék...de nem váltanék addig amíg nincs helyette más.

Tudom, hogy nincs túl sok jó munkahely ma kis hazánkban, de hátha szerencsével jársz. Keresgélj. Gondolom az ő hangulatváltozásaik okozhatnék néha neked is nehéz napokat.

2014. jún. 3. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Néha, ha beteg a kicsi és végképp nem tud a férjem otthon maradni, akkor otthon vagyok 1-2 napot, amíg végképp muszáj, de közben kapom telefonon a hisztit emiatt. Nyáron 1-2 hetet is otthon maradok, mert az oviszünet idejére nincs hová tenni a gyerkőcöket, a férjem meg nem tud 1 hónapot otthon maradni.

A munkahelyi hangulatingadozások azért rosszak, mert amit egyik nap ők ajánlanak fel jókedvükben, pl. hogy csukjam be az ajtót, ha fázom, azért máskor ordítanak, ha rossz kedvük van, hogy mit képzelek, miért csukom be az ajtót. Szóval ilyenek, amit nehéz elviselni. Ha hazamennék és vége lenne, akkor még ok. De elvárják, hogy mindig vegyem fel a telefont nekik, este és hétvégén is, és ha épp nem veszem fel, akkor is ordítás van, hogy mit képzelek, lehetne munkaügy is....

2014. jún. 3. 14:50
 5/9 anonim ***** válasza:
59%

Én maradnék, és próbálnám lerázni magamról a kiabálásokat.

Mondjuk ordibálnak veled, hogy miért nyitottad ki az ajtót, akkor ne rosszul érezd magad és mentegetőzz, hanem valami frappáns, de nem bántó mondattal válaszolj és csukd be.

Ha azt látják rajtad, hogy beléd rúghatnak akkor megteszik. Ha elkezdesz velük veszekedni, akkor okkal bocsájthatnak el. Van egy közép út, amit így nem tudok elmondani, azt valahogy ki kell tapasztalni, mert minden embernél és helyzetben más.

Sehol nem fogsz nyugisabb munkahelyet találni.

A táppénz, a szabadság sehol nem garantált. A mai világban meg egy új helyet találni? Főleg ha megmondod, hogy vannak gyerekeid.

2014. jún. 3. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
88%
minden munkahelyen vannak szigorúbb és lazább főnökök is, vannak hangulatemberek, rosszakarók, főokosok, stb. el kell viselni őket... ha úgy érzed váltani szeretnél, csak azután tedd, ha találtál megfelelő munkahelyet,de ott is lesznek kikötések és nem lesz ott se mindenki kedves és segítőkész
2014. jún. 3. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Lehet, hogy hülyeség, de ha 8 óra helyett 4-re vagy bejelentve az gáz, akkor a jövőben is kevesebb lesz a nyugdíjad nem?


Így mindenképp váltanék. Viszont semmi sem garantálja, hogy máshol jobbak a viszonyok.

19/L

2014. jún. 3. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
94%

Mindenképp keresnék másik helyet. Lehet, hogy minden munkahelyen van stressz, de rokonok beosztottjaként bonyolultabb dolgod van.

Nem beszélve arról, hogy ha nem tisztán vagy bejelentve, jogilag se vagy annyira védett (nyagyanyám ilyen dolgok miatt nem kap nyugdíjat most 75 évesen, be volt jelentve, de nem rendesen, most issza a levét).

Ráadásul tovább/feljebb lépni is jobban tudsz egy kevésbé rokoni helyen (a rokonok tudják, hogy mi mindennel terhelhetnek meg, és nem fogsz velük feleselni, mert úgyis megteszed, mert "rokon", egy "idegen" nem használ ki ennyire).

2014. jún. 3. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
88%
Utolsónál a pont!
2014. jún. 3. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!