Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Hogyan szerezzek motivációt a...

Hogyan szerezzek motivációt a változáshoz?

Figyelt kérdés

Más már az én helyembe megváltotta volna a világot, de én legszívesebben egész nap aludni tudnék.

Olyan munkahelyem van, ami mellett napi 2 órát tudnék sportolni és ugyanennyit tanulni, akár nyelvet, akár tanfolyamot. De én mit csinálok? Ezt az időt videójátekkal és/vagy alvással töltöm. Undorító vagyok. Már pszichológusnál is jártam, de abba hagytam mert ő nem nagyon tudott segíteni. Csak annyit mondott keressek olyan munkahelyet ami jobban kitölti az időmet. Ez is egy megoldás, de jelenleg pang az állás piac, így az önfejlesztés lenne megoldás.

Amúgy nincs jó állásom, a fizetés kevesebb, mint tavaly az előző munkahelyemen, de legalább munka sem sok van, az is kötetlen.


2023. ápr. 11. 17:02
 1/5 anonim ***** válasza:

Más már az én helyembe megváltotta volna a világot"

. Mi van?


Miért nem jó, hogy azt csinálsz, amit szeretnél?

2023. ápr. 11. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Na kb ezen a vélemenyen van a pszichológusom is. Szerinte semmi baj velem. Én mégis úgy érzem, elvesztegetem az időm.
2023. ápr. 11. 18:29
 3/5 anonim ***** válasza:
Keress akkor valamit, ami érdekel, amiben el tudsz mélyedni. Gondolj arra, régen mi érdekelt.
2023. ápr. 11. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Nekem olyan munkahelyem van ahol a kötelező órászám van, de ha eligérkezek bárhova vagy lenne programom igazítsam a beosztáshoz, amire ők simán gyere be holnap a programodat rakd át, amit meg ugye nem fognak tolerálni hosszútávon sehol.
2023. ápr. 11. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:

Sok motivációt tud adni, ha egy ismerőssel közösen kezdesz bele a változásba. Számon tudjátok kérni egymást és ez segít, hogy ne add fel. Meg tudjátok beszélni a saját tapasztalataitokat, ezáltal segíteni egymásnak.

Vagy kereshetsz magad mellé szakembert.


Kezdj kicsiben. Pl. ha a futásba szeretnél belekezdeni, először csak sétálj, fedezd fel a futáshoz szükséges megfelelő, barátságos környéket.


Edzéshez az is meg tudja adni a kezdőlöketet, ha megveszed a szügséges felszereléseket: edzős ruha, sportkulacs stb.


Ne feledd: belevágni mindig a legnehezebb lépés. De ha ezen túl vagy, sokkal jobban fogod magad érezni magad a bőrödben, pozitív irányba fog haladni az életed, több önbizalmad lesz és jobb közérzeted. Büszke leszel magadra.


Sok sikert! Menni fog, megcsinálod! :)

2023. ápr. 21. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!