Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Máshol is nehezen talának a...

Máshol is nehezen talának a céghez munkaerőt?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Ötödik napja fut egy álláshirdetésünk egy budai céghez. Semmi komoly, sima ügyfélszolgálatos munkakör, nem egy megerőltető dolog. 8 órás, rendesen bejelentett munkaviszony, nem teljesítménybéres stb.


Ennek ellenére egy darab jelentkező nem volt úgy, hogy hasonló munkakörben nem nagyon hirdetnek a közelben.


Ez normális vajon?

Lehet hülye kérdés, még sosem adtam fel álláshirdetést, csak eddig mindenhonnan azt hallottam, hogy túljelentkezés van.


2023. ápr. 25. 16:53
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
100%
Amit én gyakran hallok az az, hogy sokan mennének Budapestre dolgozni, ha kapnának annyi fizetést amiből tudnák fizetni az albérletet. De sokszor olyan kevés az fizetés, hogy maximum az albérletre elég, de rezsi meg egyebek már nem jön ki belőle. Többen együtt lakni meg a fiatalabb korosztály szokott, idősebbeknek ez már nem opció.
2023. ápr. 25. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
100%
Kitalálom: havi 250 000 - 300 000 Ft nettó meg max. havi 30 000 Ft a SZÉP kártyára. Gyenge fizetésnél nem látsz tolongást.
2023. ápr. 25. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
100%
Én debreceni vagyok, itt egy ilyen hirdetésre 100-200 jelentkezés is befut. De Pest gondolom más nagyon, bár nekem valahogy elképzelhetetlen, hogy egy jelentkezés se ment.
2023. ápr. 25. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
86%
Nem tudom, de nekem baxnak visszajelezni is :)
2023. ápr. 25. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
100%
Attól függ,mit kínál a cég a munkavállalónak? Az ingyen kávé,a csocsó asztal,a bejelentett munkaviszony és társai nem mindenkit hatnak meg egy hirdetésben. A fizetés,a béren kívüli juttatások, HO lehetőség ezeknél sokkal fontosabbak .
2023. ápr. 25. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
100%
Hát akkor valamit benéztetek mert állítólag ilyen munkára csilliárdan jelentkeznek akkor is ha minimálbéres
2023. ápr. 25. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 A kérdező kommentje:

Nem tudom, nem én adtam fel a hirdetést, szerintem a munkabért bele sem írták, meg nem is kérdeztem. Nem ugyanannyit keresünk mindannyian, nyilván iskola-és tapasztalatfüggő a bérezés.


Elhiszem, hogy mindenki örülne az 500.000 nettónak, de maradjunk reálisak, azért egy sz.ros általános irodai adminisztrációnál szerintem (Magyarországi viszonylatokban) a 300 nettónak örülni kell, mert más munkakörökben sokkal rosszabbul lehet keresni.


Nem a szakemberekre meg az informatikusokra gondolok nyilván, hanem a hasonló munkakörben dolgozók bérére.


Nincs csocsóasztal, cserébe rugalmas a munkaidő, nem csesztetnek a főnökök semmiért és én pl elértem azt, hogy gyakran vagyok HO-ban és minden évben emelkedik a fizetésem.

2023. ápr. 25. 20:59
 8/20 anonim ***** válasza:
100%
De mi van a hirdetésben? Mik a feladatok? Mik azok a dolgok, amiktől szerinted csábítónak kéne lennie az általatok kínált munkának az embereknek? Azért ügyfélszolgálaton dolgozni nem feltétlenül móka és kacagás (been there done tehát).
2023. ápr. 26. 06:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
100%

Szia, ez 2 dologtól függ: HOL hirdetsz?

HOL van a munkahely?

Ha autóval elérhető csak vagy 1+ óra BKV-zással, akkor nem fognak érte kapkodni.

2023. ápr. 26. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
100%

"szerintem a munkabért bele sem írták"

Ez már meg is magyarázza akkor.

2023. ápr. 26. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!