Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Miért lehet az a kimondatlan...

Miért lehet az a kimondatlan etikett nálunk, hogy mindenki kínai noname cipőben, ocsmány pólókban nyanyás kardigánokban van?(irodai)

Figyelt kérdés

Az eddig feltünt hogy mindenki mintha a feltűnőbb karakán egyéniségű igazgatónk alá rendeli magát, ez valahol érthető is.

Ő elegánsabb kosztümökben jár.

De amikor volt egy váratlan gyűlés és minden dolgozó majdnem jelen volt, feltünt nekem az, hogy mindenki egységesen szinte szürkeegér módon öltözik, de még az alja réteget is kimerítik a noname ruházattal kínai sportcipőkkel, és ezek csinos fiatal nőkön, néhányból modellt is lehetne pedig csinálni.

Rövidre nyírt hajak, körmök, no smink, de még a női egyéniség is teljesen fedve. Ékszer egyiksen sincs. Kardigánok.

Van valakinek tapasztalata abban mi lehet annak a háttere ha kész kollektívarendszer szinte alulöltözik? úgy értve, hogy ennyi erővel otthoni takarítós melegítőben is járhatnának dolgozni. Ez a szint.

Most itt az lenne a lényeg hogy azt reklámozzuk "felfelé", hogy alig él meg mindenki ebből a fizuból, és ez valamiféle célzás? vagy kimondatlan etikett, hogy jól alul kell öltözni a vezetőket?(mint amikor a menyasszonyt sem illik túlöltözni?)és ebben versenyeznek hogy ki veszi meg a leggagyibb kínai cipőt?

Most akkor jobb ha vegyülök?



#szürkeegér styl
2023. máj. 5. 20:01
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
21%
Totálisan lényegtelen, hogy vegyülsz-e vagy sem. A dolgozóid érdektelenek írányodban, és a céged irányában. A legkevésbé érzik jól magukat az adott helyen. Ez tükröződik az öltözködésükben is. Csak muszájból járnak be az adott helyre és nem örömmel, tettre készen, munkakedvvel (ahogy kéne, ha olyan lenne a környezetük, ami ösztönzőleg hatna rájuk). Fogadjunk, hogy óriási az elvándorlás? és az örökös munkerőbetanítás?
2023. máj. 5. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
én ugyanazt a 2 nadrágot hordom évek óta + mindig fekete pólót veszek fel, az olcsó cipőmet is addig hordom amíg tönkre nem megy
2023. máj. 5. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk lényegtelen ki miben jön mert semmit sem befolyásol a munkán.

Nem azért fizetnek, hogy szép legyek.

Valahol a covidban elvesztettem az érdeklődést és csak azért nem járok melegítőben mert térdnadrágra váltottam.

2023. máj. 5. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Nem az én dolgozóim. En is a kollektívába tartozom relatíve uj vagyok.

Mindenki szorgalmas precíz becsületes es csapatmunkában segítőkészek egymásnak is, ügyelnek a kellemes légkörre pár kedves szóváltások is vannak(small talkok), mindenki intelligensen értelmesen szocializálódott.

Hosszu távra terveznek egy helyen. Munkahelyféltés van javarészt.


Vagy lehet valamiféle női rivalizációt folytanak el gyökerestül? Hogy egyenlőséget bajtársiasságot jelképeznének? Hogy nem öltözöm túl pl az idősebb alkatilag másabb kollegát sem?

Egyfajta szolidarizálás?


Mintha a szerénység, vagy láthatatlanság lenne itt a stílusok stílusa. Az etikett.

2023. máj. 5. 20:28
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Te érezhetően rettentő fontosnak tartod az öltözködést, az általad látott dolgozók pedig nyilván kevésbé. Egyébként én is úgy vagyok, mint a 3-as, a covid óta többnyire melegítőben járok. Sminket soha nem használtam, nem szeretem. ... és nem, nem érzem úgy, a "női egyéniségem teljesen fedve" lenne. Ez egy értelmetlen mondat, szerinted mit jelent amúgy?

Igaz, én a saját magam főnöke vagyok, és - horribile dictu! - nem határoztam meg azt sem, hogy milyen boltból öltözködjenek a dolgozóim.

2023. máj. 5. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Nem arról van szó hogy túl fontosnak tartanám az öltözködést(vagy önkifejezést), hanem egy ufonak érzem magam köztük
2023. máj. 5. 20:53
 7/11 anonim ***** válasza:
97%
Leírod, hogy jó a munkahelyi légkör, mindenki tisztességesen dolgozik és nem bántja a másikat, majd kritizálod őket, hogy nem túlárazott márkás cuccokban rázzák a rongyot. 😄 Szerintem nézz magadba.. rettenetesen felszínes vagy, ez a szint egy buta tini szintje. Lehet, hogy más munkahely kéne neked, hogy jól érezd magad, plázában dolgozó műkörmös, ruhabolti eladó, szolis recepciós, ezekről a helyekről nem lógnál ki.
2023. máj. 5. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Nem kritika. Csak ténymegállapítás volt. Szeretném tudni ennek a hátterét.

Itt te látsz bele mást.


Nekem fura az egész. Szép nők kínai vászonsportcipőben meg nafyanyák féle kardigánban? Ilyet talán még életemben se láttam.

2023. máj. 5. 22:25
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Ezzel évi több százezret lehet spórolni.
2023. máj. 5. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 Lilluci27 ***** válasza:
Melyik cég? Add meg valakinek az elérhetőségeit, megkérdezem majd válaszolok neked
2023. máj. 6. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!