Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Ez a szituáció csak szerintem...

Ez a szituáció csak szerintem volt eszméletlen kínos?

Figyelt kérdés

Háttértörténet, hogy értsétek: Tavaly nyáron diplomáztam le és utána dolgoztam szakmámba nem illő helyen de nagyon nem szerettem a munkám és otthagytam 2 hónap után. Azóta már 7 hónapja nem vesznek fel sehova és szülők tartanak el, mert nincs bevételem.

Anno 2 éve diákmunkáztam az egyetem egy szegletén fél évet, bár nem volt a legjobb az sem, mert bruttó 1000 ft/órában dolgoztattak és heti 10 órás munka volt (napi 2 óra), ami havi bruttó 40.000 ft volt és semmi motivációm nem volt bejárni se a pénz miatt, se úgy alapjáraton nem volt kedvem napi 2 órákra bejárni és eléggé unott ember voltam, sajnos olyan hülye is voltam, hogy volt nap amikor szó nélkül be sem mentem mert nem volt semmi affinitásom.

Szüleim nekem keresnek munkát, mert nem akarják többé a fenekem eltartani 24 évesen és meglátták, hogy az egyetem megint meghirdette ezt az állást, de most teljes munkaidősben. Érzelmileg manipuláltak, hogy jelentkezzek ide vagy kiteszik a szűröm... Emellett megmondták, hogy mit és hogyan csináljak a jelentkezésnél és én hülye hallgattam az instrukciójukra, ami miatt szerintem nagyon kínos a történet.

Na és itt kezdődik a mai sztori: Nagy nehezen bementem az egyetem munkaügyi osztályára és jelentkeztem, a munkaügyis eléggé bunkó volt mert miután leadtam az önéletrajzom papírosan én utána elkezdtem (anyám nyomására) neki kántálni hogy én már dolgoztam itt diákmunkában és milyen jó voltam stb, hogy meggyőzzem hogy én vagyok a jó jelölt. Emellett kérdezgetnem kellett a munkaügyist (mert be kell menjek oda anyám nyomására..), hogy hol van most az a szeglet (mert átköltöztek egy új helyre). Nagy bunkón válaszolt és már konkrétan idegbetegen kiküldött a munkaügyis hogy menjek már.

Na de ezzel nincs vége, mert ugye anyám azt mondta, hogy amint megvan az új helyük akkor menjek be és újságoljam el nekik (ugye a volt munkatársaknak), hogy én is jelentkeztem az állásra. Én hülye pedig ezt meg is tettem, bementem hozzájuk, természetesen meglepődtek, hogy mit keresek itt, hogyhogy nem a szakmámban vagyok elhelyezkedve és miért nem találok állást. Ezeket (végig hazudva természetesen) átbeszélve utána elkezdtem nekik mondani, hogy nem kell aggódniuk mert jelentkeztem ide meg reméljük felvesznek, stb. Na és itt van ami nagyon ciki, hogy az egyik munkatárs mondta, hogy hát most még csorognak be az önéletrajzok és majd értesítenek a dologgal kapcsolatban, utalva arra, hogy ne akarjam őket ott helyben meggyőzni, hogy vegyenek fel. És eléggé égett a pofám, mert tényleg úgy éreztem hogy úgy beszéltem, hogy akkor mást letojva akkor ismerősként én legyek a kiválasztott itt és most... Gyorsan le is léptem a fenébe mert annyira kínosnak találtam.

Csak szerintem volt az egész kínos?



2023. máj. 9. 12:38
A kérdező szavazást indított:
Nagyon kínos volt
Nem volt kínos
25 szavazat
1 2 3 4 5 6 7 8
 1/71 anonim ***** válasza:
100%
Erre a választ igazán csak te magad tudhatod.
2023. máj. 9. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/71 anonim ***** válasza:
100%

Ettől sokkal megalázóbb dolgok vannak munkahelyeken.


A szüleid még fejben az előző generáció munkakeresését tudják, az a bemegyek, lerakom a cvt, felvesznek rendszer.


A mostani munkakeresés nem így megy, és szerintem ezért néztek furán.


Egy helyre jelentkezni az túrós, 30-50 jelentkezés is simán van, hogy semmit nem ér, általában nem is válaszolnak.


Ugyanazt az infót írod be nekik 3 különböző online rubikába, írsz motivációs levelet, kitöltöd a pszcihológiai tesztet (nem őszintén, hanem a várt válaszokat behazudva), és aztán az esetek 98%ában nem történik semmi.


Sokszor még ember se látja az önéletrajzokat, egy program megy át rajta, és az dönt, hogy kit dob fel a HRnek.


Olyan is van, hogy behívnak, interjúznak, sosem hallassz tőlük. Vagy felvesznek, dolgozol x hónapot, és a próbaidő lejártával leültetnek, hogy hát akkor ennyi volt. Kérdezed miért, azt mondják a "mer vezetés asszonta".


Ez nem iskola, a benntmaradás sem ugyanaz. Ne vedd magadra, a munkád vagy a munkahelyed nem definiál téged mint embert, sőt.


Nekik kuŕvára mindegy ki dolgozik ott, amíg a bevétel jön, munka meg van csinálva, ki fognak belőled sajtolni mindent.


Bemész, dolgozol, jópofizol, megkapod a fizut és ennyi. Nem kell se a céggel, se a munkatársakkal azonosulni.


Szærd le, és keress munkát továbbra is. Még kb 10 ilyen lesz, mire találsz valamit ami fenntartható.

2023. máj. 9. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/71 anonim ***** válasza:
100%
Miért kellett anyád nyomására leégetned magad? Te is jól tudtad, ezzel csak magadat járatod le, meg az esélyeidet is rontod.
2023. máj. 9. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/71 anonim ***** válasza:
76%
Te is elég kínos vagy, meg anyád is az. Eleve hülyeség úgy felmondani, hogy nincs hova menned, és összesen két hónapot töltöttél munkában. Mit mondasz az interjúkon, ha megkérdezik? Hát eljöttem, mert nem nagyon tetszett a munka? És ki fog felvenni olyat, aki bármikor lelép, mert nincs kedve dolgozni. Az első 5 hónapom borzasztó volt a munkahelyemen, de kibírtam, és már 5 éve ott vagyok, nagxon szeretem. Anyád meg ne akarja megmondani, hogyan nyomulj, fogalma sincs róla, hogy működnek ezek a dolgok. Viszont azt megmondhatja, hogy nem akar tovább eltartani.
2023. máj. 9. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/71 anonim ***** válasza:
100%

Majdnem biztos, hogy soha többet nem látod ezeket az embereket. Szóval tök felesleges ezen kattogni.


Inkább keress tovább.

2023. máj. 9. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/71 A kérdező kommentje:

3: Mert hónapok óta zaklat, hogy már ideje találni munkát. Ezzel az állással pedig már múlthét óta, de sokkal intenzívebben mint volt. Óránként kívogatott munkahelyéről, hogy menjek már be, miután hazaért akkor is óránként üvöltözött velem, hogy adjam le az önéletrajzom.

4: "Eleve hülyeség úgy felmondani, hogy nincs hova menned" Talán jobb mint felkötni magam. Komolyan megfontoltam akkor az öngyilkosságot, hogy vagy otthagyom vagy felkötöm magam. "Mit mondasz az interjúkon, ha megkérdezik?" Családi/személyes okok, nem részletezem soha. "Az első 5 hónapom borzasztó volt a munkahelyemen, de kibírtam, és már 5 éve ott vagyok, nagxon szeretem" Én nem szerettem volna meg, mert a telefonos ügyfélszolgálat nem lesz jobb munka soha akármennyit is fejlődöm benne. Egy rabszolgamunka, amiből nem kérek. Akkor inkább a halál mint ott dolgozni.

2023. máj. 9. 13:13
 7/71 anonim ***** válasza:
85%

Ja, hogy telefonos ügyfélszolgálat? Azt találsz még másikat bőven, jobbat is.


Kb 3 év múlva ki is hagyhatod az önéletrajzodból, nem lesz releváns.


Nyugi.

2023. máj. 9. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/71 A kérdező kommentje:

Igen 7, de nem akarok benne soha többé dolgozni, inkább a halál. Nekem nem fekszik ez az odavagyok láncolva a gép elé rabszolgamunka és hogy élő boxzsák vagyok dolog. Meg hogy mindoig feleljek meg az irreális mérőszámoknak és ezzel stresszelnek folyamatosan. Köszönöm, soha többé. És ez nem cégfüggő hanem ez maga a munka alapja. Soha többé. inkább a hajléktalanság.

Itt ahova jelentkeztem adminisztratív munka, legalább tudtam járkálni az irodában ha nem volt dolgom, tudtam levegőzni kimenni a napra 5-10 percekre még nem szünet időben is, vagy akár kávét főzni. Nem mindig csak az irodában kellett penészednem hanem kiküldetés is volt néha.

2023. máj. 9. 13:28
 9/71 anonim ***** válasza:
91%

Ebben az egészben az a legkínosabb, hogy 24 éves létedre nemigazán érezni, hogy szándékodban állna a magad lábára állni.

Amíg anyádtól függsz és anyád mondja meg mit tegyél, addig rendre ilyen szitukba fogsz keveredni. Majd ha nem függsz anyádtól, akkor majd el fogod tudni kerülni az ilyeneket.

2023. máj. 9. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/71 anonim ***** válasza:
100%

Hát lehet emiatt nem tetszettél. Az első időkben új seprű jól seper, pár hónapig érdemes az embernek odatennie magát.



És igen, a legtöbb munka vagy stresszes, vagy lélekölő, vagy mindkettő.


De ja, ezen a helyen kb 3 hónap múlva azt se fogják tudni, hogy te ki vagy.


Tedd magad túl rajta. Nem érdekes.


Az álláskeresés meg kb teljes állású meló, szóval állj neki. Ülj le, küldj önéletrajzot mindehova, oda is, ahol kb tuti nem vesznek fel.

Oda is, ahol nem tűnik valami csábítónak a dolog, de legalább keresel vele, aztán lehet váltani jobbra.


Kitartás.

2023. máj. 9. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!