Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Manapság miért nem jeleznek...

Manapság miért nem jeleznek vissza a munkáltotók a jelentkezéssel?

Figyelt kérdés

Egy pár hónapja jelenleg munkanélküli vagyok. Próbálok egy újabb munkát szerezni. Rengeteg önéletrajzot elküldtem, mások szerint jól néz ki szóval nem az önéletrajzal lehet a gond. A probléma az hogy egyik munka sem jelez vissza semmit egyáltalán hogy ‘köszi nem téged keresünk’ és társai. Én viszonylag még pályakezdő vagyok nagyjából egy év tapasztalattal. Arra sem méltatnak hogy elutasítsanak a jelentkezésemmel. Ez csak szerintem nyomasztó és idegesítő?

Egyáltalán miért hirdetnek ha egy mukkot nem szólnak az egészről?



2023. máj. 10. 20:17
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Mert bunkó parasztok.

Szintén álláskereső vagyok. Még interjú után sem szoktak értesíteni...

2023. máj. 10. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Mert lehet még talonba eltesznek, ha esetleg az, akit felvettek, nem jönne be nekik.

Aztán elfelejtenek.

2023. máj. 10. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Mi az, hogy manapság? Mikor én állást kerestem 2015/16-ban se jeleztek vissza. Nem újdonság.
2023. máj. 10. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Ugyanígy vagyok én is, nagyon idegesítő. Nemtom miért nem lehet legalább a pályázat lezárása után egy kör e-mailbe beletenni mindenkit, akit nem vettek fel, azt kész. Erre egy-két munkáltató egyébként képes, szvl nem lenne olyan lehetetlen odafigyelni, a legtöbb meg bunkók gyülekezete.
2023. máj. 10. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Ez nem csak ennek a kornak a problémája!

Pl. a "Griff Gentlemans"-tól 1991 óta várom a visszajelzést, hogy felvettek-e portásnak vagy sem. Az elsődleges jelek arra mutatnak, hogy valószínűleg nem, de talány marad számomra is, hogy csak arra van energiája a legtöbb cégnek, hogy mindent telefosson a hirdetéseivel, aztán valamilyen rejtélyes betegség folytán elfelejtenek írni-olvasni, kommunikálni ezek a cégek. Speciel, kidolgoznám és állami szinten szabályoznám, hogy a munkáltatók NE tehessék meg büntetlenül azt a munkavállalók irányába, amiket manapság is simán, rezzenéstelen arccal megtesznek - és gyakorlatilag kimeríti a megalázó átb@szás fogalmát.

Életben tartanak olyan hirdetéseket, amelyek nem aktuálisak pozícióból távolítanak el embereket, miközben hirdetnek. "Interjúkkal" alázzák a leendő munkavállalókat, miközben ők maguk is tudják az egész bohóckodás végkimenetelét, nem őszinték, linkek a munkát kereső emberekkel, tudatosan félrevezetik, megtévesztik őket a tárgyalások alkalmával, - számolatlan ember fut bele abba, hogy miután méltóztattak felvenni valahová, köszönő viszonyban sincsenek egymással a kialkudott és a valós körülmények.

Hülyére bírságolnám a link cégeket - felügyeleti jogkörrel felruházott szervezet minőségében.

2023. máj. 11. 02:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
8%

Én sosem értettem, miért várnak az emberek visszajelzést. El kell küldeni a CV-t a lehető legtöbb cégnek, és amelyik visszajelez, azzal megbeszélni az interjút, ennyi.

Én sem szoktam visszaírni Linkedinen, ha olyan melóval keresnek meg, ami nem érdekel. Csak simán ignorálom és kész.

2023. máj. 11. 05:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
86%
Szegény hresnek leesne a körme két kávézás között ha meg kéne írnia egy sablonlevelet.
2023. máj. 11. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
83%
Nem csak manapság: nekem már 10 éve sem jeleztek vissza. Igaz, én már akkor sem voltam contractor senior DevOps Engineer - ezen a szinten már szokás emberszámba venni a jelentkezőt. Ennek az oka a teljes inkompetencia és nemtörődömség: a kiválasztási folyamatot nagyrészt dilettánsok végzik, a munkáltatóknak pedig a munkavállaló csak egy szükséges rossz.
2023. máj. 11. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Mert s3ggfejek
2023. máj. 11. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
93%
Azért, mert törvényileg nincs megszabályozva, hogy vissza kell hogy jelezzenek. Persze emberileg nézve ez egy normális alapkövetelmény lenne, mivel kb. 10 másodpercbe kerül elküldeni egy sablon automata e-mailt az összes olyan jelentkezőnek, aki nem felelt meg. Ha nem nézzük az emberi részét a dolognak, akkor ez csak egy felesleges feladat a hr-nek. Biztos jó melókra jelentkezel? Olyanokra amikre megfelelnél? Ha pl 50 helyre beadod a CV-t és mind az 50 kuka akkor ott vagy az önéletrajzzal van a baj vagy azzal, hogy nem olyan melókra jelentkezel, ahova megfelelnél. És igen, kurvávra nyomasztó és idegesítő, de nem tudunk mit tenni ellene.
2023. máj. 13. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!