Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Felmondási idő alatt nem...

Felmondási idő alatt nem megyek be dolgozni, és igazolni sem tudom a távollétemet. Lehet ebből bármi?

Figyelt kérdés
Sziasztok, olyan kérdésem volna hogy jár-e bármilyen jogi következménnyel, ha a munkahelyemre egyszerűen nem megyek be dolgozni felmondási időm alatt? Közös megegyezéssel szűnik meg a munkaviszonyom, de nem akarom ledolgozni. 19 napról van szó, egyszerűen nem tudok több napot itt tölteni. Annak van bármi következménye, ha a munkaviszonyom megszűnéséig vagy azután nem igazolom táppénzes papírral a távollétemet? Vagy egyszerűen eltelik az a bő 3 hét fizetetlen távolléttel?

2023. máj. 12. 06:40
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

Nem kell, sajnálni mert ők sem sajnálnak téged. Hibát követsz el, egyből rád húzzák a vizes lepedőt. Nem tudom sajnálni a milliárdokat kilapátoló multicégeket sem, akit megkárosítok azzal, hogy nem dolgozom le neki a felmondási időt.


Nem akarok és nem is kell jófejnek lenni azzal a céggel, aki például igazolatlant ír be és elveszi a bérenkívüli juttatásomat azért, mert a 11 egymás után munkanap után nem vállalom el a tulórát.


Igen elvállaltam ezt a munkát mert kell a pénz, mielőtt megkapom hogy ezt vállaltam, vagy keressék jobbat.


Itt csupán csak az elvekről beszélek, hogy nem akarok lojális lenni, ha velem sem azok. Mondom ezt én, aki a félszelet kenyerét oda adja a kollégájának, ha látja hogy nem hozott magával enni, vagy elszaladok az öltőzőszekrényhez, a csokiért hogy bevigyem a kollegának mert fájlalta a gyomrát hogy éhes.

Szóval nem, nem szemét ember vagyok, de úgy gondolom, ha valami nem megy azt ne erőltessük.

2023. máj. 14. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:

"Utolsó, akkor ugye a fizetést se kell időben kifizetnie?"


Hogyne kellene!

Ledolgozott időre bér jár! Ez független attól, hogy milyen viszonyban van dolgozó és munkáltató, valamint attól is független, hogy milyen módon szűnik meg valakinek a munkaviszonya.


Az pedig jogellenes, ha a munkáltató önkényesen levon bármit is a munkabéredből és kevesebbet fizet ki, mint amennyi járna.

Nyilván ez csak hivatalos foglalkoztatás esetén tud működni, mert a jog védi a munkabért.

2023. máj. 15. 04:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 Thunderfairy ***** válasza:
70%

Másnaptól már be se mennék. Ha meg mindenképpen felmondási idő...

Tegye zsebre azt a munkát amit én ott végezni fogok. Csak 1 nap

lenne az a felmondási idő azt garantálom. Gyorsan csinálná a fönök

azzonali hatályal történt felmondásra.

2023. máj. 15. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!