Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Ha nem akarok a programba...

Ha nem akarok a programba jelszót, hogy írjam az üzemeltetőknek?

Figyelt kérdés

Az üzemeltetők nem csupán üzemeltetők, hanem bőven magasabb felügyeleti felettes szervek, ők dirigálnak és osztják ki a határidőket, mindenhez az ő engedélyük kell, segítenek a számviteli könyvviteli feladatokat a vállalatirányítási renszerben/programban(nem SAP, hanem Ecostat)hogyan miként vezethetjük, módosíthatjuk, amolyan "fejek", "nagy emberek"és ráadásul országosan állnak minden intézmény felett.

A levelezéseink korlátozódnak a szakmai jellegű kérdésekre, programhibákra, karbantartásokra, könyvelési módszertanokra, jogszabályok alkalmazására, előírások betartására, miegyebek.


Viszont engem mint felhasználót baromira idegesít az, ha napi 25ször lépek(vagy léptet) ki, akkor naponta 25 ször kér jelszót, amit el se lehet intézni 2 karakterrel, hanem kisbetu nagybetű szamok és hosszú sor és irtóra irritál már, hogy de legalább ne léptetne akkor ki, ha nem dolgozom benne mondjuk 2 percig.

Mintha időkorlátja se lenne kimegyek pisilni, visszajövök és megint: jelszó?

Persze olyan opció nincs, hogy jegyezze meg a jelszót.

Viszont olyan van, hogy törlöm a hitelesítő adataim, erre az előző kollega fiókját tette nekem be, hogy akkor lépjek be azzal. Jelszó?

Így visszaállítottam az én fiókom.


Mindezt a "hatalmaknak" címezve a rendszerhasználati szakmai kérdésekhez képest valami utolsó jelentéktelen nyavajgás lenne, az egyik kispont felhasználótól, tehát gőzöm nincs, hogyan írjak kérelmet arra vonatkozóan, hogy tegyenek már be legalább jelszó megjegyzési opciót, vagy állítsák már az időkorlátom át legalább 2 órára vagy egy napra, vagy egy nap csak egyszer kérje már azt a nyomorult jelszót.

Ahogy elnézem, ez egy kollegát se zavar rajtam kívül(vagy nem mernének "petíciót" beadni ilyen "jelentéktelen" kérdéskörben), mindenki bepötyögi hatszázszor is a jelszavát mint a birkák, hogy ez van, ezt kell csinálni oszt'kész, de nekem már a hajam égnek áll ettől, és még az informatikusunk se piszkálhat bele, mert ez a rendszer nem is hatásköre, csak a belső intézményi rendszerig terjed a munkaköre, jogosultságai is.

Belső intézményi rendszerben az infos nekem már megcsinalta azt hogy ne kérjen jelszót tőlem csak reggel. Ez szuper is.


A vállalatiranyítási rendszerben hogy kérjem ezt a fejesektől? Vagy hogy heckeljem meg? Elvileg mindent fel lehet törni..



#jelszóterror #jelszóabúzus #dolgozó kikészítése
2023. máj. 19. 09:07
1 2 3 4
 1/35 A kérdező kommentje:
Jelenleg sztrájkolok. Amíg ez nem tisztázódik. Nem lépek be b+.
2023. máj. 19. 09:09
 2/35 A kérdező kommentje:
Vagy ez kb egy intézményt se zavar országosan se, sak engem? de engem viszont halálra idegesít!
2023. máj. 19. 09:13
 3/35 anonim ***** válasza:
100%
Csak téged zavar, erre biztonsági okokból szükség van.
2023. máj. 19. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/35 A kérdező kommentje:
Moat ráküldtem az infósunkat heckelni..
2023. máj. 19. 09:41
 5/35 A kérdező kommentje:
Nem vagyunk bakker terroristák. A védelem messzemenően túlzás. Nem fog egyik kollega se a gépembe túrkálni hogy direkt rendszerösszeomlást okozzon vagy ártson bármit is.
2023. máj. 19. 09:42
 6/35 Rising Phoenix ***** válasza:
81%
Írd be a jelszavadat egy egyszerű jegyzetfájlba és másold be, amikor kell. Legalább nem kell pötyögni. Illetve javasolnám, hogy beszélgess egy pszichológussal erről, azért ha ennyi kiakaszt, az nem egészséges.
2023. máj. 19. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/35 A kérdező kommentje:

#6 sokat gyk-zol vagy face-zel?

Kérlek próbáld ki hogy kuveszed a pipát a jelszó.egjegyzésből, milyen úgy az élet, aztán gyere nekem a pszichológussal.

Amúgy az igazgatónak kezdtem el pedzegetni a témát inkább.


Ugyanis ha szakmailag durva lenne ilyen kérelmeket fogalmazni, megoldás? A felettes szervekkel a személyesebb kapcsolat kiépítése..

Igazgatónkkal az élen ugyanis, eme pillanatban nyitottak a kollegák egy céges csopit magunkat a facen ill a messengeren csak, és egyből kértem is hogy a felettes szerveinket is hagy vehessem fel tagként!

Az igi azt mondta, ez csak belső csopi.. de a nyavajgásomról már képben van a jelszó miatt csak épp még nem érdekli.

Magamnak kell ezt valahogy elintéznem.


Lehet van a felettes szervünknek is csopija vagy valami személyesebb. Lassú víz partot mos. Hacsak az infosunk nem egy isten, és megoldja..ez is folyamatban van jelenleg.

2023. máj. 19. 10:15
 8/35 A kérdező kommentje:
Jav: céges csopit magunknak
2023. máj. 19. 10:16
 9/35 Rising Phoenix ***** válasza:
79%

#7 soha nem mentem semmelyik jelszavamat, a gykt sem. Minden alkalommal bepötyögöm, alap 20karakterből áll mindegyik és nagyrésze írásjel, nem betű-szám kombináció. Egyszer sem kaptam idegösszeomlást miatta. Ja, van ahol ujjlenyomattal azonosítom magam. A rendszergazdámtól kaptam idegösszeomlást, amikor közölte, hogy a szerver elérési jelszava Jelszo1.

De megdumcsiztuk. Hogy visszatérjünk a te kérdésedhez, az ilyesmit szóban érdemes egyeztetni a vezetőséggel, írásban nem fognak komolyan venni.

2023. máj. 19. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/35 A kérdező kommentje:
Jó. Ezt nem veszem be hogy ha napi hússzor megnyitsz vmit akkor szíves örömest pötyögöd be napi hússzor is a jó kis jelszavad
2023. máj. 19. 10:30
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!