Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Kolléga "stalkol" közösségi...

Kolléga "stalkol" közösségi médián?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Nagyon tömören, nem tudom ezt hova tenni:

Van egy kollágám, akivel volt egy közös projektünk pár hónapja. Azóta azt veszem észre, hogy lépten nyomon követi a közösségi oldalamon a tevékenységeim, de nem követ/jelöl be. Na most amennyire én értek ehhez, fel nem dobhat neki engem minden egyes alkalommal, mert még csak közös ismerőseink sincsenek. És nem könnyű engem megtalálni se annyira névről.

Az a slusszpoén, hogy nem elég kapcsolata van az illetőnek, de házas .

Megemlítettem páromnak a dolgot, mert nem szoktam ilyesmivel szembe találni magam rendszeresen, de ő se tudta hova tenni. Először azt hittük véletlen, már kétlem.

Hagyjam figyelmen kívül, vagy mi ilyenkor a helyes? Komolyan nem voltam még így.

Persze, nem lenne ezzel alapból gondom, ha rendesen "nyílt lapokkal" lenne ez, tehát bejelölne/bekövetne, mint kedves ismerős. Magam se tudom miért, nem adok alapból ilyen gyerekes dolgokra, de ez kellemetlen nekem kicsit.



2023. máj. 22. 00:16
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Milyen formaban latod, hogy nez? Ugy ertem, lajk, vagy mo?
2023. máj. 22. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
94%

Egyszerű. Instagramot privát fiókra kell állítani, Facebookon pedig beállítani, hogy csak az ismerőseid lássák a tevékenységeidet.

Miből látod, hogy nyomon követ?

2023. máj. 22. 01:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Állítsd be, hogy csak visszaigazolt ismerősök lássák a dolgaid.
2023. máj. 22. 01:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
72%
Nem értem, mi ezen a kellemetlen. Amit megosztasz magadról nyilvánosan, azt látja a nyilvánosság.
2023. máj. 22. 05:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. Igen emellett döntöttem végül én is, hogy leprivátolok szépen mindent, ha feltűnő lesz ez neki, ha nem. Ez a legjobb lépés.

Az egyetlen ok amiért eddig nem tettem, hogy néha kreatív munkáimat megosztom, amit jó, ha látnak.

Amúgy #4 ez nem magyarázza ezt. Nem dob fel téged csak úgy az algoritmus, ebben biztos lehetsz. Így valószínű téged keres fel direktbe az illető.

2023. máj. 22. 07:00
 6/12 A kérdező kommentje:
Jaj erre nem válaszoltam onnét tűnt fel a platformokon, hogy pl a másik nézi a kitett a történeteket mindig, vagy reagál valami megosztásra.
2023. máj. 22. 07:03
 7/12 anonim ***** válasza:
80%
A kreatív munkáidat lehet nyilvánosra állítani. Nekem is privát a fiókom, de be lehet állítani, hogy amikor bejegyzést osztassz meg / teszel ki ki láthatja.
2023. máj. 22. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
34%
Én is nézem amúgy a munkatársakat amugy😄 de sose jelolnem be őket, reagálni se reagálok semmi posztra, egyszerű kíváncsiság
2023. máj. 22. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
67%
Csak az az erdekes, hogy ez nem stalking, mert akkor nem reagalna, a torteneted ugye Facebookon nem tudod, ki volt az, ha nem ismeros, mashol kiirja,oke. De ezek szerint nem titok, hogy nez. Szerencsetlen balfasz kozeledes esetleg.
2023. máj. 22. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Bocsánat, nem igazán értettem amit írtál a kommentben, de pl csak annyi, hogy fb levelezés akapján is ajánl ismerősöket.


Pl valahányszor levelezek a tanáromnal, fel is akánlja a Fb ismerősnek őt.

2023. máj. 22. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!