Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » A munkáltatóknak miért fontosa...

A munkáltatóknak miért fontosabb a szimpátia, mint a szaktudás?

Figyelt kérdés
2023. máj. 29. 08:18
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
93%
Nekem nem ez a tapasztalatom. Eddig mindenhol azt mondták, tök szimpatikus vagyok nekik, meg a hozzáállásom is, de sajnos a papírom mellé nincs releváns tapasztalatom :/
2023. máj. 29. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
76%
Mert akár 10-12 órát is össze vagytok zárva többnyire egy légtérben, stresszben pedig rosszabbul teljesít minden ember.
2023. máj. 29. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
78%

A szimpátia egy jolly joker szó a munkáltatóknak. Azt jelenti, hogy ők majd betanítanak a saját igényeik szerint. Ha látják rajtad, hogy egy szerény, jól alakítható, jó alapanyag vagy, akkor nyert ügyed van. De ha egy magabiztos, képzett, esetleg máshol is ismert, elismert szakember vagy, aki esetleg képzettebb, tapasztaltabb a vezetőknél, akkor nem kellesz.

Engem például a parkolóban félrehívott az egyik főnök(nekem nem főnököm) a 3. napomon és quasi meg fenyegetett, hogy ha veszélyeztetem a helyét, kitúr innen😃

2023. máj. 29. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
67%
Nem fontosabb, csak a rossz munkahelyeken.
2023. máj. 29. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
32%
A jó munkahelyen elsődleges. Egy nem szimpatikus robot a saját és mások életét is megkeseríti, érthet akár az űrkutatáshoz vagy agysebészethez is.
2023. máj. 29. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
54%

A "szaktudás" erősen túl van értékelve.


Én a szakterületemből diplomáztam. Minden módszert ismerek, mindegyikről előadást tudnék tartani (tartottam is).

De! A munkahelyemen specifikus problémák vannak, amiket meg kell tudnom oldani. Ezeknek a 98%a nem szaktudást igényel, hanem kommunikációt. Együtt kell tudnom dolgozni emberekkel.

Ha választhatok, hogy beosztottamnak egy olyat választok, aki jól tud kommunikálni, emberekkel dolgozni, csak meg kell tanítanom neki a szakmát, akkor biztos, hogy őt fogom felvenni. Akinek csak szép papírja van, de nem fog tudni beilleszkedni, nem fogja elérni, amire nekem szükségem van, akkor haszontalan számomra.


Talán egy sokkal nyersebb területen, mint mondjuk gépész vagy tervező mérnök, ott jobban el tudom képzelni, hogy a szakmai tudás fontosabb, mint a személyiség.

2023. máj. 29. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
65%

#6: ha a szaktudásra olyan egyszerű lenne szert tenni, akkor akár ki is tanulhatnád más területét, nem volna szükség kommunikációra.


#5: érdekes ezt egy ilyen notoriusan toxikus embertől olvasni...

2023. máj. 29. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
56%
#7: Már egész jól kitanultam sok részleg munkáját, de attól még nem csinálhatok meg mindent én. Hiába tudnám elvégezni 20 ember munkáját, nekem 1 munkám van, ahogyan a többi 19 embernek is. Mindenkinek a sajátja.
2023. máj. 29. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
30%
Nekem minden megfelel, ami a fejedben fut rólam. Nem nekem van vele dolgom.
2023. máj. 29. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
42%

Ki akar szar hangulatban dolgozni?


Ráadásul sok munka egy kalap szart sem ér egyedül, csak csapatban.

2023. máj. 29. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!