Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Megtegyem vagy ne?

Megtegyem vagy ne?

Figyelt kérdés

Nagyjából egy éve dolgozom a jelenlegi munkahelyemen és hamarosan fel szeretnék mondani, mert messzire költözünk. A helyzet az, hogy már alig várom, ugyanis a kolléganő, akivel dolgozom, rettentően rafinált és mindig úgy csűri-csavarja a dolgokat, hogy csak minimális mértékben kelljen dolgoznia; a projektek 80-90%-át én csinálom, amivel önmagában nem lenne bajom, de sajnos a jutalékot meg kell vele feleznem, mert itt ez a rendszer.


Az sajnos nem opció, hogy szóljak a főnöknek, mert a főnök foggal-körömmel védi "valamiért". Egyébként is totál hülyére veszi, a főnök nem a számokat nézi, hanem azt, hogy a kollegina folyton panaszkodik, hogy az a mennyiség, amit ő csinál, nagyon leterheli és ezt a főnök el is hiszi. Természetesen mindig van magyarázat arra is, hogy miért nem dolgozza le a 8 órát és miért van 5 napból legalább hármat home officeban, amikor mindenki tudja, hogy nem dolgozik, hanem a nyaralójában héderel.


Mostanra kezd annyira elegem lenni ebből, hogy megfordult a fejemben, hogy úgy adom be a felmondásom, hogy akkor már ne legyek itt, mikor a kollegina szabadságra szeretne menni július végén. Tudom, köcsögség, de nagyon elegem van belőle.


Ti megtennétek ezt jelen helyzetben vagy szemétségnek tartjátok?



2023. máj. 30. 15:07
 1/9 anonim ***** válasza:
96%
Még szép, hogy megtenném.
2023. máj. 30. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
95%

Jaaaj, de fájdalmasan ismerős szitu...

Alap, hogy megtenném, simán!

2023. máj. 30. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
96%
Tedd meg nyugodtan. Ő mit csinál veled? Ugyanúgy szemétkedik veled.
2023. máj. 30. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
94%
Tedd. ;) Örömmel!
2023. máj. 30. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Tedd meg, megérdemli a kis..
2023. máj. 30. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat, valószínűleg így fogok tenni.
2023. máj. 30. 19:54
 7/9 Narsil válasza:

A szerződésedben lévő felmondási időt (ha van ilyen benne és az esetek többségében van) azért vedd figyelembe. Mert hiába időzíted a kolléga szabadságához a felmondásod, ha a főnököd közli, hogy a felmondási időt még ki kell töltened.


Amúgy ha eltökélt vagy, hogy felmondj, ha nem tudsz változtatni a helyzeten, akkor akár el is mondhatod a főnöknek, hogy mik a meglátásaid. Ha úgy van, ahogy mondtad, akkor úgyis "foggal-körömmel" védeni fogja a kollégát, te pedig felmondasz, ahogy eredetileg tervezted. Viszont az is elképzelhető, hogy megoldást találsz a problémádra, pl. magasabb fizu, jutalék elosztás arányának újragondolása, nem dolgozol az adott kollégával közös projecteken, stb. Ez persze nem valószínű, de egy próbát megérhet.

2023. máj. 30. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Nem is vagy igaz magyar, ha nem így teszel! :DDD
2023. máj. 31. 04:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

#7


30 napos felmondási idővel számoltam és abba még azt sem kalkuláltam bele, hogy idén egyetlen nap szabadságot sem vettem még ki, tehát vagy kiadja azt is vagy kifizeti.


Az a baj, hogy itt már a magasabb fizetés sem számítana, mert van egy pont, amikor az embernek olyan gyomorgörcse van a munkahelytől, hogy inkább továbblép.

2023. máj. 31. 10:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!