Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Felvettek egy munkahelyre,...

Felvettek egy munkahelyre, ahol elvárás az aktív angol szakmai nyelvtudás, viszont én nem tudok annyira jól?

Figyelt kérdés
Van szakmai és normál középfokú nyelvvizsgám, viszont én annyira nem tudok jól angolul, mivel nem használom a nyelvet. Az interjún sem kellett angolul beszélnem. Félek, hogy ha elvállalom, nagyon beégnék.
2023. jún. 1. 22:22
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Hát ez egy olyan dolog amibe bele tudsz tanulni, ha eleinte annyira nem is megy. Maximum próbaidő alatt felmondanak neked. Ha úgy érzed képes vagy fejlődni akkor próbáld meg.
2023. jún. 1. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
38%
Ügyesen kell csinálni. Ha multiról van szó, akkor a próbaidőt túl kell élni úgy, hogy ne derüljön ki a hiányosságod, onnantól érinthetetlen vagy. Amúgy meg ha interjún nem kellett angolul beszélni, akkor annyira nem is fontos a nyelvtudás.
2023. jún. 1. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim válasza:
100%
Megerősítve az előző kommentelőt: ha az interjún nem mérték fel az angolodat, akkor nem kiemelten fontos a nyelvtudás a pozícióban. Ha nincs magabiztos nyelvtudásod még és félsz a “mélyvízbe ugrani”, akkor egy ilyen pozíció akár tökéletes is lehet, hogy átess a kezdeti nehézségeken és fokozatosan fejlődj. Persze leggyorsabban akkor tanul az ember, ha folyamatosan használja a nyelvet, de ehhez nem mindenkinek van meg az önbizalma a kezdetekben.
2023. jún. 1. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
28%

#2


Igen, persze..


Aztán szopjon más a munkájában (pl én) mert egy másik cégnél (multinál) olyan dilettáns barom embereket alkalmaznak akik egy e-mailt nem tudnak megírni normálisan. Rendszeresen azzal telik a munkaidőm, hogy nyomozgatok és próbálom elérni az adott embert, hogy mi faszt akar, mert a fele információt se írta oda, vagy beírta de hülyeség vagy nem beazonosítható a hiba vagy amit akar az alapján.

2023. jún. 1. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Ha annyira fontos lenne, akkor az interjúnak lett volna angol része, mint mindenhol, ahol valóban számít.
2023. jún. 1. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
21%
Gyúrjál rá az angolra. Például az Effortless English nyelvleckét ajánlom, keress rá. Csak hallgatni kell, miközben jössz-mész. Ncore-on is fenn van.
2023. jún. 1. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
41%
4: Ha nem felel meg majd a munkáltató intézkedik, nem a te hatásköröd. Lehet más meg egyébként a te anyádat szidja, hogy mi a fszt akarsz csak nem hallod :)
2023. jún. 1. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

#4: igen, Bazsi, a k***a anyját az ilyennek, de tényleg. Legszívesebben minden testnyílásába egyszerre kívánnék valami jó szúrós kaktuszt üvegcserepekkel borítva, bőven megkenve csípős szósszal.

De akárhogyan is nézem, ők csinálják jól. Minimális vagy épp nem is létező tudással évekig megélnek jó fizetésért, miközben az épelméjűeknek ezért meg kell dolgozniuk, sokszor a hótt' hülyék helyett is.

Na, akkor ki csinálja jól?

2023. jún. 1. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

#8


Nem mindenkinek van arra igénye, hogy azzal teljen a munkaideje, hogy tengjen, lengjen és ne csináljon semmit. Nekem pl nem, én szeretek úgy dolgozni meg elvégezni valamit, hogy sikerélményem van utána és nem azt érzem, hogy "huh.. nem buktam le, hogy gyökér voltam..."..


Na mindegy, ne menjünk bele. Csak kicsit bökte a szemem az a megszólalás, hogy "Ügyesen kell csinálni. Ha multiról van szó, akkor a próbaidőt túl kell élni úgy, hogy ne derüljön ki a hiányosságod, onnantól érinthetetlen vagy."..


Mert gyakorlatilag ezzel kb más olyanoknak ártasz akik rendesen végzik a dolgukat. Lehet, hogy nem bukik ki, de egyszer csak kiesnek a csontvázak az ilyeneknél.


Példa..


Kapom az e-mailt, hogy mire lenne szükség (nem kis cég, hanem millárdos és nem kis projekt része, hanem sok milliós) és olyan alap dolgot nem sikerült odaírni, hogy szükség van-e licenc-re (vagy nevezd) supportnak ami alapból fizetős szolgáltatás az adott ipari eszköz mellé, vagy éppen elfelejtik odaírni a típust, megnevezik a terméket, mint "+kábel" és sokszor akkora idiótasággal is találkozom, hogy még darabszámot sem írnak rendesen oda. Néha tényleg olyan érzésem van, hogy nem emberekkel kommunikálok akik valószínűleg felsőoktatásban is részesültek, mert oda nem vesznek fel irodára érettségivel és.. azt érzem, hogy a ChatGPT értelmesebben meg tudná írni, mint amiket néha kapok.


De ez csak egy a sok közül..

2023. jún. 2. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Hát, nálam alap lett volna hogy rákérdezek az interjún, hogy egyáltalán angol-e a munkanyelv, vagy mikor mire használják.
2023. jún. 2. 01:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!