Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Miért nem ismerik fel sok...

Miért nem ismerik fel sok helyen, hogy néhány ember home office-ban sokkal produktívabb?

Figyelt kérdés
A messzebbről ingázók például. A vonat fix időben megy, ők pedig akkor is felpattannak, amikor indulni kell, ha még kész sincs az aznapi munka. A másik az igénytelenül öltözködők, akik ugyanúgy zsíros hajjal borostásan jönnek be az irodába, mintha otthon lennének. Otthon legalább nem látja őket senki. Az ellenőrzés home office-ban is meg tud valósulni, illetve bárhol is dolgozik az ember, az ügyfeleinek a visszajelzését folyamatosan figyelnie kellene a főnökének. Sajnos az utóbbi nagyon ritkán történik meg. A munkavállaló bemegy az irodába akár 1-2 óra utazás árán, délben már félálomban dölöngélve előadja a színházat a munkáról és aztán rohan az állomásra 16:02-kor. Az ügyfelek elégedettségét pedig senki sem monitorozza.
2023. jún. 1. 22:23
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
24%

Azért, mert nem produktívabbak, csak mivel nincsenek szem előtt, nem látja senki, hogy éppen mit csinálnak. Nem is mindenki utazik órákat nálunk a többségnek fél órán belül van a munkahelye.


Azt is hozzátenném, a pontban 4-kor felállók pontban 4-kor otthon is felállnának. Nálunk pont azok mennek leghamarabb, akik 10-15 percre laknak.

2023. jún. 1. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
97%
Én produktívabb vagyok HO-ban. Csend van, nem dumálnak körülöttem, jobban el tudok mélyülni. Sajnos a cégek sokszor kihasználják a HO--ban dolgozókat, mert nem csapják le a laptop fedelét fél hatkor és bármikor elérhetnek, nem mondhatod, hogy a cégnél hagytad a laptopod. Ugyanez hétvégén.
2023. jún. 1. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:
78%
Az a baj többek között, h nem elég produktívnak lenni, de annak is kell látszani. Én pl mivel vágom a szakmám, 3 óra alatt megcsináltam a melót 10/10 minőségben, a kolléganőm meg alapvető szgépes skillek hiányában napi 10 óra alatt osszerakott egy marék fost, és állandóan panaszkodott, h mekkora nyomás van rajta. Viszont intenzíven jópofizott egy hasonló kvalitasu fontoskodó főnökpicsával. Találd ki, melyikünket baszták ki leépítéskor - nem őt.
2023. jún. 1. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim ***** válasza:
12%
Amikor HO-ban vagy, a legtöbb multi mindenféle metrikákat futtat a céges laptopodon, ami próbálja kifigyelni, h hasznosat csinálsz-e. Ezek persze szart se érnek, mert a munkád minőségét nem bírják megitélni, de erre is figyelj oda, h járjon az a kurzor rendesen. (Van erre script meg usb stick is, ami megcsinálja helyetted)
2023. jún. 1. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 A kérdező kommentje:
#1: Ahogy írtam, meg kell kérdezni az ügyfeleit, akiknek dolgozik! Ez a vezető feladata, nem az, hogy azt nézze ahogy a munkás elbábozza a munkát!
2023. jún. 2. 06:09
 6/29 Lilluci27 ***** válasza:
Az adott helyet kell megkérdezni
2023. jún. 2. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 anonim ***** válasza:
100%
Mert neki ugy jobb ha latja, hogy mit csinal az alkalmazottja. Nem erdekli hogy mennyivel produktivabb esetleg otthon, ha megfelel az elvarasoknak akkor jo. Ha nem akkor van masik ezer. Te is olyat keress, ami megfelel
2023. jún. 2. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim ***** válasza:

4

Nálunk nem futtatnak semmit. A saját laptopodat is használhatod, viszont vannak napi meetingek és mindend loggolni kell ticketekre.

2023. jún. 2. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim ***** válasza:
58%

Én otthon minden mást is csinálok, csak a laptop közelében ne kelljen lenni.


Kár általánosítani, hogy ki produktivabb.

A szoc fóbias, antiszociális arcok biztos boldogabbak otthon.

2023. jún. 2. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 A kérdező kommentje:
#9 : Lehet tényleg általánosítok, mert én más emberek társaságánál semmit sem utálok jobban. :)
2023. jún. 2. 15:02
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!