Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Ha elmegyek 5 nap szabadságra,...

Ha elmegyek 5 nap szabadságra, kirúghatnak?

Figyelt kérdés

Gyógymasszőrként dolgozom,4-en vagyunk gyógymasszőrök.

23 nap szabadságom van egy évben, és én nyáron ki szeretnék venni 5 napot egybe, de nagyon sok masszázs van, és a kollégáim azt mondták, hogy nem tudnak mindenkit átvállalni, helyettesíteni engem, csak részben.

Ilyenkor szerintetek kirúghatnak, vagy jár az 5 nap szabadság?



2023. jún. 3. 23:55
A kérdező szavazást indított:
Igen, kirúghatnak
Jár az öt nap szabadság
30 szavazat
1 2
 1/13 Kitana. ***** válasza:
100%
Ha emiatt kirúgnak, ne sajnáld. 5 nap egyben normális esetben megoldható.
2023. jún. 4. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
14%
Igen, kirúghatnak. Állítólag most törölték el, hogy a dolgozó kivehet 7 nap egybefüggő szabit.
2023. jún. 4. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
17%
A szabadságot nem kiveszed, hanem a munkáltató adja ki.
2023. jún. 4. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Ha úgy mész el 5 napra, hogy nem hagyták jóvá a szabadságkérelmedet, akkor természetesen kirúghatnak. Ha jóváhagyást kaptál, akkor értelemszerűen nem.
2023. jún. 4. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 Thunderfairy ***** válasza:
100%
Hát ha ezért kirugnak valakit akkor nem volt kár azért a cégért. Én Júliusban 2 munkahétre akarok majd szabira menni9. Eddig még mehettem mindig amikor kértem.
2023. jún. 4. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
75%
14 nap egybefüggő szabadság jár, ha azt a munkavállaló úgy kéri. Ha 5 nap miatt kirúgnak, akkor az egy sz*r hely és nem kár érte. Ezt is csak velünk, magyarokkal lehet megtenni, hogy még a szabadságon is b*szakodnak, mert itthon az emberek többsége még ezt is benyeli. Próbálnák meg ezt egy osztrákkal mondjuk…
2023. jún. 4. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
0%
A 14 egybefüggő napot nem kötelező így egyben kiadni. Benne van a munka törvénykönyvében.
2023. jún. 4. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim válasza:
0%

"14 nap egybefüggő szabadság jár, ha azt a munkavállaló úgy kéri.“


ember, le vagy maradva. 2022. novembere óta ez NEM ÍGY van, már a napok 100%-a felett a cég rendelkezik, te a munkavállaló már 1 nap felett SEM rendelkezel.... ld hatályos MT.

2023. jún. 4. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
8: Néha már az jut eszembe, lehet, hogy direkt azt akarják, hogy minél többen húzzanak el külföldre, azért hoznak ilyen lehetetlen törvényeket?🤔
2023. jún. 4. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim válasza:
100%

"lehet, hogy direkt azt akarják, hogy minél többen húzzanak el külföldre,"


És mégis 12 éve 2/3-ad és a köv választásokon is az lesz. Ha nem 3/3-ad.

2023. jún. 4. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!