Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Ha elmegyek 5 nap szabadságra,...

Ha elmegyek 5 nap szabadságra, kirúghatnak?

Figyelt kérdés

Gyógymasszőrként dolgozom,4-en vagyunk gyógymasszőrök.

23 nap szabadságom van egy évben, és én nyáron ki szeretnék venni 5 napot egybe, de nagyon sok masszázs van, és a kollégáim azt mondták, hogy nem tudnak mindenkit átvállalni, helyettesíteni engem, csak részben.

Ilyenkor szerintetek kirúghatnak, vagy jár az 5 nap szabadság?



2023. jún. 3. 23:55
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
29%
Hiába lettem mínuszokba pontozva én is, meg a 8-as is, tényleg így van a valóságban. A szabadságok 100%-a felől a munkáltató rendelkezik. A legtöbb munkahelyen ki is kell venni időarányosan.
2023. jún. 4. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:

11: A kormány mivel magyarázza ezt az új törvényt? Milyen logika alapján vezették be? Mert hogy a dolgozónak előnye semmi nem származik belőle, az hótziher.

Na meg így például már sokkal könnyebb lesz egy munkahelynek kiszerveznie valakit (Felmondásra provokálni, hogy ne kelljen végkielégítést fizetniük.). Nem kell neki lehetetlen feladatokat adni, meg sorozatban rákenni dolgokat és ilyenek. Egyszerűen nem adnak neki szabadságot sose akkorra, amikorra ő szeretné, és így tuti, hogy előbb-utóbb besokall.

2023. jún. 4. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
32%

10teljesen igaza van

ha leálás van télen és januárba és mondja hogy CSAK AKKOR VEHETED KI?

VAN ILYEN HA

meg hogy ha fél éve nem mész el egyetetlen szabira sem akkor a munkáltató küld el szabira

Xy van 20/20szabija és nem vett ki semmit sem

Na nincs apeláta! Kötelezöen kiadja

2023. jún. 5. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!