Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Mennyit kéne dolgoznom gyárban...

Mennyit kéne dolgoznom gyárban, mire válthatnék?

Figyelt kérdés
Szeretnék másik megyébe költözni, de jelenleg 0 forintom van. Emellett szeretnék az évben jogosítványt, fogszabályzót, számítógépet és szemüveget. Megvalósítható lenne gyárban dolgozással?

2023. jún. 6. 16:48
 1/6 MDaniel98 ***** válasza:
100%
Ha a fizetésed 100%-t erre fordítod akkor igen.
2023. jún. 6. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Persze, sok gyár biztosít szállást is. Talán még adókedvezményre is jogosult vagy.

Hány éves vagy?

2023. jún. 6. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Priorizálj.


Például már van szemüveged? Változott (jelentősen) a dioptriád, vagy karcos, vagy csak divatból cserélnéd?


Ha a gyárba eljutsz tömegközlekedéssel, nem kell egyelőre jogosítvány (0,5 millió forint). Használt kocsi min. 1,5 millió forint, aztán a fenntartási költsége sem kicsi.


Mindegyik tételnél fontos szempont, hogy mennyire van rá szükséged, főleg ahhoz, hogy pénzt keress. Az sem mindegy, hogy lakhatást, élelmiszert magad után fizeted-e, vagy a szüleid támogatnának.

2023. jún. 6. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
47%
Hát a jelenlegi ingatlan árak mellett kb 80 éves korodig dolgozhatsz gyárban hogy el tudj költözni
2023. jún. 6. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Egy gyárban nem tudom, mennyit keresnek, hallottam ezt azt, de nem akarok butaságot írni. Viszont, ha gyárban , ha máshol dolgozol, ez túl sok egy évre.

1. Lakást/hazat biztosan nem fogsz venni 0 forintból. Egy szoba bérleti díja szerintem min 40-50tol kezdődik , egy lakás 100 körül,( nyilván nem Pest, vagy nagy városról van szó , ott meg több) . +rezsi, ami olyan ( ha pl szoba és megosztod) 15k min , lakásban 25-30. Min. Tehát ha a legolcsóbb opció is, legalább 100e Ft kiadás már van havonta.


Jogsi : min 4-500k


Fogszabalyozo : 200-felfelé , attól függ. Akar 1m is lehet.


Szemüveg: ebben nem vagyok jártas, de gondolom minimum pár tízezer.


Számítógép : ez rajtad múlik, milyet akarsz, ennek is teljesen változó az ára, de min 50 monitorral együtt egy használható . Innen csak fentebb van.


Lehet, jól tudsz kifogni munkahelyet, de ennyi kiadás egy évre nagyon nehezen össze hozható, ha albit is kell fizetned..


Én pl Bpn dolgozom diplomásként, átlag fizuval, de én sem tudnám mindezt 1 év alatt kifizetni, albi mellett :)


Úgyhogy jól írtak korábban, próbálj priorizalni. Pl mihez kell számítógép ? A fogaid nagyon zavaróak/ egészség károsító , ha késik a fogszabalyozo ? Szemuveged van jelenleg ? Ha nincs, biztosan kell ill mik a lehetőségek ? Jogsi : mennyire van a munkahely, kellene e napi szinten, nem e megoldható tömeggel közlekedni ? Albi : lehet kicsit érdemes gyűjtögetni előtte, pl kaucio biztosan kell stb . Addig meg tudsz találni is egy jól fizető állást máshol .


Kitartást !

2023. jún. 6. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Jogsi: az egy dolog, hogy megcsinálod (fél millió forintvés fél év minimum) de a használt autó piac sose látott mélységben/magasságban van, attól függ, honnan nézzük, mindenesetre borzasztó drágák a használt autók és az még mindig semmi, mert fenntartani is drága! Én pl. nagyon jól keresek, de pénzkidobásnak érzem az autót Pesten, így BKV-zok. Ritkán taxizok, így is mondjuk elmegy évente 150-160.000 a közlekedésemre, ha autót kéne fenntartanom, az minimum a duplája lenne, de inkább a háromszorosa.

A lakhatás attól függ, melyik városban gondolkodsz, de 2 havi kaució plusz első havi bérleti díj az fix.

2023. jún. 6. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!