Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Kb. 1,5 hónapja csinálok...

Kb. 1,5 hónapja csinálok teljes testes edzést, a mainál már úgy éreztem, inkább később csinálnám a lábat, mert a többitől is totál kikészültem. Ezek szerint válthatnék már inkább osztottra?

Figyelt kérdés
2022. szept. 23. 16:37
1 2
 1/11 BlodDrunk ***** válasza:
0%

Hat ennyibol semmit nem lehet megmondani,irj egy edzestervet amit csinalsz :)


Teljes osztottnak naturba semmi értelme,heti legalabb 2x megkell dolgoztatni egy izmot,ha nem vagy képes erre egyszerűen túledzed magad.

2022. szept. 23. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
27%
Lehet váltani osztottra, igazából egyénfüggő, hogy kinek mi jön be. Ezt a "heti 2x meg kell edzeni egy izmot" hülyeséget meg nem tudom melyik agysebész találta ki, a hetente elégzett munkasorozatok száma a lényeg, ami naturálban 10-12 az emberek többségénél. Hogy te ezeket a munkasorozat számokat egy vagy két edzés alatt nyomod le, az már rajtad múlik. Tehát az osztott edzéstervnek sem az a lényege, hogy kifingásig edzed az adott izmot, mert attól jobban fejlődni nem fog, csak kitolod a regeneráció időt.
2022. szept. 23. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 BlodDrunk ***** válasza:

2.

Ebben nincs igazad,hiába nyomsz le hétfőn 12.sorozatot mellre,attól még a fehérjeszintézis 72óránál tovább nem fog tartani naturálban.

De ha pl hetfő 6sorozat majd csüt 6 sorozat kb le is fedted a heted,nem lesz üresjárat...


Lehet osztottal is edzeni,lehet fejlődni is szépen,de akkor sem optimális és rengeteg potenciált bennt hagysz.

2022. szept. 23. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
3 edzés egy héten, minden izomra 1 gyakorlat, ált. 3-4 sorozat, 8-10 ismétlés, mikor hogy sikerül.
2022. szept. 23. 22:14
 5/11 anonim ***** válasza:

#3

Akkor edzeni kell 72 órán belül, és nem áll le a fehérjeszintézis. Mondjuk amúgy se áll le, szóval nem értem ezt a 72 órás dolgot.


Kérdező, a heti 10-12 munkasorozatba beleszámít, pláne naturálban, hogy pl. az elülső delta és a tricepsz szerepet kap minden nyomó gyakorlatban, a bicepsz pedig minden húzó gyakorlatban. Ezzel nem azt mondom, hogy nem kell bicepszezni, mert egy mellhez húzás nyílván nem egy teljes értékű bicepsz gyakorlat, de beleszámít. Szóval ezt nem lehet így kőbe vésett szabályként leírni, majd úgyis te magad fogod érezni, hogy miből hány sorozatra van szükséged.

2022. szept. 23. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Siman valthatsz osztottra. En pl soha nem is csinaltam mast. Heti 1x is eleg megedzeni egy izmot ha jol csinalod, de genetikan is mulik.
2022. szept. 24. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
5-ös, hadd kérdezzem meg, így a vállazás a tricepsz előtt érdemes, vagy fordítva? Vagy ahogy nekem jobb?
2022. szept. 24. 09:00
 8/11 anonim ***** válasza:
Ha osztottat csinálsz én eleve nem is raknám a vállat meg a tricepszet egy napra, de ha te egy napon akarod csinálni, én vállal kezdenék. De ahogy mondani szokás, nem ezen fog múlni, mivel az oldalsó és a hátsó delta nem kap terhelést tricepsz gyakorlatok közben, a mellről nyomást fogod tudni kevesebb súllyal csinálni, ha előtte a tricepszedet lefárasztottad.
2022. szept. 24. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Kedves 5-ös, valóban nem áll le a fehérjeszintézis de ha pl. hétfőn melleztél akkor a mellizmod nagyon max csütörtökig regenerálódik és fejlődik, utána a hét hátralevő felében nem fog fejlődni semmit ha nem edzel rá újra.
2022. szept. 24. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Az emberi szervezetben a fehérjeszintézis folyamatos, amit emlegetnek egyesek, ez a 48-72 óra, az a megnövekedett fázis.
2022. szept. 24. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!