Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Mikortól kezdődik munkaidőben...

Mikortól kezdődik munkaidőben a dolgozok szünetideje?

Figyelt kérdés
Egy gyárban dolgozom ahol a főnökeim szerint akkor kezdődik a szünet időnk amikór elhagyjuk a gépet melyen dolgozunk. Mi szerintünk ( dolgozok szerint) akkor amikor elhagyjuk a termelési területet. Pl a wc-büfé 2-4 percre van tőlünk csak oda. A szünet időnknek a többsége elmegy azzal, hogy csak megyünk szünetre. A termelési területre belépve blokkolunk,+ a gépek amikór dolgozunk mérik a munkaidőnket + darabszámunkat.

2023. jún. 10. 00:07
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:

Ez annál a munkahelynél is gond volt, ahol dolgoztam, de kirúgtak.

Nekünk is a séta elvitte a szünet egyrészét, de azért egyél, wc-zél.

Nekünk is csekkolni kellett. Valaki szerint csekkolástól csekkolásig számít a szünet, másik szerint géptől elmenéstől.

Az utóbbiakat nem érdekli az, ha valaki extra lassan tud menni és így 2-3 perc kifele, ugyanennyi kifele és esetleg lassan is eszik mellé.


Ha főnök szerint (csoportvezető, műszakvezető) szerint gép elhagyásától számít a szünet, akkor szívás, mert próbaidő alatt, ha nem tetszik a teljesítményed (vagy nem vagy szimpatikus) lazán elküldhetnek.


Ja, ahol én dolgoztam, ott nem egy dolgozó úgy számolta a szünetet, hogy gép elhagyásától kezdte. (Ugyanis azt láttam, hogy kimegy mondjuk 9kor, de 9:15kor már ott áll a gépnél.)

2023. jún. 26. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 A kérdező kommentje:
11# pontosan ez van nálunk is.
2023. jún. 26. 11:49
 13/20 anonim ***** válasza:

#12: csak nem Veszprémben van a gyár?


Ezek szerint nekik a szünet=nem munkával töltött idő.

És ugye mikor sétál az ember, akkor se dolgozik, tehát szünet.

2023. júl. 1. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 A kérdező kommentje:
# 13 igen Veszprémben van. Miből gondoltad?
2023. júl. 1. 17:39
 15/20 anonim ***** válasza:

#14: onnan *sztak ki a darabszám hiánya miatt. Ott kulacsot osztogatnak, ami csak 3 hónap próbaidő után jár, addig meg igazából be se vihetsz magaddal vizet? Ott kék gallér jelenti a műszakvezetőt(vagy a csoportvezetőt), míg a gépbeállítók kantáros fehér nadrágot kapnak?

Meg esd védelem van?

2023. júl. 2. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 A kérdező kommentje:

15# Bizony-bizony. Veszprémi Continentálról beszélünk.

Évek óta mély zuhanásban van a vállalat. A fizikai munkásokat semmibe veszik. Hozzák ész nélkül a külföldi munkásokat, a munkakörülmények egyre rosszabbak a fizetések is egyre gyengébbek. Akinek nem tetszik elmehet, mert jön helyette másik ember. Most szünetidőre vannak rászállva és a darabszámra melyek egyre magasabbak. Más gyárakban is így van?

2023. júl. 3. 12:32
 17/20 anonim ***** válasza:

#16: na onnan b*sztak ki engem, a darabszámra hivatkozva, átlag alatt teljesítettem.

Én még ellettem volna, mert 4 órás váltás volt nálunk, aztán nekem mindig jobb 4 órában ülni (másik 4-ben állni), mint 8 órán át állni.


Szünetet nem tartottam úgy be. Sétával elment a szünet első harmada (2-3 perc séta, csak a kapuig vagy meddig), aztán az utolsó harmad is ennyivel megy el. De közben egyél, meg ha úgy van, *isiljél.

De azért csocsóasztal van az étkezőben, van gyümölcsnap, most elvileg valami nyári-szezon volt, ennek fejében hot-dog felkerült az étlapra.

Voltak olyan munkatársaim, akik egész műszak alatt egy falatot se ettek. Nekik ez teljesen természetes hozzáállás volt.

Műszak végével pont mehetsz ki a kapun, előtte egy perccel nem. Tehát, ha 14kor van vége a műszaknak, akkor olyankor mehetsz csak ki.

Nekem a szünet akkor kezdődött, amikor a kapunál voltam, ez hellyel-közel tartottam. De bent az üzemben az volt, hogy géptől gépig tart a szünet. Így az a 20 perc szünet a lassúaknak nem is 20 perc, hanem csak 15 perc, jó esetben. A 15 perc pedig már is már kevesebb, mint 10 perc. A felettes embereket megkérdeztem, valamelyik csekkolást mondta, a másik meg a géptől való elmenést. Szóval én így tartottam a szünetet, hogy kaputól kapuig.


Ha az ember igazi kis szolgalelkű, akkor géptől gépig nézi a szünetet, elfelejt enni egész 8 órás műszak alatt, ha nincs kulacsa, akkor csak és kizárólag szünetekben iszik vizet, addig szomjazik, 4 órán át. Ja és mindez mellé hajtja magát, hogy a darabszám meglegyen, ezerrel kapkod.

Már talán megvan, hogy műszak végével miért alakul ki sor a wc-nél. Talán még wc-re se mennek el az emberek, nem tudom.

2023. júl. 3. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:

17-es vagyok. Nos, ahol most vagyok, ott is géptől elmenve kezdődik a szünet.

...és pont itt akarnak emelni darabszámot. Nem volt kellemes látni azt, hogy beöltözött ember (mintha sima operátor lenne) telefonnal ott van és nézi a gépidőt, de meg mellette levő gépnél vagy és látod, hogy a telefonján pörög az időmérő.

2023. júl. 16. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 A kérdező kommentje:

18# hól dolgozol most?

Én átlag felett teljesítek 5-11% al. Tehát a munkámmal nincs gond és még a szünetidő betartással is csak 1-2 alkalommal volt probléma de ez sűrűsödik a gondok száma és már nagyon unjuk.

2023. júl. 17. 11:31
 20/20 anonim ***** válasza:
19-es: Valeo.
2023. júl. 17. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!