Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Miért ragaszkodnak egyes...

Miért ragaszkodnak egyes munkahelyek (főleg közigazgatás) ennyire ahhoz hogy munkaidőben mindig ott legyél még akkor is amikor esetleg nincsen munka?

Figyelt kérdés
Olyan cégnél voltam ahol a főnök azt mondta hogy nem érdekli hogy hol vagy mit csinálsz... egy a lényeg a munka el legyen végezve, most átjöttem olyan helyre ahol pontosan nyolctól fél ötig ott kell pontosan ülni még akkor is ha esetleg nem jött be ügy tehát nincs munka
2023. máj. 30. 07:44
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
72%
Munkaidőt fizetnek. Mehetsz olyan helyre is, ami nyolc óras, 3 óra alatt elvégzed a melót, mehetsz is, de ne hidd, hogy kifizetik a maradék ötöt.
2023. máj. 30. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Az íróasztal mindig megcsinálja magának a munkát!


Ha majd elég időt eltöltesz a közigazgatásban, akkor felismered ezt is! Jelentések, kimutatások, havonta, hetente, minden kedden, minden második csütörtökön, minden hó 8-ig és 25-ig, a minisztériumba, a K-Ö-Z-P-O-N-T-B-A, az ISpÁnNak.


Egy időben elkezdtem ezek közül a kevésbé fontosnak ítélteket nem küldözgetni, senkinek fel nem tűnt...

2023. máj. 30. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Ez van, lehet menni vállalkozónak bizonytalan jövedelemért.

Most én is közszolgálatban dolgozom, néha van üresjárat. De olyankor is lehet elfoglaltságot találni: kötelező továbbképzést elvégezni, rendezni az iratokat, számba venni, melyik ügy hol tart, megírni a heti jelentést, beszélgetni a kollegákkal, stb. Bárcsak lenne igazi semmittevés...

2023. máj. 30. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
37%

"Munkaidőt fizetnek.“


nem mondod? Én eddig azt hittem egy munkahely az ELVÉGZETT feladatért, a hozzá szükséges skillekért és szaktudásért, gyakorlatért fizet és nem azért hogy a seggem hány óráig melegíti a széket a semmiért....


Megoldás: fel kell állni a trágyadomb közszférából (én megtettem) és el kell menni normális helyre. Ahol nem az a lényeg hogy 9-17-ig a fütyköst vakarod-e vagy sem, hanem az hogy el van-e végezve a feladat.

2023. máj. 30. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
24%

"rendezni az iratokat, számba venni, melyik ügy hol tart, megírni a heti jelentést, beszélgetni a kollegákkal, stb"


vagyis ragozni a semmit, alibizni és úgy tenni mintha csinálnál is valamit. Értjük...


10 évet voltam a pocsolyában, a közszférában. Magam is ezt a semmit ragoztam 10 évig. De aztán felálltam és már bánom hogy egy hónapot is ott töltöttem mert kár volt.

2023. máj. 30. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Ha a munkahelyeden nincs munka akkor fogd fel az egészet, mint egy ügyeletet. Holtidőben ügyeletes vagy és ezért fizetnek. Néhanapján betéved egy ügyfél akkor jön el a te időd.


Az orvosnak mikor éjszaka ügyeletes és semmi dolga (mert éppen nem volt baleset) akkor is bent kell lennie a kórházban. Ha egy orvosnak ilyen az élete akkor Melós Pistinek is bent kell lennie.

2023. máj. 30. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
0%

"akkor fogd fel az egészet, mint egy ügyeletet"


csak az a bii hogy vannak ügyeleti munkakörök és vannak nem ügyeleti munkakörök.

Na most ha valaki nem ügyeleti munkakörben van miért fogja fel úgy mintha abban lenne???


Hát én nem portásnak szegődtem!


Ha van munka adják és csinálom!

Ha nincs = mit keresek ott? nem székmelegítőnek szerződtem!!


És igen, ezt a versenyszférás cégek megértik.. Csak a közszférás pocsolyák nem.

2023. máj. 30. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Nálam multinál is mindig ez volt/van.
2023. máj. 30. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Én mindig feltalálom magam akkor is, ha épp nincs munka és mivel irodai munkám van, sokszor használom a céges gépet magánjellegű dolgok intézésére is. (Tudom, ezt nem mindenhol engedik). Most pl. tök jól jött, mert ingatlant vásároltunk és az ezzel kapcsolatos ügyintézést nagyban megkönnyítette, hogy napközben is tudtam telefonálni / emailt írni ezzel kapcsolatban.


Nekem egyébként sokat segít, hogy ha pl. órákig nincs elvégzendő munkám, de "unom" magam, akkor arra gondolok, hogy mennyivel jobb dolgom van, mintha egy építkezésen kéne gürcölnöm a 4 fokban. Rögtön nincsen semmi bajom azzal, hogy a "semmiért" is itt kell ülnöm. 🙂


42/N

2023. máj. 30. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
* 40 fokban, utolsó voltam, csak elírtam.
2023. máj. 30. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!