Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Nincs munkaszerződésem,...

Nincs munkaszerződésem, hogyan mondjak fel?

Figyelt kérdés
Nincs munkaszerződésem, a munkavégzés eleje "hivatalosan" egy hónapon belül van, jött fizetésem, de bérjegyzéket nem kaptam, nem tudom mi alapján számolták el. Elméletben tisztában vagyok a szerződés tartalmával, hogy mi kéne legyen benne, adataim stb., de ez így nagyon nem oké. Nem írtam alá semmit, nincs nálam semmi. Nem is napi bejelentés lenne, hanem rendes teljes. Jár ilyenkor bármi? Mit tegyek segítsetek kérlek szépen

2023. jún. 10. 14:10
 1/10 anonim ***** válasza:
38%
Nincs más hátra, mint kimenekülni Mexikóba és új identitást csinálnod John Pork néven.
2023. jún. 10. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Ha nincs munkaszerződésed, akkor bármikor felállhatsz, nincs ami kötelezhetne.Csak az adott szavad, ha adtad valamire. Ha meg adtad, akkor úgy teszel szerződés nélkül is, ahogy megállapodtatok, mert az adott szó kötelez. Érted?
2023. jún. 10. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
85%
Odamész a főnöködhöz, vagy a hr-re, ha van, és szóban felmondasz. Ha nincs szerződésed, nem írtál alá semmit, akkor felmondási papírt se kell írnod. Ezzel egyidőben be is fejezed a munkát, ha rendes munkakörnyezet lenne, akkor próbaidőn lennél, így még azon sem vagy. Azért a tb bejelentésednek nézz utána, ha oda se jelentettek be, akkor feketén dolgoztattak.
2023. jún. 10. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Ha nincs szerződésed, nem tudsz felmondani. Szólsz a főnöknek, hogy ennyi vót, hasztala viszta.
2023. jún. 10. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
96%

3

Nyilván nem jelentettek be

2023. jún. 10. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Voltam így. Be voltam jelentve, mert megnéztem Ügyfélkapun, de a szerződés félév után se volt a kezemben. Főnök havi egyszer jött ki 10 percre, és ennyi.

Egyik nap betelefonáltam, hogy másnap már nem megyek. Azt mondta a főnök, hogy oké. Két nap múlva máshol kezdtem.

Vagyonvédelem.

2023. jún. 10. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
23%

Hogy mondjak fel, úgy vágyom rá,

nem szeretem a főnök illatát

2023. jún. 10. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
felhívod, hogy ennyi volt,viszlát.
2023. jún. 10. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Akkor először is nézd meg, hogy be vagy-e jelentve. Ha igen, akkor van munkaszerződésed, csak nem kaptad meg. Ha nem vagy bejelentve, akkor nem is dolgozol ott hivatalosan.
2023. jún. 10. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Egyáltalán be vagy jelentve?

Ezt úgy tudod lekérdezni, hogy megnézed, hogy fizetve van-e a TB-d.


Biztosítási jogviszony menüben [link]


Ha nem vagy bejelentve, és amúgy a pénzedet is megkaptad, akkor igazándiból rajtad áll. Még szólnod se kell, ha neked így belefér lelkileg.


Illetve ilyen esetben a TB-t fizesd be, hogy jogosult legyél az egészségügyi ellétésra.

2023. jún. 11. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!