Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Hogy mondjak fel, ha nincs...

Hogy mondjak fel, ha nincs munkaszerződésem?

Figyelt kérdés

2 éve dolgozok egy cégnél, mindig kaptam 3 havonta új munkaszerződést, próbaidőset.

Tavaly október végétől viszont egyszer sem kaptam, nem írtam alá semmilyen papírt. Be vagyok jelentve rendesen, viszont így nem tudom hogy most ez határozatlan munkaidőnek számít?

Kell a 30 nap felmondási idő?


2019. aug. 23. 10:07
 1/2 anonim ***** válasza:
45%
A legutolsó munkaszerződésedet nézd meg. A próbaidő egy dolog, de ettől függetlenül bent kell lennie, hogy határozatlan idejű-e vagy határozott idejű (szerintem határozatlan lesz). Ha határozatlan idejű, akkor a szokásos módon tudsz felmondani. Ha határozott idejű, akkor a lejárati idejét nézd meg. Ha már lejárt, akkor ex-lex állapot van, mert be vagy jelentve, dolgozol, de érvényes munkaszerződésed nincs.
2019. aug. 23. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Ha azóta nem kaptál újat valószínűleg az utolsó már határozatlan időre szólt.
2019. aug. 23. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!